8 جاذبه گردشگری برتر کوش آداسی (Kusadasi)

کوش آداسی (Kusadasi) یکی از محبوب ترین بنادر کشتیرانی مدیترانه ای ترکیه است که نام آن خورشید، دریا و تعطیلاتی عالی را به یاد مسافران می اندازد. این شهر بندری که به دلیل بازار پر رونق و چشم اندازهای تفریحی اش مشهور شده در طول چند دهه گذشته به مقصد مورد علاقه گردشگران تبدیل شده است؛ شهری بندری با سواحلی شلوغ و تقسیم بندی شده که هتل های زیبا در گوشه و کنار آن دیده می شوند تنها در قالب یک منطقه ساحلی زیبا خلاصه نمی شود.

در کنار سواحل زیبای کوش آداسی مکان هایی باستانی مثل پرین (Priene) و جاذبه هایی طبیعی مثل شبه جزیره دیلک (Dilek Peninsula) قرار دارند که سرسخت ترین توریست ها را هم متقاعد می کنند تا از سواحل شنی جدا شوند و از این مناظر هم دیدن کنند. با مپگرد همراه باشید تا با برترین دیدنی های کوش آداسی آشنا شوید.

مطلب پیشنهادی: برترین جاذبه های گردشگری ترکیه را بشناسید 

 

1) جزیره کبوتر یا گورچین آدا (Pigeon Island, Güvercin Ada)

جزیره کبوتر یا گورچین آدا (Pigeon Island, Güvercin Ada)

کمی دورتر از بندر کوش آداسی (Kusadasi) یک گذرگاه 350 متری قرار دارد که به جزیره کبوتر (Pigeon Island, Güvercin Ada) ختم می شود که بقایای دژی از قرن سیزدهم متعلق به روم شرقی را بر روی صخره های خود جای داده است؛ دیوارهای خاکریزی این دژ که تقریبا دور تا دور جزیره را فرا گرفته اند در قرن نوزدهم ساخته شده اند. جزیره کبوتر یک منطقه محبوب برای علاقمندان به پیاده روی در کنار دریا است که یک کافه بسیار زیبا هم در آن ساخته شده. شما می توانید بهترین اوقات خود را از اوایل غروب در این مکان تفریحی سپری کنید و شاهد غروب زیبای خورشید باشید.

مطلب پیشنهادی: راهنمای بازدید از جزیره کبوتر یا گورچین آدا (Pigeon Island, Güvercin Ada) 

 

2) منطقه بندرگاه کوش آداسی (Harbor Area)

2) منطقه بندرگاه کوش آداسی (Harbor Area)

بیشتر جاذبه های توریستی کوش آداسی (Kusadasi) در منطقه بندرگاه (Harbor Area) قرار گرفته اند؛ یکی از این جاذبه ها کاروانسرا (Kervansaray) نام دارد که در سال 1618 توسط اوکوز محمد پاشا (Öküz Mehmet Paşa) ساخته شده است. نمای خارجی کنگره های این منطقه در دهه شصت میلادی بازسازی شد و از آن زمان تا به حال این بنا با نام هتل کلاب کاروانسرا (Club Caravanserail Hotel) فعال است.

در قسمت جنوب شرقی منطقه بندرگاه کوش آداسی هم تعدادی از خانه های نیمه چوبی از قرن نوزدهم قرار دارند که مطابق با سبک سنتی این ناحیه ساخته شده اند؛ دروازه جنوبی این شهر قدیمی هنوز هم پا برجاست. روبروی اسکله این منطقه یک بازار بسیار زیبا بنا شده است که سوغات ترکی را در اختیار بازدیدکنندگان می گذارد.

