تعبیر خواب یا فالع و طالع بینی، کدام برای شما حقیقی‌تر است؟

همه ما انسان‌ها کنجکاو هستیم که بدانیم روزهای بعدی زندگی به چه شکل خواهد بود. چند سال دیگر کجای دنیا هستیم؟ شریک زندگی‌مان کیست؟ وضع مالی خوبی داریم یا نه؟ اوضاع شغلی‌مان به چه شکل هست و هزاران سوالی که فقط در آینده به پاسخ آن‌ها می‌رسیم. اما بنا به اعتقاد بسیاری از انسان‌ها تعبیر خواب و همچنین فال و طالع بینی، از ابزارهای پیشگویی هستند و با کمک آن‌ها می‌توانیم بعضی از اتفاقات آینده را حدس بزنیم.

البته برای بسیاری دیگر تعبیر خواب و فال و طالع بینی فقط جنبه سرگرمی دارد و چندان اعتقادی به حقیقت آن‌ها ندارند. در این مطلب می‌خواهیم در مورد این دو ابزار پیشگویی صحبت کنیم. اگر دل‌تان می‌خواهد که در مورد تعبیر خواب یا فال و طالع بینی بیشتر بدانید، می‌توانید به‌سراغ مجله گردشگری نابرو بروید. در واقع از آن‌جایی که ابزار پیشگویی جنبه سفر به آینده را دارند، نابرو با دید جذاب و کاملی این مسئله را بررسی کرده است.

 

تعبیر خواب، سفر به رویاها

 

نابرو این بار از سفر به رویاهای ضمیر ناخودآگاه گفته است و به اعتقاد این مجله گردشگری، خواب‌ها به پنج دسته تقسیم می‌شوند. دسته اول شامل خواب‌هایی است که از افکار انسان در زمان و دغدغه‎‌های روزانه آن به سراغ او می‌آیند.

دسته دوم خواب‌هایی است که نتیجه غلبه مزاج‌های سرد یا گرم بر ذهن انسان است.

نوع سوم هم شامل خواب‌های منفی و شیطانی است.

اما دسته چهارم شکلی متفاوت دارد و به‌‌نوعی بشارتی از عالم غیب است و به رویاهای صادقه معروف هستند. آخرین نوع خواب هم به شرایط انسان در هنگام خواب یا زمان خواب او بستگی دارد. اما این‌که کدام نوع از این آن‌ها شامل تعیر خواب می‌شوند، سوالی است که ما از نابرو پاسخش را پیدا کردیم.

 

کی تعبیر خواب معنی پیدا می‌کند؟

مجله گردشگری نابرو از تعبیر خواب دسته چهارم یعنی رویای صادقه می‌گوید. در واقع تنها تعبیر خواب برای این نوع از خواب‌ها معنی پیدا می‌کند و البته گاهی به حدی رویای دیده شده واضخ است که بدون تعبیر خواب هم می‌شود مفهوم آن را فهمید. برای آن‌که بتوانیم رویاهای صادقه ببینیم و تعبیر خواب معنی پیدا کند، نیاز به مراقبه است.

نظافت، طهارت، محاسبه اعمال روزانه، قرائت قرآن و دعا، کیفیت قرار گرفتن بدن در هنگام خواب و خواندن دعا بعد از دیدن خواب، از پیش نیازهای مراقبه هستند تا بتوانیم رویای صادقه ببینیم و با تبیر خواب به گوشه‌ای از آینده پی ببریم.

برای بررسی کامل جزئیات مفهوم تعبیر خواب، می‌توانید به مجله گردشگری نابرو بروید و مقاله علمی مرتبط با این موضوع را در این سایت مطالعه کنید.

 

فال و طالع بینی، سفر به آینده

فال و طالع بینی نوعی پیشگویی هستند و در واقع با دید تخیل می‌شود آن را در دسته سفر به آینده دانست. صرف نظر از حقیقی یا سرگرمی بودن موضوع فال و طالع بینی، سبک‌های مختلفی از ابزار پیشگویی در ایران رواج پیدا کرده است.

فال قهوه، حافظ، تاروت، انبیا، میوه، چوب، شمع و... نمونه‌هایی از انواع فال و طالع بینی رواج یافته در ایران هستند. ناگفته نماند که فال حافظ از قدیم ارزش بالایی در اعتقاد و رسوم ایرانی‌ها داشته و یکی از آداب شب یلدا حافظ‌خوانی و تفألی به این کتاب تاریخی و ادبی است.

 

حافظ و پیشگویی‌های ایرانیان

یکی از مهم‌ترین کتاب‌هایی که در داخل خانه هر ایرانی پیدا می‌شود، دیوان اشعار خواجه حافظ شیرازی است. اشعار حافظ چراغ راه بسیاری از کسانی است که قصد دارند کاری انجام دهند. آن‌ها با اعتقاد به این نوع از فال و طالعی بینی، به سرانجام نیک یا بد تصمیم خود پی می‌برند.

به گفته نابرو، هنگامی که ایرانی‌ها تصمیم می‌گیرند فال و طالع بینی را با دیوان اشعار حافظ تجربه کنند، جملاتی را پیش از تفأل زمزمه می‌کنند. نمونه‌ای از این جملات به این شکل است: «ای حافظ شیرازی، تو کاشف هر رازی، ما طالب یک فالیم، بر ما بنما رازی.»

تعبیر خواب یا فال و طالع بینی بنا بر اعتقاد و اصول علمی می‌تواند جالب باشد، به شرطی اسیر افراط نشویم و زندگی خود را بر اساس این ابزارهای پیشگویی برنامه‌‌ریزی نکنیم. همچنین جنبه سرگرمی و سفر به رویاها نیز می‌تواند برای همه افراد جالب باشد. مجله گردشگری نابرو در کنار شماست تا از سفرهای حقیقی و خیالی خود لذت بیشتری ببرید.

فرم خبرنامه
برای اطلاع از تخفیف ها و آخرین مطالب مپگرد در خبرنامه عضو شوید
کانال تلگرام مپگرد

سفرهای پیشنهادی

خبرنامه

برای اطلاع از تخفیف ها و آخرین مطالب مپگرد در خبرنامه عضو شوید