هزینه های تور استانبول

استانبول، پایتخت تاریخی و فرهنگی ترکیه، یکی از مقاصد محبوب برای گردشگری در جهان است. این شهر جذاب با تاریخ غنی، آثار تاریخی، بازارها و آب و هوای دلنشین، هر ساله میلیونها گردشگر را به خود جذب میکند. در این مقاله، هزینههای معمول یک تور استانبول بررسی میشود.

1. هزینه تور

گروههای توریستی و آژانسهای مسافرتی زیادی تورهای مختلف به استانبول ارائه میدهند. هزینه تور متغیر است و بسته به مدت زمان، هتل، امکانات و خدمات درون تور تفاوت دارد. معمولاً، شامل بلیط هواپیما، اقامت در هتل، صبحانه، ترانسفر فرودگاهی و تعدادی از گشت و گذارهای برتر شهر است. هزینه تورها بین 15 تا 50 میلیون تومان برای هر نفر متغیر است.

 

2. هزینه بلیط هواپیما

هزینه بلیط هواپیما بسته به فصل سفر، شرکت هواپیمایی، زمان رزرو و کلاس بلیط متفاوت است. در مجموعه ای گزینههای متنوعی از هواپیماییهای مختل  در تورمس است که به استانبول پرواز میکنند، شامل ایرلاین های ترکیه، ایران ایرتور، قشم ایر و ... که هزینه بلیط هواپیما بین 3 تا 10 میلیون تومان در نظر گرفته میشود.

 

3. هزینه اقامت در هتل

استانبول دارای هتلهای متنوعی است، از هتلهای 5 ستاره تا هاستل و مهمانسراهای ارزان. هزینه اقامت در هتل بستگی به دسته بندی هتل، محل قرار گیری و تاریخ رزرو دارد. اقامت در هتلهای 3 ستاره به قیمتی حدوداً 1 تا 5 میلیون تومان هر شب برآورد میشود. هتلهای 5 ستاره با امکانات بیشتر، همچنین تعداد ستاره و موقعیت هتل، هزینه بیشتری خواهند داشت.

 

4. هزینه غذا و نوشیدنی

هزینه غذا و نوشیدنی در استانبول متفاوت است. از رستورانهای گران قیمت با منوی بلند بالا، تا رستورانهای محلی و فستفودها، در استانبول میتوانید گزینههای گوناگونی را امتحان کنید. هزینه صرف صبحانه بین 500 تا 1 میلیون تومان است، در حالی که هزینه ناهار و شام در رستورانهای معمولی حدوداً 700 تا 2 میلیون تومان است. البته بسته به انتخاب شما، هزینهها متغیر خواهد بود.

 

5. هزینه حمل و نقل عمومی

استانبول بزرگترین شهر ترکیه است و دارای سیستم حمل و نقل عمومی پیشرفته است. شما میتوانید از مترو، اتوبوس، تاکسی و وسایل نقلیه شخصی استفاده کنید. بلیط مترو و اتوبوس حدوداً بین 25 تا 50 هزار تومان است، در حالی که حمل و نقل با تاکسی حوالی 100 تا 500 هزار تومان میرسد.

 

6. هزینه گشت و گذار و دیدنیها

استانبول معروف به برج‌های تاریخی، مساجد، بازارهای قدیمی و موزه‌های فراوان است. هزینه دیدنی‌ها و گشت و گذارها بستگی به تعداد جاذبه‌هایی که می‌خواهید ببینید و تورهایی که شرکت می‌کنید، دارد. برخی از مکان‌های معروف شامل مسجد آبی، موزه آیا صوفیه، برج گالاتا، بازار جواهر و ...

بنر فروشگاه اکسسوری سفر مپگرد 2

فرم خبرنامه
برای اطلاع از تخفیف ها و آخرین مطالب مپگرد در خبرنامه عضو شوید
کانال تلگرام مپگرد