مپگردی آنلاین!

پونزده سالم که بود با وبلاگ نویسی آشنا شدم، اون موقع ها اوج شعر نوشتن من بود و من هفته ای چند بار به انجمن شعر می رفتم. اونجا بود که از طریق بچه ها شنیدم که بیشتر شاعرهایی که کتاب ندارن، شعرهاشون رو تو وبلاگشون می نویسن و تو میتونی از هر جای دنیا بهش دسترسی داشته باشی و بخونی.

از اونجایی که من همیشه عاشق برداشتن محدودیت های مرزی و شهری بودم با خودم گفتم چقدر جالب که همه مردم دنیا بتونن شعرهامو بخونن!

اون موقع ها  اینترنت Dial up بود که سرعتش افتضاح بود، بعد از انجمن رفتم یه کارت اینترنت خریدم و تا رسیدم خونه رفتم تو گوگل یکم سرچ کردم ببینم چطوری میتونم یه وبلاگ داشته باشم.

وقتی دیدم پلتفرم هایی وجود داره که بهت این امکان رو میده که کاملا رایگان وبلاگ خودت رو داشته باشی کلی ذوق زده شدم و همون موقع روی پرشین بلاگ که بعدا به بلاگفا انتقالش دادم، یه وبلاگ ساختم و اسمش رو بخاطر علاقه زیادم به غروب گذاشتم غروب تنها و اولین شعرمو توش نوشتم!

یادمه تا صبح بیدار موندم تا ذره به ذرش رو یاد بگیرم و تا چند سال با هیجان توش شعرها و متن های ادبیم رو می نوشتم.

اوایل دانشگاه بود که اشتیاقم به سفر رفتن خیلی بیشتر شد و دوس داشتم جاهایی که میرم و چیزهای جالبی که میبینم رو با دیگران به اشتراک بذارم.

اوایلش یه صفحه فیسبوک درست کردم و عکس ها و سفرنامه ها رو توش به اشتراک گذاشتم و بعد از اینکه طراحی وب سایت یاد گرفتم، یه وبسایت گردشگری راه اندازی کردم و شروع کردم اطلاعاتی که می خوندم و برام جذاب بود رو به سبکی که به سفر آدم ها کمک کنه روش نوشتم و اینطوری شد که مپگرد شکل گرفت و الان به یکی از مهمترین کارهای من تبدیل شده.

اگه بخوام بگم اوج وبلاگ نویسیم کی بوده، میتونم بگم دقیقا زمانی بود که در کنار همه مهارت های دیگه بلاگینگ، سئو رو حرفه ای یاد گرفتم و تونستم میزان بازدید نوشته هام رو به صورت ارگانیک افزایش بدم و همین انگیزم رو بیشتر کرد.

این روزا نه تنها بلاگینگ رو خیلی جدی تر دنبال می کنم، بلکه به یکی از اهداف اصلیم تبدیل شده و تو موضوعات مختلف و پلتفرم های مختلف انجامش میدم، مثل نوشتن درباره سفر در مپگرد، نوشتن درباره دیجیتال مارکتینگ و تخصصم در وب سایت شخصیم و نوشتن درباره سفرها و تجربه های شخصیم در اینستاگرام.

به زودی هم قراره وب سایت سفرهای شخصیم رو راه اندازی کنم و چند وقتیه که ورکشاپ های بلاگینگ رو شروع کردم و دارم به کسایی که دوس دارن به طور اصولی بلاگینگ کنن، (مخصوصا تو حوزه سفر و سفرنامه نویسی) کمک میکنم.

یکی از دلایلی که وبلاگ نویسی رو دوست دارم اینه که من ذاتاً آدمی هستم که از به اشتراک گذاشتن تجربیات و چیزهایی که برام جذابه با دیگران لذت میبرم و وبلاگ نویسی یکی از چیزهایی که این اشتراک گذاری رو آسونتر میکنه.

به نظرم قشنگه که در کنار همه روز های مختلفی که توی تقویم داریم، یه روز رو هم برای روز وبلاگستان فارسی داشته باشیم.

اگه کسی هست که حرفی برای گفتن داره و یا دوس داره چیزهایی رو که براش جذابه با دیگران به اشتراک بذاره و از همه مهمتر بلاگینگ رو اصولی رو حرفه ای یاد بگیره، خوشحال میشم که تو این مسیر بهش کمک کنم.

اگه مهارت و وقت کافی برای بلاگینگ داشته باشین، دوس دارین تو چه حوزه ای بلاگینگ کنین؟

به مناسبت روز وبلاگستان فارسی، کمپینی راه اندازی شده که میتونین از اینجا پیگیر اتفاقات جالبش بشین.

 

بنر فروشگاه اکسسوری سفر مپگرد 2

فرم خبرنامه
برای اطلاع از تخفیف ها و آخرین مطالب مپگرد در خبرنامه عضو شوید
کانال تلگرام مپگرد