پیشنهاد سفر

نقاشانی در مکزیک محله ای فقیر نشین را به یک نقاشی دیواری بزرگ تبدیل کردند

صدها خانه در محله لاس پالمیتاس (Las Palmitas) در شهر پاچوکا (Pachuca) کشور مکزیک، به شکل رنگین کمانی در حال چرخش، نقاشی شدند. در نتیجه این تلاش، محله کاملا عوض شده و به چیز دیگری تبدیل شده است. با مپگرد همراه باشید.

مطلب پیشنهادی: عکس های جذابی که مسافران در سفرهایشان می گیرند را ببینید 

 

نقاشی دیوارهای این محله مکزیکی توسط چه کسانی انجام شده؟

نقاشی دیوارهای این محله مکزیکی توسط چه کسانی انجام شده؟

یک پروژه اجتماعی در مرکز مکزیک، هنر را به خانه های مردم می آورد. جمعی از هنرمندان شناخته شده آلمانی، 14  ماه را صرف کردند تا خانه های پلکانی لاس پالمیتاس را به یک نقاشی دیواری بزرگ و رنگارنگ تبدیل کنند و تلاش کردند برای این کار، طبقه کارگر "باریو" را دور هم جمع کنند و تصویر ریگ ها را تغییر دهند.

نقاشان به کمک مردم محلی، نمای بیرونی 200 خانه با بلوک های سیمانی و رنگ و رو رفته که در آن تعداد زیادی از مردم فقیر مکزیک زندگی می کردند را با رنگهای شادی مثل بنفش روشن، سبز لیمویی، نارنجی روشن، به جای رنگهای یکنواخت و خسته کننده، رنگ آمیزی کردند.

 

نمای خانه های نقاشی شده مکزیکی از دور

نمای خانه های نقاشی شده مکزیکی از دور

از دور خانه های رنگ آمیزی شده به شکلی در کنار هم قرار گرفته اند که در ذهن، تصویر یک رنگین کمان در حال چرخش را مجسم می کنند. خط های روشن که از یک دیوار شروع می شود، از مقابل چندین خانه گذشته و طرح های دلپذیری را ایجاد می کنند.

 

نام جدید شهر پاچوکا (Pachuca) مکزیک

به نشانه تجلیل از باد برای رقم زدن این طرح ها، پیچوکو حالا نام جدیدی دارد "la bella airosa" . این یک عبارت اسپانیایی به معنی "شهر زیبای بادخیز است.

مطلب پیشنهادی: زیباترین المان ها و طراحی های شهری جهان را بشناسید 

 

هدف از نقاشی های دیواری شهر پاچوکا مکزیک

هدف از نقاشی های دیواری شهر پاچوکا مکزیک

مدیر این طرح" إنریکو جومز" اعلام کرد: "هدف ما افزایش یکپارچگی جامعه و تغییر تصویر منفی محله است. هیچوقت فکر نمی کردم این کار بتواند تاثیر به این بزرگی داشته باشد. باورم نمی شد وقتی می دیدم اعضای باند تبهکار، خود را وقف هنرهای گرافیکی و نقاشی روی دیوار کرده اند.

لاس پالمیتاس محله ای با کیفیت نامطلوب بود که مردم بعد از تاریک شدن هوا از خانه بیرون نمی آمدند و زیاد با هم معاشرت نمی کردند اما زمانی که پروژه نقاشی دیوارها به مراحل پایانی اش نزدیک می شد، مردم را می دیدی که بیشتر با هم حرف می زدند و کودکان خود را از پله های شیب داری که در محله بود آویزان می کردند.

راستش عجیب ترین چیز برایم این است که مردم در حال تغییر هستند، آنها دارند بزرگ می شوند، روحیه کار جمعی شان بیشتر می شود و خودشان تامین امنیت محله را به عهده می گیرند."

 

پروژه نقاشی دیوارهای شهر پاچوکا مکزیک چطور شروع شد؟

پروژه نقاشی دیوارهای شهر پاچوکا مکزیک چطور شروع شد؟

این پروژه با حمایت دولت آغاز شد. اول صاحب خانه ها را متقاعد کردند که اجازه دهند خانه آنها رنگ شود و به دنبال آن به نشانه اینکه همه ساکنین با هم برابرند همه خانه ها را رنگ آمیزی کردند. این مجموعه هنری، مردم محله را که بعضی از آنها اعضای باند تبهکار بودند، برای رنگ آمیزی خانه ها، با بیش از 5000 گالن رنگ (20000لیتر)، انتخاب کردند.

"آلفانزو ریز" کارگر ساختمانی که در لاس پالمیتاس زندگی می کند می گوید: "این طرح ها خیلی خوشحالم می کنند"، صبح که بیدار می شوی، اطرافت را نگاه می کنی و رنگ هایی را می بینی که تو را احاطه کرده اند. واقعا زیبا هستند. وقتی این رنگ های قشنگ را می بینی  به خودت می گویی چقدر همه چیز خوب و زیبا درست شده است."

مطلب پیشنهادی: زیباترین المان ها و طراحی های شهری ایران را بشناسید 

 

نقاشی های دیواری

در مرحله پایانی این طرح، نقاشان بیش از 16000 فوت مربع (1500 متر مربع) از دیوارها را در امتداد کوچه های باریک رنگ آمیزی کردند. این نگرش که "پاچوکا خودش را رنگ کرده است" باعث شد این پروژه بسیار مثبت ظاهر شود به طوری که برنامه ای ریخته شد تا محله فقیر نشین دیگری را هم اطراف Cunitos رنگ آمیزی کنند.

شما چه نوع نقاشی های خیابانی جذابی می شناسید؟ آنها را در کامنت بنویسید تا در مپگرد معرفی کنیم.

به این مطلب امتیاز دهید
(6 امتیاز)

بنر فروشگاه اکسسوری سفر مپگرد 2

فرم خبرنامه
برای اطلاع از تخفیف ها و آخرین مطالب مپگرد در خبرنامه عضو شوید
نقاشانی در مکزیک محله ای فقیر نشین را به یک نقاشی دیواری بزرگ تبدیل کردند - 4.7 out of 5 based on 6 votes
سمانه قائدی

بلاگر سفر، متخصص دیجیتال مارکتینگ و SEO

کانال تلگرام مپگرد
نظری داری؟

از پر شدن تمامی موارد ستاره‌دار (*) مطمئن شوید. کد HTML مجاز نیست.

دانستنی ها و نکات سفر