پیشنهاد سفر

عکس های هوایی خیره کننده که دید شما را نسبت به جهان عوض می کند | (10 عکس دوم)

بنجامین گرنت (Benjamin Grant)، یک عکاس از خبرگزاری دیلی آورویو (Daily Overview)، تصمیم گرفته است که به عنوان کار جدیدش با گرفتن تصاویر ماهواره ای دید مردم را نسبت به جهان تغییر دهد.

او هر روز یکی از تصاویر موسسه دیجیتال گلاب (Digital Globes) را به این منظور به اشتراک می گذارد. بنجامین گرنت در مورد تصاویر خود می گوید:" عکس های منتشر شده با همکاری شرکت ماهواره ای دیجیتال گلاب از به هم وصل کردن تصاویر ماهواره ای بسیار با کیفیتی تهیه و بعد تا حد ممکن ویرایش شده اند تا به راحتی درک شوند و زیباترین نتایج را ارائه کنند. 

در مطلب قبلی عکس های هوایی خیره کننده که دید شما را نسبت به جهان عوض می کند با 10 عکس اول آشنا شدید. با مپگرد همراه باشید تا با 10 عکس دوم از تصاویر هوایی گرفته شده توسط بنجامین گرنت (Benjamin Grant) آشنا شوید.

مطالب مشابه: عکس های هوایی از مکان های مختلف جهان

 

11) بورتانج (Bourtange)، ولاگتود (Vlagtwedde)، هلند (Netherlands)

بورتانگ هلند

مختصات جغرافیایی (53.0066° شمالی، 7.1920° شرقی)

بورتانج (Bourtange) یک روستای 430 نفری از توابع شهرداری ولاگتود (Vlagtwedde) در کشور هلند است. این دژ ستاره ای در سال 1593 در طول جنگ های 18 ساله ساخته شد؛ زمانی که ویلیام اول تصمیم گرفته بود که کنترل تنها جاده بین آلمان (Germany) و گرونینگن (Groningen) را به دست بگیرد. این روستا در سال 1960 بازسازی شد و الان به عنوان یک موزه بدون سقف مورد استفاده قرار می گیرد.

مطلب پیشنهادی: موزه های جهان را بشناسید 

 

12) باهاما (Bahamas)

باهاما (Bahamas)

کانال های جزر و مدى جزایر باهاما (Bahamas) بستر عبور جریان های زیبای آبی هستند. تغییرات کوچک جزر و مدى در سواحل این منطقه باعث می شود که آب در جهت های مختلفی از طریق کانال های باریک، بین جزایر این ناحیه جریان پیدا کند.

قسمت هایی که به رنگ آبی تیره هستند نواحی عمیق تر و قسمت هایی که به رنگ آبی روشن هستند نواحی کم عمق تر (25 متری) این کانال ها را نشان می دهند. این تصویر توسط ایستگاه فضایی بین المللی ناسا (NASA) گرفته شده است.

مطلب پیشنهادی: با جاذبه های آبی جهان آشنا شوید 

 

13) باغ های میوه (Fruit Orchards)، هیولوا (Huelva)، اسپانیا (Spain)

باغ های میوه (Fruit Orchards)، هیولوا (Huelva)

مختصات جغرافیایی (37.714546°, -6.532834°)

تپه های هیولوا (Huelva) در کشور اسپانیا از باغ های میوه پوشیده شده اند. یکی از عوامل رشد این باغ ها در این منطقه، شرایط آب و هوایی ایده آل منطقه است؛ میانگین دما هیولوا 17.8° سانتیگراد و رطوبت نسبی آن 60 تا 80 درصد است.

مطلب پیشنهادی: دیدنی های اسپانیا (Spain) را بشناسید 

 

مطلب پیشنهادی: سایبان متروپل | بزرگترین سازه چوبی جهان در اسپانیا 

 

14) کاخ تاتوان (Placa De Tetuan)، ناحیه اگزمپل (Eixample District)، بارسلونا (Barcelona)، اسپانیا (Spain)

کاخ تاتوان (Placa De Tetuan) بارسلونا

مختصات جغرافیایی (41.394921° شمالی، 2.175507° شرقی)

کاخ تاتوان (Placa De Tetuan) یک بنای چهار گوش بزرگ است که در ناحیه اگزمپل (Eixample District) شهر بارسلونا (Barcelona) در کشور اسپانیا واقع شده است؛ این بنای منظم از فضاهایی هشت ضلعی و آپارتمان هایی با حیاط های عمومی تشکیل شده است.

مطلب پیشنهادی: کاخ ها و قصر های جهان را بشناسید 

 

15) کشتزارهای برنج (Rice Terraces)، روستای یوان یانگ (Yuanyang County)، چین (China)

کشتزارهای برنج (Rice Terraces) چین

مختصات جغرافیایی (23°09′32″ شمالی، 102°44′41″ شرقی)

یکی از زیباترین نقاط جهان دامنه های روستای یوان یانگ (Yuanyang County)  در کشور چین است که با مزرعه های پله ای شکل برنج پوشیده شده است. شیب این مزارع که در طول 1,300 سال گذشته توسط مردمانی از قبیله هانی (Hani) ساخته شده اند، بین 15 تا 75 درجه متغیر است. بعضی از این مزارع بیش از 3,000 پله دارند.

