پیشنهاد سفر

7 نکته برای عکاسی فوق العاده با آیفون 7 در طول سفر

همه ما حتی اگر تجهیزات حرفه ای عکاسی هم داشته باشیم گاهی دوست داریم سبک سفر کنیم و تنها با دوربین موبایلمان عکاسی کنیم. آستین مان (Austin Mann) یک عکاس سفر (Travel Photographer) هست که به تازگی به رواندا (Rwanda) که با تپه های ناهموار خود به سرزمین هزار تپه معروف است سفر کرده.

او برای گرفتن عکس های بی نظرش از دوربین آیفون 7 استفاده کرده است تا به گفته خودش ویژگی های جدید دوربین آیفون (iPhone) را کشف کند و ببیند چطور این ویژگی های جدید، میتواند عکس هایش را بهتر کنند.

مطلب پیشنهادی: عکاسی در سفر

 

با مپگرد همراه باشید تا تجربیات آستین مان (Austin Mann) درباره استفاده از دوربین آیفون7 را از زبان خودش بخوانید:

امسال آیفون 7 و آیفون 7 پلاس را در رواندا (Rwanda) آزمایش می کنم. من برای این آزمایش به سختی از یک آتشفشان بالا رفتم و از گوریل های کوهستان عکاسی کردم. از زوم اپتیکال جدید آن استفاده کردم.

ضد لرزش را وقتی بر فراز جنگل های بارانی پرواز می کردیم، آزمایش کردم و آروز می کردم ای کاش باران ببارد تا ضد آب بودن آن را هم امتحان کنم که البته یک گردباد هم اتفاق افتاد و آیفون 7با قدرت تمام ظاهر شد!

رواندا (Rwanda) با تپه های ناهموار خود

 واندا (Rwanda) که با تپه های ناهموار خود به سرزمین هزار تپه معروف است. عکس با آیفون 7 گرفته شده است. عکس: آستین مان (Austin Mann)

 

نکاتی درباره دوربین آیفون 7 (iPhone 7) که از عکاسی در سفرم به رواندا (Rwanda) پی بردم

با فاصله های کانونی متفاوت، داستان های قوی تری داشته باشید

آیفون 7 پلاس (iPhone 7 Plus)، دو لنز دارد، یک لنز زاویه باز 28 میلی‌متری و یک لنز پرتره 56  میلی متری که با آن ها می توان هم از چشم اندازهای وسیع و هم جزییات ریز عکاسی کرد. فاصله های کانونی متفاوت، داستان های متفاوتی دارند.

زاویه های بازتر معمولا حس بهتری از محیط به افراد می دهد، اما لنزهای تله فتو (telephoto) جزییات موضوع را به بیننده نشان می دهند. موقع کار با هر دو لنز این نکته را به یاد داشته باشید.

مطلب پیشنهادی: روش های کسب درآمد در سفر

 

جنوب غربی رواندو (Rwanda)

تصویر با آیفون 7 پلاس (iPhone 7 Plus) در جنوب غربی رواندو (Rwanda) گرفته شده است. عکس از آستین مان (Austin Mann)

 

تصویر انعکاس نور خورشید در شبنم توسط آیفون 7 پلاس (iPhone 7 Plus)

تصویر انعکاس نور خورشید در شبنم توسط آیفون 7 پلاس (iPhone 7 Plus)، عکس از آستین مان (Austin Mann)

 

بعد از غروب خورشید هم می توانید از دوربین آیفون 7 (iPhone 7) خود استفاده کنید

هفته گذشته بعد از غروب خورشید، عکس های خوبی گرفتم. معمولا در گذشته در تاریکی از آیفون (iPhone) استفاده نمی کردم، چون تصویرها خوب نبودند. اما الان آیفون 7 با یک سنسور جدید و سرعت دیافراگم بالاتر (f/1.8) عکس های بهتری در نور کم می گیرد.

با سنسور به روز شده آیفون (iPhone) و دیافراگم سریع تر، می توان عکس های بهتری در نور کم گرفت.

عکاسی از دریاچه کیوو (Kivu) در رواندا (Rwanda) با دوربین آیفون 7

 در اینجا مان (Mann) از آیفون 7 پلاس (iPhone 7 Plus) برای عکاسی از دریاچه کیوو (Kivu) در رواندا (Rwanda) استفاده کرده است. عکس از آستین مان (Austin Mann)

 

همیشه به جلو نگاه کنید و از (Burst Mode) آیفون استفاده کنید

عکاسی سفر یعنی ثبت ناشناخته ها و غیرمنتظره ها. همیشه به جلو نگاه کنید و از (burst mode) آیفون استفاده کنید تا حتی یک لحظه را هم از دست ندهید. با مدل 256G جدید، می توانید بدون نگرانی از مقدار حافظه گوشی، پشت سر هم عکس بگیرید.

نکته مهم: برای استفاده از (burst mode)، دکمه شاتر را فشار دهید و نگه دارید.

(burst mode) آیفون 

یک آیفون (iPhone) قفل نشده و یک سیم کارت محلی بخرید، 10 برابر ارزان تر در می آید

ارتباطات موقع سفر خیلی مهم است. اینطوری می توانید برنامه های جدیدی بریزید، تماس بگیرید، گوگل کنید و... در عکاسی به شما این امکان را می دهد تا مکان جغرافیایی شما همراه تصویر ثبت شود.

