قیمت باغ بادام بر چه اساسی محاسبه میشود؟

یکی از موضوعاتی که در زمان خرید باغ بادام ممکن است برای افراد مشکل ایجاد کند این است که قیمت باغ بادام بر چه اساسی محاسبه میشود؟ از قیمت نهال بادام گرفته تا بسیاری از موارد دیگر باید گفت کار قیمت گذاری بر باغ بادام کاری تخصصی است که برای تعیین قیمت یک باغ بادام باید فاکتورهای بسیار مهمی در نظر گرفته شود، در این خبر نامه قصد داریم شما را با موارد مهمی که در قیمت گذاری باغ بادام موثر هستند آشنا کنیم.

قیمت نهال بادام

اولین موردی که ممکن است در قیمت گذاری باغ بادام پیش بیاید در مورد باغات بادامی است که به تازگی احداث شدهاند، در این مورد قیمت نهال بادام باید در همان سال مورد بررسی قرار بگیرد، قیمت نهال بادام بر اساس فاکتورهای زیر تعیین میشود:

 

قیمت ارقام مختلف بادام:

شما باید با توجه به اینکه باغ بادام به چه رقمی از بادام احداث شده است قیمت گذاری نهال بادام را انجام دهید، ارقام مختلف بادام بر اساس میزان باردهی، کیفیت باردهی، شرایط کاشت و میزان مقاومت هر رقم در برابر خشکی و کم آبی، آفات و بیماریها متفاوت است، به باغداران و یا خریداران باغ توصیه میشود از فروشندهی باغ بخواهید شناسنامهی نهالی که در باغ مورد استفاده قرار داده است را به شما نشان دهد.

 

روش تکثیر نهال بادام:

فاکتور دیگری که بر قیمت نهال بادام موثر است روش تکثیر بادام است، در صورتی که در باغ تازه تاسیس شده از نهال بادام پیوندی استفاده شده باشد قطعا هزینهی بیشتری بابت خرید نهال پرداخت شده است چرا که نهال بادام پیوندی گرانتر از نهال بادام بذری است.

دلیل گران تر بودن نهال بادام پیوندی این است که در درجهی اول این روش تکثیر روش گران قیمتتری است و در درجهی دوم ارقام پیوندی باردهی بیشتری داشته و زود بازدهتر از ارقام غیر پیوندی هستند.

در مورد مباحث مربوط به قیمت باغ بادام ، یکی از معتبرترین نهالستان ها در کشور ایران که دارای وب سایت است، پالیز نهال به ادرس paliznahal.ir می باشد و از منابع خارجی در زمینه قیمت نهال بادام می توان به afrimash،farmpays، kilimogram اشاره نمود.

 

 

نهالستان بادام

قطعا برای اینکه بخواهید قیمت مشخصی بر نهال بادام کاشته شده در باغ در نظر بگیرید باید قیمت را از نهالستان بادام معتبر و مجوز دار استعلام کنید، قیمت نهال بادام در ارقام مختلف و در سال جاری را میتوانید به سادگی با مراجعه به سایت نهالستان برتر نهال استعلام کنید.

 

هزینه های کاشت نهال بادام:

در مورد باغاتی که به تازگی احداث شدهاند هزینهی کاشت نهال بادام در همان سال نیز ممکن است به قیمت نهال بادام اضافه شده و در محاسبهی قیمت باغ مورد محاسبه قرار گیرد، در این زمینه نیز شما باید هزینهی اقدامات انجام شده را به نرخ روز محاسبه کرده و پرداخت نمایید.

توجه داشته باشید که کاشت نهال بادام تنها حفر چاله و قرار دادن نهال درون چاله نیست بلکه آماده سازی زمین و انجام آزمایشات خاک پیش از کاشت نهال نیز از اقدامات کاشت نهال است و ممکن است یک باغدار این عملیات را به صورت دقیق انجام داده باشد، در این صورت خیال شما از بابت سلامت باغی که خریداری میکنید آسوده خواهد بود.

