لیست و ساعت حرکت قطارهای تهران یزد

شهر یزد میراث جهانی یونسکو که در منطقه کویری کشور واقع شده است یکی از توریستی‌ترین شهرهای ایران است. چه کسی با داشتن جاذبه‌های مختلف طبیعی و انسانی که دارد نمی‌خواهد به یزد سفر کند؟ اگر بعد از رسیدن به پایتخت قصد دارید از این شهر بازدید کنید، استفاده از قطارهای تهران به یزد یک انتخاب و گزینه سازگار با محیط زیست برای شما است.

قطارهای تهران به یزد روزانه در دسترس هستند. به طور معمول قطارها ظهر از ایستگاه قطار تهران خارج می‌شوند و از اواخر شب وارد ایستگاه قطار یزد می‌شوند  یا آنها شب ایستگاه را ترک کرده و صبح زود به یزد می‌رسند. سفر به یزد از تهران با قطار یک تجربه راحت است. شما فرصتی خواهید داشت که از تماشای کویرها از پنجره قطار لذت ببرید.

 

چگونه بلیط قطار از تهران به یزد رزرو کنیم؟

اگر تصمیم دارید از تهران با قطار به یزد بروید، علی بابا مکان مناسبی برای شماست. برای رزرو بلیط قطار خود می‌توانید به  صفحه قطار علی بابا وارد شده و بلیطتان را تهیه کنید.

 

برنامه قطارهای تهران به یزد

روزانه قطارهایی وجود دارد که از تهران به سمت یزد حرکت می‌کنند. قطارها هر روز معمولاً ظهر از ایستگاه قطار تهران خارج می‌شوند و قصد دارند در همان روز اواخر شب به یزد برسند.

 

چه شرکت‌های قطار تهران را به قطارهای یزد ارائه می‌دهند؟

بلیط قطار برای اکثر شرکت‌های ریلی در مسیر یزد موجود است. قطارهای رجا، جوپار، بن ریل و مهتاب سیر جم بین تهران و یزد در دسترس است. همه شرکت‌ها قطار کوپه 4 تخته و 6 تخته را ارائه می‌دهند. با خرید بلیط قطار تهران به یزد از علی بابا می‌توانید به شهر زیبای یزد سفر کنید.

 

سفر با تهران با قطار چقدر طول می‌کشد؟

مدت زمان سفر قطار از تهران به یزد بین 6 تا 8 ساعت است که روی بلیط قطار شما نوشته شده است. تاخیر جزئی ممکن است به دلیل توقف طولانی‌تر ایستگاه‌ها در طول مسیر اتفاق بیفتد.

 

انتخاب صندلی

در سیستم راه آهن ایران، لحظه خرید بلیط خود را انتخاب می‌کنید. می‌توانید محل دقیق صندلی خود را در بلیط خود مشاهده کنید.

 

خط مشی لغو

اگر به هر دلیلی تصمیم به لغو بلیط قطار خود دارید، بسته به زمان باقی مانده برای عزیمت قطار، هزینه کنسل کردن آن نیز وجود دارد. اگر قبل از ساعت 12 عصر روز قبل از عزیمت قطار بلیط قطار خود را لغو کنید. هزینه کنسل 10٪ قیمت بلیط است. اگر بلیط قطار خود را بین ساعت 12 عصر روز قبل از عزیمت قطار و 3 ساعت قبل از عزیمت قطار لغو کنید، هزینه کنسل کردن 30٪ از قیمت بلیط شما است. از 3 ساعت قبل از عزیمت قطار تا عزیمت قطار، هزینه انصراف 50٪ از قیمت بلیط است.

 

قیمت بلیط قطار تهران یزد

در این مسیر 5 شرکت رجا، جوپار، مهتاب، ریل ترابر سبا و بن ریل خدمت رسانی میکنند که موجب شده تنوع بالایی در مدل، ساعت حرکت قطار و قیمت برای مسافرین فراهم گردد. 

 

شرکت رجا قطار های 4 ستاره پردیس، 4 ستاره غزال و 3 ستاره البرز را در این مسیر دارد. جوپار با دو قطار 3 ستاره جوپار و 3 ستاره اتوبوسی ماهان فعالیت دارد. قطار 4 ستاره غزال بن ریل و 3 ستاره مهتاب در کنار قطار 4 ستاره غدیر و 4 ستاره اتوبوسی نگین از شرکت ریل ترابر سبا دیگر گزینه‌های مسافرین هستند.

