با تور ارمنستان و مکان های دیدنی این کشور آشنا شوید!

یکی از زیبا ترین کشور های دنیا که همواره مورد توجه توریست ها و گردشگران از سراسر دنیا قرار داشته است و همه ساله میزبان خیل عظیمی از گردشگران از سراسر دنیا می باشد، کشور ارمنستان می باشد. این کشور که در همسایگی شمالی کشور ایران قرار دارد، از جمله ی نزدیک ترین کشور ها به ایران بوده و برای مسافرت به این کشور، نیازی به گرفتن ویزا برای ایرانیان نخواهد بود. 

تور ارمنستان هم به صورت هوایی و هم به صورت زمینی با اتوبوس انجام می شود و شرکت های مسافرتی بسیاری در کشور ایران به این منظور تاسیس شده اند. پایتخت کشور ارمنستان، شهر ایروان می باشد که از جمله ی زیبا ترین شهر های این کشور بوده و مکان های دیدنی بسیاری دارد. 

در این مقاله سعی خواهیم کرد تا با همراهی تیم تحقیقاتی آژانس مسافرتی فارا گشت کوروش کبیر شما را با کشور ارمنستان آشنا کرده و درباره ی تور ارمنستان توضیحاتی را خدمت شما عزیزان عرض کنیم. همچنین درباره ی مکان های دیدنی کشور ارمنستان و شهر ایروان نیز صحبت هایی خواهیم داشت. با ما همراه باشید. 

 

مزیت های تور ارمنستان

همان طوری که در ابتدای این مقاله خدمت شما عزیزان عرض شد، ارمنستان یکی از زیبا ترین کشور های دنیا می باشد که هر ساله میزبان خیل عظیمی از مسافران و گردشگران از جای جای دنیا می باشد. کشور ایران با توجه به این که همسایه ی جنوبی این کشور اروپایی آسیایی می باشد و از نزدیک ترین کشور ها به کشور ارمنستان به شمار می رود، همواره تعداد مسافران زیادی از این کشور برای بازدید از مناطق دیدنی کشور ارمنستان به این کشور اروپایی سفر می کنند. از جمله مزیت های تور ارمنستان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • یکی از مهم ترین و اصلی ترین مزیت های تور ارمنستان، این است که قیمت این تور برای مردم ایران بسیار پایین تر و ارزان تر از قیمت تور های دیگر می باشد. این موضوع باعث شده است تا ایرانیان به راحتی بتوانند به این کشور سفر کرده و از مناطق دیدنی و آثار توریستی و گردشگری این کشور بازدید نمایند. 
  • یکی دیگر از مزیت های تورهای ارمنستان، نزدیکی این کشور با کشور ایران می باشد. به نحوی که بیشتر تور هایی که به مقصد ارمنستان صورت می گیرند، به صورت زمینی و با اتوبوس به انجام می رسند و اگر هم هوایی قصد سفر کنند طول مدت پرواز تا ارمنستان در حدود 1:30 ساعت است. 

پیشنهاد می کنم که برای اطلاع از شرایط رزرو و قیمت تور ارمنستان به فارا گشت برای تور هوایی ارمنستان مراجعه کنید.

 

جذابیت های تور ارمنستان

جذابیت های تور ارمنستان

در شهر های مختلف کشور ارمنستان، جاذبه های توریستی و گردشگری بسیاری وجود دارد که هر کدام از آن ها تاریخچه ی مخصوص به خود را دارند و برای بازدیدکنندگان، جذابیت خاصی دارند. بیشتر مکان های توریستی کشور ارمنستان، در شهر ایروان واقع شده اند و این شهر معمولا به عنوان مقصد نهایی در تور ارمنستان شناخته می شود. 

در کشور ارمنستان و شهر های مختلف این کشور به خصوص ایروان، غذا های محلی بسیار خوشمزه و بی نظیری پخته می شوند که با توجه به نزدیکی این کشور با کشور ایران و تشابهات فرهنگی که وجود دارد، بسیاری از این غذا های محلی با ذائقه ی ایرانی ها سازگار بوده و مورد پسند آن ها قرار می گیرد. 

به عنوان مثال غذا هایی مثل شامپورز که گوشت کبابی مزه دار شده است، و همچنین دلمه های ارمنی، از جمله ی بهترین و خوشمزه ترین غذا های ارمنی می باشند که می توان در تور مسافرتی ارمنستان از این غذا های بسیار لذیذ و خوشمزه مصرف نمود. البته در کشور ارمنستان و در رستوران های این کشور، انواع بسیار متنوعی از غذا های ارمنی سرو می شوند که صحبت درباره ی همه ی این غذا ها از حوصله ی این محتوا خارج است. 

