شهرهای اروپایی ترکیه

ترکیه یکی از بهترین و جذاب ترین کشورهای همسایه ایران محسوب می شود و توانسته است در طول سال ها مقصد توریستی محبوبی در میان ما ایرانی ها باشد. زمانی که با تور ترکیه به این کشور سفر می کنید، گزینه هایی را پیش رو خواهید داشت که انتخاب کردن از میان آن ها می تواند برایتان چالش برانگیز باشد. 

شهرهای مختلف ترکیه همچون استانبول، آنکارا و آنتالیا هر کدام ویژگی ها و جاذبه های منحصر به فرد خود را دارند و سفر به هر کدام شان می تواند تجربه های بی نظیری در اختیارتان بگذارد. حتما می دانید که کشور ترکیه یک کشور اروپایی آسیایی محسوب می شود. 

بخش هایی از این کشور در قاره آسیا و بخش هایی از آن در قاره اروپا واقع شده است. اگر چه تعداد شهرهای آسیایی ترکیه بیشتر از شهرهای اروپایی آن است، اما شهرهای اروپایی در میان مسافران محبوب تر هستند. در این مقاله قصد داریم به اختصار به بررسی شهرهای اروپایی ترکیه بپردازیم. پس همراه ما باشید.شهرهای اروپایی کشور ترکیه

کشور ترکیه تنها کشوری است که هم در اروپا و هم در آسیا واقع شده است. در این میان شهرهای مختلفی در ترکیه هستند که بخش اروپایی این کشور را تشکیل می دهند و سالانه مسافران مختلفی را از سرتاسر جهان به سمت خود جذب می کنند. 

شاید برایتان جالب باشد که بدانید 95 درصد خاک این کشور در قاره آسیا و 5 درصد آن در خاک اروپا واقع شده است. با این حال شهرهای اروپایی ترکیه از محبوبیت بیشتری در میان مسافران برخوردارند. اجازه دهید قبل از اینکه به سراغ تفاوت شهرهای آسیایی و اروپایی برویم برخی از شهرهای اروپایی این کشور را با هم بررسی کنیم.

 

شهر İğneada

اگر دوست دارید یک شهر ساحلی که کنار دریای سیاه واقع شده است را از نزدیک ببینید، سری به شهر İğneada بزنید. این شهر جمعیتی در حدود 1900 نفر دارد و در ۵ کیلومتری جنوب رودخانه Mutludere قرار گرفته است.

 

 شهر استانبول

شهر استانبول یکی از شلوغ ترین و البته محبوب ترین شهرهای اروپایی ترکیه محسوب می شود. اگر تا به حال سری به استانبول زده باشید، حتما خیلی خوب می دانید که امکانات رفاهی و تفریحی متعددی در این شهر وجود دارد. جاذبه های تاریخی و گردشگری استانبول نیز زبانزد خاص و عام است و سفر به آن می تواند برای هر گردشگری یک فرصت استثنایی باشد.

 

شهر Çorlu

در شمال غربی ترکیه شهری به نام Corlu قرار گرفته است که آن را زیر مجموعه  استان تکیر داغ می شناسند.  بین مرز یونان و بلغارستان نیز corlu صنعتی واقع شده است.

 

شهر تکیرداغ

این شهر نیز یکی دیگر از شهرهای اروپایی ترکیه محسوب می شود و استان تکیر داغ نیز هم نام این شهر است. اگر بخواهید کنسولگری مجارستان و بلغارستان را از نزدیک تماشا کنید، باید سری به شهر تکیر داغ بزنید. تفاوت شهرهای اروپایی و آسیایی ترکیه

شهرهایی که در بخش اروپایی ترکیه قرار گرفته اند، با شهرهایی که در سمت آسیایی ترکیه خودنمایی می کنند تفاوت های زیادی دارند. در ادامه سعی می کنیم فهرست وار این تفاوت ها را با هم بررسی کنیم.