 

فاصله تهران تا یزد چقدر است؟

معمولا ارزان‌ترین بلیط قطار تهران یزد به 3 ستاره اتوبوسی ماهان اختصاص دارد و قطار 4 ستاره غدیر لوکس ترین انتخاب شماست. هنگام خرید بلیط قطار تهران به یزد از علی بابا می‌توانید نوع قطار خود را مشخص کنید.

 

انواع قطار تهران یزد

بلیط قطار جوپار: می‌شود گفت ارزان‌ترین بلیط قطار تهران به یزد را جوپار دارد. این قطار۶ تخته ا‌‌ست و خدمات متوسطی ارائه می‌کند. برای سفرهای ارزان یا میان‌رده، قطار جوپار انتخاب مناسبی به‌نظر می‌رسد.

 

قطار البرز: قطار البرز از شرکت رجا قطار درجه ۲ به‌حساب می‌آید و ۳ ستاره ا‌ست. کوپه‌ها ۴ نفره هستند و صندلی تخت‌خواب‌‌شو دارند؛ دو تخت هم در طبقه بالا قرار می‌گیرد.

 

این قطارها سیستم تهویه مطبوع دارند و در هر واگن امکاناتی مثل سرویس بهداشتی و سیستم صوتی و تصویری درنظر گرفته شده؛ درست مثل بیشتر قطارها.

 

قطار مهتاب: یکی از قطارهای باکیفیت خط تهران یزد تهران، قطار مهتاب سیر جم از شرکت ریل ترابر سباست. کوپه‌های این قطار ۶ تخته است و  سیستم گرمایشی و سرمایشی در آنها برقرار شده. در قطارهای مهتاب مهماندار حضور دارد و اگر درخواستی داشته باشیم، کافی‌ست دکمه‌ای را فشار دهیم تا مهماندار به سراغ‌مان بیاید.

 

قطار پردیس: بعضی‌‌ها ماندن در کوپه‌های مجزا را دوست ندارند. این‌طور وقت‌ها می‌شود بلیط قطار تندرو ۴ ستاره پردیس را خرید، چراکه پردیس قطار سالنی‌ست و حال‌وهوایی شبیه هواپیما دارد. واگن‌های این قطار دربرابر دمای هوای بیرون و گرد‌وخاک عایق شده. سفر با این قطار تندرو از شرکت رجا حدود ۶ ساعت طول می‌کشد. با خرید بلیط قطار تهران به یزد از علی بابا می‌توانید قطارهای با کیفیت پردیس را تجربه کنید.

 

قطار نگین: اگر بلیط ارزان‌تر بخواهیم، باید سراغ قطار اتوبوسی نگین را بگیریم. قطار نگین مربوط به شرکت ریل ترابر سباست و امکانات خاصی ندارد.

 

قطار ماهان: قطار ماهان اتوبوسی‌ست و ۳ ستاره دارد. این قطار متعلق به شرکت جوپار است. معمولا ارزان‌ترین بلیط را از ماهان می‌شود خرید و برای سفرهای ارزان گزینه‌ مناسبی حساب می‌شود.

 

قطار غدیر: گران‌ترین و لوکس‌ترین قطار خط تهران یزد تهران، قطار غدیر از شرکت ریل ترابر سباست که با سرعت ۱۶۰ کیلومتر بر ساعت حرکت می‌کند. غدیر به امن بودن و کیفیت خوبش معروف است، ۴ ستاره دارد و قطار درجه ۱ به‌حساب می‌آید. واگن‌ها ضد‌آتش هستند و دمای هر واگن می‌تواند جداگانه تنظیم شود.

 

بلیط قطار غزال: یکی از قطارهای راحت مسیر تهران یزد تهران قطار غزال است. حضور مهماندار کمک می‌کند سفرمان راحت‌تر بگذرد. قطار غزال مربوط به شرکت رجاست و ۴ ستاره دارد.

فرم خبرنامه
برای اطلاع از تخفیف ها و آخرین مطالب مپگرد در خبرنامه عضو شوید
کانال تلگرام مپگرد

سفرهای پیشنهادی

خبرنامه

برای اطلاع از تخفیف ها و آخرین مطالب مپگرد در خبرنامه عضو شوید