 

تور ارمنستان به صورت زمینی با اتوبوس

تور ارمنستان با توجه به قیمت پایینی که نسبت به دیگر تور های مسافرتی دارد، همواره مورد توجه مردم ایران بوده است و بازدید از مکان های دیدنی این کشور برای مردم ایران بسیار راحت و دست یافتنی می باشد. با توجه به نزدیکی جغرافیایی که کشور ایران با کشور ارمنستان دارد، معمولا سفر به این کشور در قالب تور ارمنستان با اتوبوس انجام می شود.

 بسیاری از شرکت های مسافرتی و توریستی در سطح کشور، مسافرت زمینی را برای سفر به این کشور در نظر دارند. ویژگی تورهای زمینی هم در این است که هم گروهی های شادی خواهی داشت و هم از زیبایی های مسیر ایران ارمنستان لذت خواهی برد.

برای این که بتوانی شرایط سفر و قیمت تور زمینی ارمنستان را بدانی سایت فارا گشت شما را درباره تور ارمنستان با اتوبوس vip راهنمایی می کند.مکان های دیدنی و توریستی کشور ارمنستان

مکان های دیدنی و توریستی کشور ارمنستان

کشور ارمنستان و علی الخصوص شهر ایروان که پایتخت این کشور می باشد، مکان های دیدنی و توریستی بسیاری دارد که در زیر به چند مورد از این مکان های دیدنی و توریستی اشاره می کنیم:

مجسمه مادر ( مام ارمنستان)

یکی از مکان های دیدنی و توریستی شهر ایروان در کشور ارمنستان، مجسمه مادر در پارک پیروزی این شهر می باشد که ساخت آن به قرن بیستم بر می گردد. در پایه ی این مجسمه که ارتفاع بسیار زیادی دارد و از تمام نقاط شهر قابل رویت است، یک موزه وجود دارد. 

این مجسمه نماد مقاومت زنان ارمنی در مقابل حملات بیگانگان و دشمنان این کشور می باشد که همواره بازدید از این مکان توریستی در برنامه ی تور ارمنستان قرار داشته است. 

کاسکاد ایروان ( هزار پله ایروان)

یکی دیگر از مناطق توریستی و گردشگری شهر ایروان در کشور ارمنستان، کاسکاد ایروان یا به قول ایرانی ها، هزار پله ی ایروان می باشد که از مرکز شهر ایروان کشیده شده و تا پارک هافتناک ادامه پیدا کرده است. 

تعداد بسیار زیادی پله در این منطقه گردشگری وجود دارد که در کنار آن برای افرادی که توانایی پله نوردی ندارند نیز پله برقی تعبیه شده است تا بتوانند از این مکان توریستی در شهر ایروان دیدن کنند. 

موزه اربونی

یکی دیگر از مناطق توریستی شهر ایروان، موزه اربونی می باشد که در پایین تپه ای با همین نام ساخته شده است و در این موزه نزدیک به 1500 قطعه آثار باستانی در ارتباط با دژ باستانی اربونی وجود دارد و توریست ها و گردشگران خارجی می توانند همه روزه از این موزه ی تاریخی و باستانی در شهر ایروان بازدید نمایند.

 

کلام پایانی

در این مقاله سعی شد تا شما را با تور ارمنستان آشنا کرده و درباره ی آن توضیحاتی را خدمت شما عزیزان عرض کنیم. درباره ی غذا های کشور ارمنستان، مکان های دیدنی و جاذبه های گردشگری این کشور نیز صحبت هایی داشتیم.

کشور ارمنستان یکی از معدود کشورهایی است که در چهار فصل می توانید به آن سفر کنید. چه در ایام عادی، چه کریسمس و چه تعطیلات سال نو. برای مثال یکی از پر طرفدارترین تورهای عید تور ارمنستان نوروز است

 امیدواریم این مقاله مورد پسند شما واقع شده باشد و بتوانید با توجه به آن به کشور زیبای ارمنستان و شهر ایروان هوایی یا زمینی سفر کنید و لذت ببرید.

منابع برای طراحی این مقاله:

وب سایت های: en.wikipedia.org , britannica.com , faragasht.com

بنر فروشگاه اکسسوری سفر مپگرد 2

فرم خبرنامه
برای اطلاع از تخفیف ها و آخرین مطالب مپگرد در خبرنامه عضو شوید
کانال تلگرام مپگرد