12 جاذبه گردشگری برتر ایتالیا (Italy) | قسمت دوم

در بخش اول معرفی 12 دیدنی توریستی معروف ایتالیا، با بخش اول جاذبه های گردشگری پرداختیم که انتخاب اول بیشتر بازدیدکنندگان از ایتالیاست. در این بخش می خواهیم با بخش دوم معروفترین جاذبه های توریستی ایتالیا آشنا شویم. با مپگرد همراه باشید.

مطلب پیشنهادی: راهنمای کامل سفر به ایتالیا 

 

13) فواره تروی (Trevi Fountain)

13) فواره تروی (Trevi Fountain)

یکی از مشهورترین دیدنی های معروف رم، فواره معروف تروی (Trevi Fountain) است که بر اساس یک افسانه، هر کس یک سکه در چشمه تروی بیاندازد روزی دوباره به رم (Rome) بر می گردد. بزرگترین فواره رم، فونتا دی تری وی (Fontana di Trevi) است که توسط اغریپا (Agrippa)، حامی بزرگ هنر، قرن اول قبل از میلاد ساخته شده است.

آغریبا فواره تروی را برای تامین آب حمامش در قسمت پشتی قصرش ساخت. مجسمه های ساخته شده در این چشمه، خدای دریا اوکئانوس (نپتون) (Oceanus)-(Neptune)، به همراه چند اسب، ترتونس (Tritons) و صدف ها هستند. آب بعد از چرخیدن در اطراف مجسمه ها، در یک حوض بزرگ که همیشه پر از سکه است، جمع آوری می شود.

مطلب پیشنهادی: راهنمای کامل سفر به ایتالیا 

 

14) کلیسای سنت جان لاتران (San Giovanni in Laterano)

14) کلیسای سنت جان لاتران (San Giovanni in Laterano)

کلیسای سنت جان لاتران یکی از باشکوه ترین کلیساهای جهان در رم (Rome) است. این بنا که به دست امپراتور کنستانتین (Constantine) ساخته شده، بعد از قرن ها هنوز شکل اولیه خود را حفظ کرده است. معماری کلیسای سنت جان لاتران نمونه خوبی از سبک باروک (baroque) است.

سقف چوبی زیبای این کلیسا به قرن 16 میلادی بر می گردد، تعمیدگاه هشت ضلعی آن، بعدها مدلی برای سایر تعمیدگاه ها در سراسر اروپا شده است. راه پله های کلیسای سنت جان لاتران که 28 پله دارد و به راه پله های مقدس معروف شده است، در قرن چهارم توسط سنت هلن (St. Helen) از کاخ پیلاط (Pilat) در اورشلیم آورده شده است.

مطلب پیشنهادی: راهنمای کامل سفر به ایتالیا 

 

15) راه پله های اسپانیایی (The Spanish Steps)

15) راه پله های اسپانیایی (The Spanish Steps)

راه پله های اسپانیایی (The Spanish Steps)، میدان دی اسپانگا (di Spagna) را به کلیسای ترینیتا دی مونتی (Trinita dei Monti) متصل می کنند. این راه پله ها که با بودجه سفیر فرانسه ساخته شده و اسم خود را از میدان دی اسپانگا گرفته، محل رفت و آمد گردشگران زیای است.

در جنوب غربی میدان دی اسپانگا، شیک ترین خیابان خرید رم قرار دارد که کافه گرکو (Caffè Greco) هم که بین هنرمندان و نویسندگان و نوازندگان معروف است، در این خیابان  قرار دارد.

مطلب پیشنهادی: راهنمای کامل سفر به ایتالیا 

 

16) جاده آپیان (Appian Way)

16) جاده آپیان (Appian Way)

گورستان سان کالیستو (San Callisto) و سان سباستینو (San Sebastiano)، دو گورستان در جاده آپیان هستند. گورستان سان کالیستو مساحتی به اندازه 300 متر در 400 متر، با شبکه های پیجیده ای از معابر و قبر های حکاکی شده دارد. علاوه بر مقبره های مختلف در این گورستان شش کلیسای کوچک که در سال های 290 و 310 میلادی ساخته شده قرار دارد.

نقاشی های دیواری این کلیساها آثار هنرمندان مسیحی و بت پرست است. در سردابه ها مقبره های زیادی از پاپ ها که مربوط به قرن سوم است و با کتیبه های یونانی مشخص شده اند قرار دارد. سان سباستینو یکی از هفت مکان مقدس در رم است که همراه با کلیسای کنستانتین ساخته شده است. بقعه های مختلف این گورستان که با نقاشی ها و کتیبه ها تزیین شده اند، به قرن اول میلادی بر می گردد.