 •  قسمت اروپایی ترکیه مراکز خرید بیشتری نسبت به قسمت آسیایی آن دارد. پس اگر عاشق خرید هستید و می خواهید اوقات تان را با خرید پر کنید، سری به بخش های اروپایی ترکیه بزنید.
 • طولانی ترین خط مترو در قسمت آسیایی ترکیه قرار گرفته است.
 • بیشتر کانال های تلویزیونی و مطبوعات ترکیه در بخش اروپایی آن جا خوش کرده اند.
 •  اگر اهل گشت و گذار در شب هستید و دوست دارید ترکیه را در سیاهی شب نیز کاوش کنید، سری به بخش اروپایی آن بزنید.
 •  اولین مسجدی که در استانبول ساخته شده است در قسمت اروپایی این کشور قرار دارد.
 • شاید برایتان جالب باشد که بدانید بخش آسیایی ترکیه قدمت بیشتری دارد و جاذبه های تاریخی متنوعی در آن به چشم می خورد.
 • میدان تکسیم در منطقه بی اوغلو در قسمت اروپایی واقع شده است.
 • جمعیت قسمت اروپایی از قسمت آسیایی بیشتر است.
 • اگر به دنبال تنوع هتل هستید، باید سری به بخش های اروپایی ترکیه بزنید.
 • در میان همه مزایایی که زندگی در قسمت اروپایی دارد، این بخش معایبی را هم به خود اختصاص می دهد. از جمله این معایب بالا بودن آمار جرم و جنایت در بخش اروپایی است.
 • فرودگاه آتاتورک که یکی از مشهورترین فرودگاه های ترکیه محسوب می شود در قسمت اروپایی واقع شده است.
 • مراکز ورزشی و استادیوم های زیادی در بخش اروپایی گنجانده شده است.
 • بیشتر آثار تاریخی مشهور همچون  موزه های ترکیه در بخش اروپایی قرار دارند.

 

محبوبیت شهرهای اروپایی ترکیه نزد توریست ها

همانطور که قبلا نیز بیان کردیم، شهرهای اروپایی به دلیل جریان زندگی مدرن و امکانات مختلفی که در دل خود دارند، در میان توریست ها و گردشگران از محبوبیت بالایی برخوردارند. همه آن هایی که برای یکبار هم که شده به ترکیه سفر کرده اند، این موضوع را تایید می کنند. 

شهرهای اروپایی ترکیه از جمله مقاصد محبوب توریست ها به حساب می آیند و سفر به آن ها می تواند تجربه های نابی در اختیارتان بگذارد. به عنوان مثال سفر به استانبول که یکی از شهرهای اروپایی ترکیه محسوب می شود، به شما کمک می کند با تاریخ ترکیه بیش از پیش آشنا شوید و از جاذبه های فرهنگی و طبیعی آن نیز لذت ببرید.

 حرف آخر

ترکیه یکی از کشورهای اروپایی آسیایی در جهان است که بخش هایی از آن در قاره اروپا و بخش هایی از آن در قاره آسیا واقع شده است. همین امر موجب شده است بعضی از شهرهای ترکیه در قاره آسیا و برخی هایشان در قاره اروپا قرار گیرد.  

هر کدام از شهرهای اروپایی و آسیایی ترکیه ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند و جاذبه های متنوعی را در اختیار شما قرار می دهند. زمانی که به ترکیه سفر می کنید، باید با هر کدام از این شهرها از نزدیک آشنا شوید و یک به یک جاذبه هایشان را به دقت کاوش کنید. تنها از این طریق است که می توانید با فرهنگ و تاریخ مردمان ترکیه آشنا شوید. اگر قصد سفر به ترکیه را دارید، شهرهای اروپایی که در این مقاله به معرفی آن ها پرداختیم را فراموش نکنید.

فرم خبرنامه
برای اطلاع از تخفیف ها و آخرین مطالب مپگرد در خبرنامه عضو شوید
کانال تلگرام مپگرد

سفرهای پیشنهادی

خبرنامه

برای اطلاع از تخفیف ها و آخرین مطالب مپگرد در خبرنامه عضو شوید