صفر تا صد ارسال بار به هامبورگ

با توجه به محدودیت وزنی بار همراه مسافر در پروازها و هزینه بالای اضافه بار در گیت فرودگاه به ازای هر یک کیلوگرم، بهترین روش برای همراه داشتن بار اضافه در مسافرت هوایی استفاده از فریت بار است. مجموعه همراه دژ قصد دارد در ادامه این مطلب صفر تا صد ارسال بار به هامبورگ و سایر شهرهای آلمان را از تمامی زوایا بررسی کند. پیشنهاد می‌کنیم شما نیز در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

سالیانه افراد زیادی از ایران و سایر نقاط جهان برای ادامه تحصیل و مهاجرت به شهرهای بزرگ آلمان مثل هامبورگ سفر ‌کنند. اما این افراد نیاز دارند که وسایل شخصی و برخی از اثاثیه منزل را در این سفر با خود حمل کنند. همچنین ممکن است برخی از  افراد قصد داشته باشند برای دوستان و اقوام خود در شهرهای مختلف آلمان گیفت و هدایایی ارسال کنند و یا صاحبان مشاغل برای حضور در برخی از نمایشگاه‌ها و شرکت‌های آلمانی نمونه کالای تولیدی خود را ارسال کنند. 

 

انواع فریت بار به هامبورگ

فریت بار مسافری: فریت بار مسافری، برای افرادی که قصد سفر به هامبورگ دارند و نمی‌توانند تمام لوازم خود را با خود حمل کنند، مناسب است. این خدمات شامل بسته‌بندی تخصصی بار، حمل بار به فرودگاه و انجام امور گمرکی است.

فریت بار تجاری: فریت بار تجاری، برای تجار و بازرگانانی که قصد ارسال محصولات خود به هامبورگ را دارند، مناسب است. این خدمات شامل بسته‌بندی تخصصی بار، حمل بار به فرودگاه، انجام امور گمرکی و ترانزیت بار به مقصد است.

فریت بار لوازم منزل: فریت بار لوازم منزل، برای افرادی که قصد مهاجرت به هامبورگ را دارند، مناسب است. این خدمات شامل بسته‌بندی تخصصی بار، حمل بار به فرودگاه، انجام امور گمرکی و تخلیه بار در مقصد است.

 

برای فریت بار به آلمان به چه مدارکی نیاز داریم؟

به‌طورکلی به ارسال هوایی وسایل شخصی، لوازم منزل، هدایا و گیفت‌ها و نمونه‌های غیرتجاری تولیدی کسب‌وکار با هواپیمای مسافری به خارج از کشور با هزینه‌ای بسیار کمتر از جریمه اضافه‌بار، فریت بار گفته می‌شود. اما برای این انتقال بار باید قوانین و شرایطی رعایت شود که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

 

مدارک لازم برای فریت بار مسافری آلمان

 • اصل و کپی پاسپورت و کارت ملی مسافر
 • کپی بلیت هواپیما
 • جواز فریت مسافری (پته گمرکی)
 • بارنامه ارسال بار
 • فهرست بار (Packing List)

به طور معمول طبق قوانین گمرکی کشور، حضور مسافر در فرودگاه در زمان انجام تشریفات گمرکی فریت بار الزامی است. معمولاً انجام مراحل گمرکی ارسال هوایی بار به هامبورگ و سایر نقاط جهان، 3 تا 4 ساعت زمان می‌برد. بهتر است چند روز قبل از پرواز، با مراجعه به پایانه حمل بار فرودگاه امام خمینی، اقدامات لازم برای فریت بار خود را انجام دهید.

 

مدارک لازم برای فریت بار تجاری به آلمان

 • کارت بازرگانی و معرفی‌نامه شرکت (در صورت لزوم)
 • مجوزهایی مانند مجوز صادرات، گواهی استاندارد و گواهی بهداشت
 • اینویس(invoice)
 • آدرس کامل، شماره تماس و اطلاعات گیرنده

صفر تا صد ارسال بار به هامبورگ

 

مراحل فریت بار

 1. تماس با شرکت بازرگانی حمل بین‌المللی و کسب اطلاعات تکمیلی و مشاوره با کارشناسان 
 2. مراجعه کارشناسان مجموعه به مبدأ موردنظر شما برای ارزیابی و بسته‌بندی بار ارسالی
 3. بسته‌بندی بار طبق قوانین خطوط بین‌المللی هوایی توسط مجموعه برای جلوگیری از آسیب‌های احتمالی در هواپیما 
 4. بارگیری و حمل بار به پایانه هوشمند حمل بار هوایی فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره)
 5. تهیه مدارک لازم و ارائه آن به گمرک
 6. اخذ مجوزهای لازم جهت فریت بار
 7. توزین کالا (وزن‌کردن کالا)
 8. صدور بارنامه
 9. بازرسی کالا توسط حراست پایانه صادرات بار فرودگاه و بارگیری آن به داخل هواپیما