در سمت غربی آپیا آنتیسا (Appia Antica)، در نزدیکی گورستان سان کالیستو، گورستان های دومیتالیا (Domitilla)، بزرگترین گورستان رم قرار دارد که از کلیساها و اتاق های زیر زمینی ساخته شده و 15 کیلومتر وسعت دارد. در این گورستان، قبر هایی مربوط به قدیسان و نرئوس (Nereus)، و آکلیوس (Achilleus) قرار دارد. در این گورستان بیش از 80 مقبره رنگی وجود دارد.

در بیرون از پورتا سان سابستینو (Porta San Sebastiano)، طاق درسوس (Drusus) و یا آپیا آنتیسا (e Via Appia Antica)، در نزدیکی یکی از بزرگترین بزرگراه های رم قرار دارد که در سال 300 قبل از میلاد ساخته شده و در سال 190 قبل از میلاد به بندر بریندیسی (port of Brindisi)، گسترش یافته است.

در این قسمت آرامگاه هایی که متعلق به خانواده های اشرافی رم هستند قرار دارد و برجسته ترین آنها آرامگاه سیسیلیا میتیلیا (Caecilia Metella) و شوهرش است که به قرن اول میلادی بر می گردد.

مطلب پیشنهادی: راهنمای کامل سفر به ایتالیا 

 

17) بنای یادبود ویکتور امانوئل دوم (Monument to Victor Emmanuel II)

17) بنای یادبود ویکتور امانوئل دوم (Monument to Victor Emmanuel II)

ویتوریانو یا بنای یادبود ویکتور امانوئل دوم (Vittoriano or  Monument to Victor Emmanuel II) نشانی از پیروزی و وحدت ایتالیایی هاست و به افتخار پادشاه ویکتور امانوئل دوم ساخته شده که در حقیقت نقطه عطفی در تاریخ آنهاست.

این بنای یادبود با ابهت، 135 متر طول، 130 متر عرض و 70 متر ارتفاع دارد و در بین سال های 1885 و 1911 میلادی به مناسبت وحدت ایتالیایی در سال 1870 میلادی، ساخته شده است. در قسمت شرقی این بنا موزه سانترا دل ریسرگیمنتو (Centrale del Risorgimento) که موزه ای جالب از جنبش استقلال ایتالیا است، قرار دارد.

مطلب پیشنهادی: راهنمای کامل سفر به ایتالیا 

 

18) تپه باستانی پالاتین (Palatine Hill)

18) تپه باستانی پالاتین (Palatine Hill)

تپه باستانی پالاتین (Palatine Hill)، تپه ای در ارتفاع 50 متری تیبر (Tiber) است که بعضی اعتقاد دارند رم باستان از این نقطه شروع شده است. عملیات باستان شناسی، وجود آثار انسانی در قرن 9 قبل از میلاد را در این مکان تایید می کند. باغ فارنس (Farnese Gardens) که در قرن 16 میلادی در این شهر هفت تپه ساخته شده، یک مکان تفریحی برای کاردینال الساندر فارنس (Cardinal Alessandro Farnese)، بوده است.

مطلب پیشنهادی: راهنمای کامل سفر به ایتالیا 

 

19) میدان ناوونا (Piazza Navona)

19) میدان ناوونا (Piazza Navona)

میدان ناوونا یکی از میدان های مشهور و زیبای رم است که به سبک باروک ساخته شده است. محلی که میدان ناوونا در آن ساخته شده قبلاً استادیوم دومیتیان قرار داشته که در سال 86 بعد از میلاد، توسط امپراتور دومیتان (Domitian)، ساخته شده است. این استادیوم بیشتر برای فستیوال های ورزشی و مسابقات اسب دوانی قرون وسطی مورد استفاده قرار می گرفته است.

مطلب پیشنهادی: راهنمای کامل سفر به ایتالیا 

 

20) فروم تراجان (Forum of Trajan)

20) فروم تراجان (Forum of Trajan)

فروم تراجان (Trajan's Forum) بزرگترین انجمن و محل اجتماع روم باستان است که به شکل خیلی خوبی حفظ شده، انجمن امپراتور تراژن بوده که در اوایل قرن دوم میلادی ساخته شده است. این مجموعه شامل ساختمان ها و بناهایی مثل معبد، قصر سلطنتی، بازار و سه بنا است که به احترام امپراتور ساخته شده است.