 

قیمت درخت بادام

یک نهال بادام از زمانی که کاشته میشود تازمانی که باردهی خود را آغاز میکند به چند سال مراقبت احتیاج دارد، در واقع در باغات مسن دیگر مهم نیست قیمت نهال بادام چقدر است بلکه مهم این است که آن باغدار درختان چند ساله و با چه سطحی از سلامت را به شما میفروشد و بر این اساس قیمت درخت بادام تعیین شود.

باغداری را تصور کنید که یک باغ بادام با درختانی ضعیف، بیمار و آفت زده و البته با رقمی از بادام که باردهی پایینی دارد و کیفیت بالایی از میوه تولید نمیکند به شما میفروشد، قطعا در این باغ شما انتظار بالایی از سود آوری باغ بادام نخواهید داشت، شما اگر بخواهید یک باغ بادام تجاری و پر سود داشته باشید درختان بادام این باغ هر سنی هم که داشته باشند باید این درختان را حذف کرده و باغ را با ارقام مناسب واکاری کنید.

بنابراین پولی بابت درختان نباید پرداخت شود، البته تصمیم گیری در این زمینه را باید به کارشناسان متخصص بسپارید، کارشناسانی که تشخیص دهند آیا این باغ میتواند در آینده برای شما سود آور باشد و یا اینکه باید درختان را واکاری نمایید.

در مقابل در صورتی که شما بخواهید باغی را خریداری کنید که به صورت اصولی احداث و مدیریت شده و در آن باغ ارقام تجاری بادام کاشته شده و از همه مهمتر درختان بادام از سلامت کامل برخوردار هستند شما باید قیمت درخت بادام را بر اساس سن و رقم و با مشورن گرفتن از کارشناسان متخصص به تناسب قیمت روز نهال بادام در آن رقم خاص محاسبه کنید.

 

هزینهی سیستم آبیاری قطره ای

یکی دیگر از موضوعاتی که میتواند بر قیمت باغ بادام موثر باشد هزینهی سیستم آبیاری است مانند سیستم آبیاری قطرهای است، درست است که قیمت نهال بادام تاثیر زیادی بر قیمت گذاری باغ دارد اما تجهیزاتی که در باغ احداث شدهاند نیز حائز اهمیت هستند، قیمت باغی که با سیستم آبیاری قطرهای آبیاری میشود با قیمت باغی که بدون هزینهی بالا با سیستم آبیاری سطحی آبیاری میشود یکسان نخواهد بود.

بر اساس نوع سیستم آبیاری قطرهای و تجهیزاتی که در باغ برای آبیاری احداث شده و قطعا برای آنها هزینههایی انجام شده است شما باید قیمت نهایی باغ را محاسبه کنید.

 

مساحت باغ بادام

فاکتور مهم دیگری که باید در قیمت گذاری باغ بادام در نظر گرفته شود مساحت باغ بادام است، قیمت زمین زراعی و باغی در سال جاری و در آن شهر به خصوص باید استعلام گرفته شده و متناسب با مساحت باغ مورد محاسبه قرار بگیرد، در نظر داشته باشید که برخی از باغداران ممکن است درختان بادام را در باغ خود با تراکم بیشتر کاشته باشند، تراکم بالای درختان به ضرر شما خواهد بود و برای رعایت فاصلهی مناسب شاید شما مجبور باشید برخی از درختان را حذف کنید بنابراین در بخش محاسبهی قیمت درختان بادام این موضوع را نیز در نظر گرفته باشید.

 

کلام آخر

همانطور که در این خبر نامه به آن اشاره کردیم شما برای تعیین قیمت نهال بادام و درخت بادام با توجه به سن آنها و هزینههای معقولی که در باغ انجام شده است نیاز به دریافت مشاوره و راهنمایی خواهید داشت که در این زمینه مشاوران نهالستان برتر نهال میتوانند به شما به صورت رایگان مشاوره بدهند.

تماس با پالیز نهال:

09144501003

09144501009

بنر فروشگاه اکسسوری سفر مپگرد 2

فرم خبرنامه
برای اطلاع از تخفیف ها و آخرین مطالب مپگرد در خبرنامه عضو شوید
کانال تلگرام مپگرد