 

محاسبه هزینه فریت بار به هامبورگ

هزینه فریت بار به آلمان و یا هزینه ارسال بار هوایی به آلمان به عوامل مختلفی مانند: جنس کالا، وزن و حجم بار، مسافت تا مقصد، نوع بسته‌بندی و خدمات جانبی شرکت حمل و نقل ارائه‌دهنده فریت بار بستگی دارد. هزینه پست هوایی به هامبورگ و سایر شهرهای آلمان، متفاوت است. پیشنهاد می‌شود برای اطلاع دقیق از هزینه فریت بار به شهرهای مختلف کشور آلمان، با شرکت‌های مجاز حمل و نقل بین‌المللی تماس بگیرید و از مشاوره کارشناسان این حوزه استفاده کنید.

 

چه کالاهایی را از طریق فریت بار نمی‌توان ارسال کرد؟

مشابه دیگر کشورها، در مورد ارسال فریت هوایی به آلمان نیز محدودیت‌ها و ممنوعیت‌هایی وجود دارد. این ممنوعیت‌ها به دودسته تقسیم می‌شوند: قوانین محلی مربوط به صادرات از ایران و واردات به آلمان و همچنین قوانین بین‌المللی حمل و نقل هوایی.

به‌عنوان‌مثال، برخی از کالاهایی که ممکن است ارسال آنها ممنوع باشند شامل مواردی مانند مواد منفجره و آتش‌زا، مواد شیمیایی خطرناک، مواد رادیواکتیو، مواد غذایی فاسد و خراب، حیوانات و گیاهان خطرناک، عتیقه‌ها، آثار هنری اصیل، کتاب‌های خطی و چاپ‌سنگی، اوراق مینیاتوری، طلا و نقره، و سنگ‌های قیمتی و غیره می‌شوند.

به توجه به قوانین بین‌المللی حمل و نقل هوایی، ارسال برخی اقلامی مانند ترشیجات و سرکه، انواع باتری‌ها، لوازم آرایشی اشتعال‌زا، انواع اسپری و موارد مشابه که دارای خطرات احتمالی برای هواپیما، خدمه، و مسافرین باشند، ممنوع است.

لازم به ذکر است که فهرست کالاهای ممنوعه برای ارسال فریت هوایی به آلمان ممکن است تغییر کند؛ بنابراین، بهتر است قبل از اقدام به ارسال هرگونه بسته و کالا، با شرکت‌های حمل‌ونقل هوایی تماس بگیرید و از لیست کالاهای ممنوعه فعلی اطمینان حاصل کنید.

 

فرودگاه‌های بین‌المللی آلمان

آلمان دارای 36 فرودگاه بین‌المللی است که از این تعداد، 3 فرودگاه فرانکفورت، مونیخ و هامبورگ  از مهم‌ترین فرودگاه‌های این کشور به شمار می‌روند.

فرودگاه فرانکفورت بزرگ‌ترین و پر رفت‌وآمد‌ ترین فرودگاه کشور آلمان است. این فرودگاه در شهر فرانکفورت قرار دارد و به‌عنوان یک مرکز هوایی مهم برای شرکت‌های هوایی لوفت‌هانزا، اسکای اکسپرس و یونایتد ایرلاینز عمل می‌کند.

فرودگاه مونیخ دومین فرودگاه بزرگ کشور آلمان است و در شهر مونیخ قرار دارد. این فرودگاه نیز به‌عنوان یک مرکز هوایی مهم برای شرکت‌های هواپیمایی معتبر جهان به شمار می‌رود.

فرودگاه هامبورگ به‌عنوان سومین فرودگاه بزرگ کشور آلمان شناخته می‌شود و به بیش از 150 مقصد در سراسر جهان پرواز دارد.

 

سخن پایانی

همان‌طور که اشاره شد برای ارسال اضافه‌بار مسافری، خرده بار و یا هر نوع باری می‌توانید از خدمات فریت بار استفاده کنید. باتوجه‌به امنیت بالای فرودگاه‌ها در سراسر جهان و سرعت انتقال بالا با استفاده از هواپیما برای ارسال بار، فریت بار یکی از پرطرف‌دارترین روش‌های ارسال بار است. باید توجه داشت در استفاده از ارسال هوایی بار می‌بایست تمامی جوانب و هزینه‌های این ارسال را به‌دقت بررسی کنید. مجموعه همراه دژ با دارابودن تمامی مجوزهای لازم برای حمل و نقل هوایی، همراهی مطمئن از زمان تماس با این مجموعه تا تحویل  بار در هر یک از شهرهای مورد نظر در کشور آلمان، در کنار شما عزیزان خواهد بود.

بنر فروشگاه اکسسوری سفر مپگرد 2

فرم خبرنامه
برای اطلاع از تخفیف ها و آخرین مطالب مپگرد در خبرنامه عضو شوید
کانال تلگرام مپگرد