در طول قرون وسطی ساختمان های جدیدی در این محل ساخته شد که عبارتند از تره دل میلیزا (Torre delle Milizie) و کلیساهای دوقلوی سانتا ماریا دی لورتو (Santa Maria di Loreto) و سانتیسسیومو نوم دی ماریا (Santissimo Nome di Maria).

مطلب پیشنهادی: راهنمای کامل سفر به ایتالیا 

 

21) حمام کاراکالا (Baths of Caracalla)

21) حمام کاراکالا (Baths of Caracalla)

کار ساخت حمام های کاراکالای در سال 216 به پایان رسید و از جمله حمام های عمومی بوده است. این مجموعه یک مرکز ورزشی کامل به همراه حمام های سرد و گرم، استخر شنا، سونا خشک و بخار، سالن ژیمناستیک و امکانات ورزشی، باغ ها، کتابخانه ها، سالن های آرایشگری و مغازه ها را تشکیل می داده است.

حمام های کاراکالای مساحتی به اندازه 300 متر مربع و سالن های غول پیکر و گنبد ها و ستون های عظیم داشته و کف و دیوارهای آن با موزاییک و نقاشی های دیواری پوشیده شده بود. حتی در خرابه های به جا مانده از این بنا هم شکوه و زیبایی های آن را می توان حس کرد.

مطلب پیشنهادی: راهنمای کامل سفر به ایتالیا 

 

22) سن جیمینیانو (San Gimignano)

22) سن جیمینیانو (San Gimignano)

سن جیمینیانو (San Gimignano)، با نام مستعار مانهاتان قرون وسطی، روستایی در ناحیه توسكانی هست. در این منطقه شما می توانید 14 برج سنگی را مشاهده كنید كه در واقع  شهرت آن هم بخاطر همین برج هاست.

در زمان اوج قدرت و ثروت سن جیمینیانو، برای دفاع از شهر در مقابل حمله دشمن، بیش از 70 برج ساخته شد. بعد از اینكه طاعون در سال 1348 شهر را نابود کرد، قدرت و عظمت سن جیمینیانو نابود شد بطوری كه دشمنان از منطقه خارج شدند و به این ترتیب بسیاری از برج های قرون وسطایی شهر حفظ شد.

مطلب پیشنهادی: راهنمای کامل سفر به ایتالیا 

 

23) میدان پیازا دل کامپو (Piazza del Campo)

23) میدان پیازا دل کامپو (Piazza del Campo)

میدان پیازا دل کامپو (Piazza del Campo) یکی از بزرگترین میدان های قرون وسطی در اروپا و فضای عمومی اصلی مرکز تاریخی سیه نا (Siena) در توسکانی است. شهرت جهانی میدان دل کامپو به دلیل زیبایی و یکپارچگی معماری آن است كه چشم هر بیننده ای را می نوازد. پلازو پابلیکو و برج معروف آن به همراه پالازی سیگنوریلی متعلق به ثروتمندترین خانواده های سیه نا است كه پیازای كاسه ای شكل را احاطه می كنند.

مسابقات اسب دوانی پالیو دی سیه نا دوبار در سال برگزار می شود كه در كنار سایر جذابیت ها شما را به وجد می آورد. این مسابقات شامل دور زدن میدان پیازا دل کامپو است، که در آن سه بار،  قشر ضخیمی از خاك  كشیده شده، و معمولا بیش از ۹۰ ثانیه به طول نمی انجامد.

مطلب پیشنهادی: راهنمای کامل سفر به ایتالیا 

 

به کمک نقشه زیر می توانید قیمت هتل ها و اقامتگاه های شهرهای مختلف ایتالیا را در نواحی مختلف ببینید و با کلیک بر روی آن، یکی از آنها را رزرو کنید.

Booking.com

به این مطلب امتیاز دهید
(1 امتیاز)
12 جاذبه گردشگری برتر ایتالیا (Italy) | قسمت دوم - 5.0 out of 5 based on 1 vote

فرم خبرنامه
برای اطلاع از تخفیف ها و آخرین مطالب مپگرد در خبرنامه عضو شوید
سمانه قائدی

بلاگر سفر، متخصص دیجیتال مارکتینگ و SEO

کانال تلگرام مپگرد
نظری داری؟

از پر شدن تمامی موارد ستاره‌دار (*) مطمئن شوید. کد HTML مجاز نیست.

برترین های جهان

سفرهای پیشنهادی

خبرنامه

برای اطلاع از تخفیف ها و آخرین مطالب مپگرد در خبرنامه عضو شوید