بلیط های یکسان، قیمت های متفاوت

امروزه قیمت بلیط هواپیما به یکی از اصلی ترین دغدغه های مسافران تبدیل شده و از آنجایی که این قیمت بر هزینه های سفر تاثیر بسزایی دارد همه مسافران می خواهند با پیدا کردن بلیط های ارزان قیمت برای مقاصد مختلف هزینه های سفر خود را کاهش دهند .

فرض کنید که حین سفر هوایی با کسی که در هواپیما کنارتان نشسته هم صحبت می شوید و به طور اتفاقی بحثتان به سمت خرید بلیط هواپیما کشیده می شود. وقتی از او می پرسید که بلیط سفرش را با چه قیمتی خریده است شوکه می شوید! چرا که شما هر دو داخل یک هواپیما روی یک صندلی با امکانات یکسان و به سمت یک مقصد مشخص می روید اما هزینه ای که بابت خرید بلیط هواپیما پرداخت کرده اید متفاوت است و یکی از شما بلیط را گرانتر یا ارزانتر از دیگری خریداری کرده است. در این مواقع ترجیح می دهید کدام یک از این افراد باشید ؟

 

قیمت گذاری بلیط هواپیما علاوه بر عوامل مختلفی مثل ایرلاین، کلاس پروازی، مسیر سفر و ….به زمان باقی مانده تا سفر هم بستگی دارد.در واقع قیمت بلیط هواپیما  مدام در حال نوسان است . به طور کلی سایت های فروش بلیط هواپیما در قیمت گذاری بلیط هواپیما نقشی ندارند واین قیمت در مسیرهای مختلف بر حسب شرایط مختلف متفاوت است. نمونه ای از این شرایط شامل : فصل ، روز و حتی ساعت سفر به مقصد مورد نظر است و در هیچ مسیری یکسان نیست . با این وجود فکر می کنید به تنهایی از پس خرید بلیط ارزان قیمت بر می آیید یا نیاز به کمک دارید ؟

 

فرض کنید شما قصد خرید بلیط هواپیما تهران مشهد را دارید برای اینکه بتوانید این بلیط را با قیمت مناسبی خریداری کنید باید بدانید در چه روزهایی از سال قیمت بلیط در این مسیر کاهش یا افزایش می یابد یا اینکه در چه روز و یا ساعتی از هفته قیمت بلیط مناسب تر است. کسب چنین اطلاعاتی فقط در صورت بارها خرید و تجزیه و تحلیل روند تغییر قیمت بلیط در آن مسیر بدست می آید تازه اگر دخالت سایر عوامل را نادیده بگیریم . پس حتما تا اینجا متوجه شده اید که پیش بینی قیمت بلیط هواپیما کار ساده ای نیست و به تنهایی نمی توانید  پیش بینی کنید چه زمانی برای خرید بلیط ارزانتر مناسب است.

 

سایت چمدون برای اولین بار در ایران با استفاده از سیستم هوش مصنوعی روند تغییر قیمت بلیط هواپیما را تحلیل کرده  و به شما در تصمیم گیری برای خرید آنلاین بلیط هواپیما کمک می کند .در واقع چمدون  در کنار فروش آنلاین بلیط هواپیما، با پیش بینی قیمت بلیط به شما کمک خواهد کرد ارزان ترین بلیط هواپیما را خریداری کنید.

به این صورت که شما حداقل دو روز قبل از سفر به سایت چمدون مراجعه می کنید و پس از وارد کردن مبدا و مقصد سفر و تاریخ مد نظرتان در کنار لیستی از پروازهای موجود  باکس پیش بینی چمدون را مشاهده می کنید . در این باکس به شما گفته خواهد شد که الان زمان مناسبی برای خرید بلیط هواپیما در مسیر مورد نظرتان است یا در روزهای آینده قیمت کاهش پیدا می کند و بهتر است برای خرید بلیط ارزانتر صبر کنید . تا اینجا شما زمان خرید بلیط ارزان هواپیما را می دانید . اما برای اینکه شما برنده قطعی این داستان باشید می توانید در کنار پیش بینی قیمت چمدون از گزینه پیگیری قیمت و رزرو اتوماتیک نیز استفاده کنید . ممکن است پس از مشاهده لیست پروازها و پیش بینی چمدون، همچنان احساس کنید قیمت های موجود با قیمت مد نظر شما فاصله دارد و به دنبال بلیط ارزان تری هستید. در اینجا شما با انتخاب گزینه پیگیری قیمت می توانید قیمت مد نظر خود را به چمدون اعلام کنید تا زمانی که قیمت بلیط در مسیر مورد نظر به قیمت انتخابی شما رسید به شما اطلاع داده شود. 

 

اما احتمال اینکه با وجود مطلع بودن از کاهش قیمت بلیط دسترسی به اینترنت نداشته باشید و باعث شود بلیط ارزان را از دست بدهید وجود دارد .نگران نباشید چرا که وجه تمایز اصلی چمدون از دیگر رقبای خود چه در داخل کشور و چه خارج، گزینه رزرو اتوماتیک است. همانند پیش بینی قیمت  و پیگیری قیمت ، رزرو اتوماتیک نیز برای اولین بار توسط چمدون اجرا شد و در حال حاضر سایت دیگری موفق به اجرای آن نشده است. این امکان برای همیشه شما را از ترس از دست دادن بلیط ارزان قیمت راحت می کند. با گزینه رزرو اتوماتیک در واقع شما پس از مشخص کردن قیمت مد نظر خود، وظیفه خرید بلیط با آن قیمت را به چمدون می سپارید و چمدون پس از رسیدن قیمت بلیط به قیمت انتخابی شما به صورت اتوماتیک آن بلیط را برای شما رزرو خواهد کرد . 

 

با خرید بلیط از سایت چمدون ،خودتان را برنده قطعی این داستان تصور کنید و مطمئن باشید بین شما و فردی که در هواپیما کنار شما نشسته است ، کسی که بلیط هواپیما ارزانتری خریداری کرده است قطعا شما خواهید بود.

فرم خبرنامه
برای اطلاع از تخفیف ها و آخرین مطالب مپگرد در خبرنامه عضو شوید
کانال تلگرام مپگرد

سفرهای پیشنهادی

خبرنامه

برای اطلاع از تخفیف ها و آخرین مطالب مپگرد در خبرنامه عضو شوید