مطلب پیشنهادی: دیدنی های چین (China) را بشناسید 

 

مطلب پیشنهادی: راهنمای کامل سفر به چین (China) 

 

16) شهر خورشید (Sun City)، آریزونا (Arizona)، ایالات متحده (USA)

شهر خورشید (Sun City)، آریزونا (Arizona)

مختصات جغرافیایی (33.6189504, -112.291099)

اگر می خواهید از یک شهر زیبا بازدید کنید به آریزونا (Arizona) بروید. در این ایالت، منطقه ای به نام شهر خورشید (Sun City) وجود دارد که خانه های آن بر مبنای الگویی از دايره هاي متحد المرکز ساخته شده است. پروسه ساخت این شهر از یکم ژانویه سال 1960 آغاز شد و توانست جمعیتی معادل 100,000 نفر بازدید کننده را به خود جذب کند. در مورد روند توسعه آینده نگرانه این شهر هم مطالبی در "مجله تایمز (Time magazine)" نوشته شده است.

 

17) مرد سوزان (Burning Man)، شهر راک بلک (Black Rock City)، نوادا (Nevada)، ایالات متحده (USA)

مرد سوزان (Burning Man) امریکا

بلک راک (Black Rock City) شهری با خیابان هایی به نام شماره های ساعت است که در طول یک رویداد یک هفته ای به نام مرد سوزان (Burning Man) جمعیتی معادل 60,000 نفر را در خود جای می دهد.

مرد سوزان در قالب یک رویداد اجتماعی – هنری نمایانگر خود بيانگرى و اعتماد به نفس شرکت کنندگانش است. یکی از اصول این رویداد پاک سازی رد پا (Leave No Trace) نام دارد به این شکل که شرکت کنندگان باید بعد از اتمام رویداد همه سازه های خود را باز کنند و دوباره صحرا را به حالت اولیه خود برگردانند.

مطلب پیشنهادی: جشنواره ها و فستیوال های جهان را بشناسید 

 

18) پلازا دل اجکوتیوو (Plaza Del Ejecutivo)، مکزیکو سیتی (Mexico City)، مکزیک (Mexico)

پلازا دل اجکوتیوو (Plaza Del Ejecutivo) مکزیک

مختصات جغرافیایی (19.420511533°, -99.08808712°)

وقتی بحث از طراحی شهری می شود نام مکزیکو سیتی (Mexico City) برجسته تر می شود؛ شهری خیره کننده که منطقه ای بسیار زیبا به نام پلازا دل اجکوتیوو (Plaza Del Ejecutivo) را در خود جای داده است. چیزی که در واقع باعث می شود نمای بسیار خوبی را از پلازا دل اجکوتیوو در ذهن شما باقی بماند، خیابان های زیبا و نمای فوقانی به یاد ماندنی آن است که می توان گفت تقریبا مشابه آن در جهان وجود ندارد.

مطلب پیشنهادی: با زیباترین طراحی های شهری جهان آشنا شوید 

 

19) فرودگاه تدارکاتی کالیفرنیای جنوبی، ویکتور ویل (Victorville)، کالیفرنیا (California)، ایالات متحده (USA)

فرودگاه تدارکاتی کالیفرنیای جنوبی

مختصات جغرافیایی (34°35′51″ شمالی، 117°22′59″ غربی)

فرودگاه تدارکاتی کالیفرنیای جنوبی یک قبرستان صنایع هوایی است که بیش از 150 هواپیمای بازنشسته را در خود جای داده است. کاهش قابل توجه تقاضا برای جت های بزرگ در طول دو دهه گذشته و برجسته شدن هواپیماهای دو موتوره اقتصادی و کوچکتر، باعث شده است که هواپیماهای بزرگی مثل بوئینگ 747 (Boeing 747) از دور خارج شوند.

آب و هوای خشک شهر ویکتور ویل (Victorville) باعث کند شدن روند فرسایش فلز می شود به همین دلیل هواپیماهایی که در این قبرستان گذاشته شده اند برای مدت زمان زیادی سالم باقی می مانند و قطعات یدکی هواپیماهای دیگر را تامین می کنند.

مطلب پیشنهادی: چطور برای سفرهای خارجی خود پرواز ارزان پیدا کنید 

 

20) قاهره (Cairo)، مصر (Egypt)

قاهره (Cairo)، مصر (Egypt)

مختصات جغرافیایی (29°58′34″ شمالی، 31°7′58″ شرقی)

مجموعه اهرام جيزه (The Great Pyramids of Giza) در حوالی شهر قاهره قرار گرفته اند. بزرگترین بنای این مجموعه هرم بزرگ جیزه است که تاریخ ساخت آن به سال 2,580  قبل از میلاد مسیح بر می گردد.

این هرم با ساختاری تقریبا دست نخورده قدیمی ترین عضو از خانواده عجایب هفتگانه جهان باستان است؛ هرمی ساخته شده از 2,300,000 بلوک سنگی با وزنی بین 2 تا 30 تن که ارتفاعی بیش از 146 متر دارد و یکی از بلندترین ساختمان های جهان محسوب می شود.

مطلب پیشنهادی: راهنمای بازدید از اهرام جیزه (Giza) | عجایب هفتگانه 

 

مطلب پیشنهادی: شگفتی های جهان را بشناسید 

 

اگر از این مطلب لذت بردید می توانید با کلیک روی عکس های هوایی از مکان های مختلف جهان پست های مشابه آن را هم ببینید.

 

 

به این مطلب امتیاز دهید
(9 امتیاز)
عکس های هوایی خیره کننده که دید شما را نسبت به جهان عوض می کند | (10 عکس دوم) - 4.6 out of 5 based on 9 votes

بنر فروشگاه اکسسوری سفر مپگرد 2

فرم خبرنامه
برای اطلاع از تخفیف ها و آخرین مطالب مپگرد در خبرنامه عضو شوید
سمانه قائدی

بلاگر سفر، متخصص دیجیتال مارکتینگ و SEO

کانال تلگرام مپگرد
نظری داری؟

از پر شدن تمامی موارد ستاره‌دار (*) مطمئن شوید. کد HTML مجاز نیست.

دانستنی ها و نکات سفر