آیا امکان سفر بعد از واکسن کرونا وجود دارد؟

تقریباً تمام کشورهای دنیا در حال تزریق واکسن کرونا به مردم خود هستند. حالا این سؤال مطرح است که «آیا امکان سفر بعد از واکسن کرونا وجود دارد یا خیر؟». بیشتر از یک سال است که مسافرت به شهرها و کشورهای دیگر ممنوع شده یا به‌سختی و با محدودیت‌های فراوان امکان‌پذیر است. در ادامه، وضعیت سفرهای داخلی و خارجی بعد از واکسیناسیون سراسری را با شما به اشتراک می‌گذاریم.

در حال حاضر مرزهای زمینی و هوایی بسیاری از کشورها در حال باز شدن هستند و شرکت‌های حمل‌ونقل مسافر، در حال از سر گرفتن برنامه‌های جابجایی مسافران خود هستند. این امید می‌رود که تا چند ماه آینده، بخش عمده‌ای از ساکنان این کره خاکی، واکسن خود را دریافت کنند و رفت‌وآمدهای بین‌شهری و بین‌المللی از سر گرفته شوند.

 

سفر بعد از واکسن در داخل ایران مجاز است؟

تا این لحظه، نزدیک به 5 درصد جمعیت ایران، حداقل 1 دوز از واکسن خود را دریافت کرده‌اند. بااینکه واکسیناسیون در داخل کشور با سرعت کمی شروع شد، اما خوشبختانه در حال حاضر روند صعودی و مثبتی را در پیش گرفته است.

تردد به شهرهای نارنجی و قرمز کشور کماکان با محدودیت‌هایی روبه‌رو است؛ اما استفاده از وسایل حمل‌ونقل عمومی نظیر اتوبوس، قطار و هواپیما امکان‌پذیر است. در چارتر 118 لیست تمام پروازهای داخلی با جزئیات کامل را برایتان مهیا کرده‌ایم. امیدواریم سفری سلامت، باکیفیت و ارزان را با تیم ما تجربه کنید.

 

سفر بعد از واکسن به کشورهای خارجی

محدودیت‌های کرونا بیش از یک سال است که امکان سفرهای دل‌نشین سابق را از خیلی‌ها گرفته است. حالا که واکسیناسیون با سرعت بالایی در حال انجام است، بعضی از کشورهای خارجی مرزهای خود را با کشورهایی که نرخ ابتلا و مرگ‌ومیر کمتری دارند، باز کرده‌اند.

در حال حاضر بیشتر کشورهای حوزه اسکاندیناوی، شینگن و اتحادیه اروپا، تردد بسیاری از کشورهای اروپایی را با اعمال محدودیت‌های سبک‌تری بازکرده‌اند. کشورهایی نظیر ترکیه که اقتصاد آن‌ها با صنعت گردشگری گره خورده نیز، سفر بعد از واکسن را با رعایت پروتکل‌های بهداشتی آزاد کرده است. برای اطلاع از تورهای مختلف تفریحی، رزرو بلیط هواپیما برای پرواز چارتر و سیستمی و رزرو هتل‌های ارزان و ضدعفونی شده، ما را در چارتر 118 همراهی کنید.

 

سفر بعد از واکسن کرونا بی‌خطر است؟

واکسینه شدن، ریسک ابتلا به بیماری کرونا را تا حد زیادی کاهش می‌دهد، اما خطر همچنان وجود دارد. اگر به‌طور کامل واکسینه شده‌اید و در حال حاضر احساس بیماری ندارید، می‌توانید به مسافرت بروید؛ اما توجه داشته باشید که ریسک سفرهای خارجی بیشتر از مسافرت‌های داخلی است. قبل از سفر، حتماً وضعیت مقصد خود را ازلحاظ میزان تهدید ویروس کرونا و دستورالعمل‌های بهداشتی بررسی کنید. مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها (CDC)، جواب منفی تست کرونا را برای خروج از مرز الزامی کرده‌اند.

سفر بعد از واکسن کماکان خطرهای اندکی دارد، اما با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی، می‌توان به گردش رفت و سفری لذت‌بخش را تجربه کرد. چارتر 118 تمام پروازها و هتل‌های مورد نیاز شما را برای یک سفر خاطره‌انگیز مهیا کرده است. اگر تجربه سفر بعد از واکسن کرونا را دارید، آن را با ما در میان بگذارید.

ما دنیارا نزدیک تر میکنیم
چارتر 118

بنر فروشگاه اکسسوری سفر مپگرد 2

فرم خبرنامه
برای اطلاع از تخفیف ها و آخرین مطالب مپگرد در خبرنامه عضو شوید
کانال تلگرام مپگرد