ویژگی جدید آیفون (memories)، تصویرهای شما را بر اساس مکان سازماندهی می کند و ویدئوهای ساده و سرگرم کننده ای می سازد. بعدها می توانید به نقشه عکس ها نگاه کنید و ببینید هر تصویر را دقیقا کجا گرفته اید.

این قابلیت برای پیدا کردن یک عکس بخصوص، خیلی مفید است.

ویژگی جدید آیفون (memories)

این مردهای جوان مزرعه ای روی خاک های غنی آتشفشانی در پای کوه سابینیو (Sabyinyo) در پارک ملی آتشفشانی رواندا (Rwanda) دارند. گوریل های کوهستانی در حال انقراض هم آنجا زندگی می کنند. عکس با آیفون 7 پلاس (iPhone 7 Plus) گرفته شده است. عکس از: آستین مان (Austin Mann)

 

یک سه پایه سبک به همراه داشته باشید

یک سه پایه کوچک و جمع و جور، می تواند کمک بزرگی برای ثبت تایم لپس ها (time-lapses)، عکس های در نور کم و غیره باشد. آیفون 7 یک ضد لرزش دارد، اما موقع کار با زوم اپتیکال آیفون 7 پلاس (iPhone 7 Plus)، سه پایه می تواند خیلی مفید باشد.

فراموش نکنید عکاسی با فاصله کانونی بیشتر، مثل زوم اپتیکال آیفون 7 پلاس (iPhone 7 Plus)، لرزش دوربین را تقویت می کند.

خودتان متوجه خواهید شد که موقع عکاسی با 2x، گرفتن یک تصویر واضح مخصوصا وقتی نور محیط کم باشد یا در محیطی ناپایدار، مثل وسیله نقلیه در حال حرکت، باشید، خیلی سخت خواهد بود. به همین دلیل از سه پایه یا (burst mode) استفاده کنید.

گاهی اوقات من 20 تصویر پشت سر هم تهیه می کنم تا مطمئن شوم که حداقل یک تصویر واضح خواهم داشت.

مطلب پیشنهادی: راهنمای خرید تجهیزات سفر

 

در صورت امکان هر روز عکس هایتان را به حافظه دیگری منتقل کنید

آیفون 7 ضد آب است، بنابراین اگر ناگهان در آب بیفتید، عکس هایتان را از دست نخواهید داد. اما ممکن است آن را در هتل جا بگذارید یا مانند اتفاقی که برای من در اتیوپی (Ethiopia) افتاد، آن را از شما بدزدند. شاید بتوانید یک آیفون جدید بخرید، اما نمی توانید عکس هایتان را برگردانید.

اگر سبک سفر کرده باشید و لپتاپ خود را نبرده باشید، از (SanDisk iXpand) استفاده کنید، یک USB با کابل رابط برقی. عکس هایتان را هر روز از آیفون (iPhone) به این حافظه منتقل کنید و برای امنیت بیشتر، آیفون و بک آپ خود را در جیب های جداگانه نگه دارید.

 یک گوریل سابینیویی (Sabyinyo) در کنار آتشفشان پارک ملی رواندا (Rwanda)

یک گوریل جوان سابینیویی (Sabyinyo) در کنار آتشفشان پارک ملی رواندا (Rwanda)، عکس با آیفون 7 پلاس (iPhone 7 Plus) توسط آستین مان (Austin Mann) گرفته شده است

 

خزهای ظریف و پر از جزییات گوریل پشت نقره ای که با آیفون 7 پلاس (iPhone 7 Plus) و با اپتیکال زوم 2x گرفته شده است

خزهای ظریف و پر از جزییات گوریل پشت نقره ای که توسط آستین مان (Austin Mann) با آیفون 7 پلاس (iPhone 7 Plus) و با اپتیکال زوم 2x گرفته شده است.

 

از نقاط قوت آیفون 7 استفاده کنید و سریع باشید

یکی از بهترین نقاط قوت دوربین آیفون 7، سرعت آن است. می توانید روی رسیدن به مناسب ترین نقطه ها برای عکاسی تمرکز کنید تا آن که نگران حمل تجهیزات باشید. آن را با دسته ای از آداپتورهای غیرضروری DSLR سنگین نکنید.

اولین باری که بررسی دوربین آیفون (iPhone) را انجام دادم، در پاتاگونیا (Patagonia) بود. برای ده روز در کوهستان ها گردش کردم و چیزی به جز آیفون (iPhone) همراهم نبود.

به این مطلب امتیاز دهید
(9 امتیاز)
7 نکته برای عکاسی فوق العاده با آیفون 7 در طول سفر - 5.0 out of 5 based on 9 votes

فرم خبرنامه
برای اطلاع از تخفیف ها و آخرین مطالب مپگرد در خبرنامه عضو شوید
سمانه قائدی

بلاگر سفر، متخصص دیجیتال مارکتینگ و SEO

کانال تلگرام مپگرد
نظری داری؟

از پر شدن تمامی موارد ستاره‌دار (*) مطمئن شوید. کد HTML مجاز نیست.

1 نظر

  • لینک نظر سینا معینی پنج شنبه, 27 آبان 1395 21:56 نظر سینا معینی

    مطلب مفیدی بود، نکات اینطوری که باعث میشه کمک کنه به تجهیزات کمتر تو سفر رو بیشتر بذارید لطفا

دانستنی ها و نکات سفر

سفرهای پیشنهادی

خبرنامه

برای اطلاع از تخفیف ها و آخرین مطالب مپگرد در خبرنامه عضو شوید