مطلب پیشنهادی: درباره سفر به کوش آداسی بیشتر بدانید 

 

3) ساحل بانوان یا کادینلار دنیزی (Ladies Beach, Kadınlar Denizi)

3) ساحل بانوان یا کادینلار دنیزی (Ladies Beach, Kadınlar Denizi)

ساحل بانوان یا لیدیز بیچ در دو کیلومتری شهر قرار دارد و مشهورترین نوار شنی در اطراف کوش آداسی (Kusadasi) است. تفریحات آبی متنوع، کافه های زیبا و امکان اجاره کردن نیمکت و چتر برای آفتاب گرفتن یک خاطره به یادماندنی را در ذهن شما از این ساحل باقی می گذارد به همین دلیل عجیب نیست که در تابستان ساکنین محلی و توریست های خارجی به این ساحل زیبا می آیند. در طول هفته و خارج از فصل های توریستی این منطقه خلوت تر است اما انتظار نداشته باشید که در ماه های تیر و مرداد بتوانید یک جای خلوت را در این ساحل پیدا کنید.

مطلب پیشنهادی: سواحل و جاذبه های آبی جهان را بشناسید 

 

4) بقایای شهر پرین (Priene)

4) پرین (Priene)

بقایای شهر هلنیستیک (Hellenistic) پرین (Priene) که توسط یک چشم انداز کوهستانی احاطه شده، یکی از خوش عکس ترین جاذبه های کوش آداسی (Kusadasi) محسوب می شود. این بندر قدیمی اوج روزهای طلایی خود را در سال های 300 تا 450 قبل از میلاد مسیح داشت که لنگرگاه های آن از اجناس تجاری پر میشد. لای گیری رودخانه مئاندر (Meander River) به روزهای طلایی این شهر پایان داد و در نهایت در قرن دوم بعد از میلاد مسیح، پرین به یک شهر متروکه تبدیل شد.

پرین (Priene) یک گردش روزانه بسیار عالی را برای شما فراهم می کند مخصوصا اگر که بعد از این شهر، از شهر میلتوس (Miletus) هم بازدید کنید.

مطلب پیشنهادی: راهنمای بازدید از بقایای شهر پرین (Priene) 

 

5) شهر باستانی میلتوس (Miletus)

5) میلتوس (Miletus)

میلتوس (Miletus) هم مثل پرین یک شهر بندری بزرگ از دوره هلنیستیک (Hellenistic) است با این تفاوت که لنگرگاه های آن در اثر لای گیری تخریب نشد و رفت و آمد در آن تا قرن چهاردهم در دوره سلجوقیان هم ادامه داشت به همین دلیل می توان گفت که باقیمانده های این شهر در واقع ترکیبی از دوره های زمانی مختلف است.

مطلب پیشنهادی: راهنمای بازدید از شهر باستانی میلتوس (Miletus) 

 

آمفی تئاتر 15000 نفری بزرگ میلتوس، یک دژ از روم شرقی و در شرق آن بقایای معبد آپولو (Temple of Apollo)، حمام های فائوستینا (Baths of Faustina) در قسمت جنوبی آن، کاروانسرای سلجوقی (Seljuk Caravanserai) از مهمترین جاذبه های گردشگری شهر باستانی میلتوس هستند.

مطلب پیشنهادی: معروفترین آمفی تئاترهای جهان را بشناسید 

 

6) معبد دیدیما (Didyma)

6) دیدیما (Didyma)

مرکز مذهبی هلنیستیک، خانه الهه افسانه ای دیدیما (Oracle of Didyma) و دومین معبد بزرگ جهان باستان است. معبد آپولو (Temple of Apollo) از جمله زیبایی های این منطقه با 122 ستون بلند، یکی از سالم ترین معبدهای یونانی ترکیه محسوب می شود. الهه دیدیما در دنیای باستانی کلاسیک از اهمیت بسیار زیادی برخوردار بود و بعد از الهه دلفی (Oracle of Delphi) بیشترین قدرت را داشت اما در نهایت فروانروایی کنستانتین بزرگ (Constantine the Great) و گرایش این شاه به مذهب مسیحیت از اهمیت این الهه کم کرد.

مطلب پیشنهادی: راهنمای بازدید از معبد دیدیما (Didyma) 

 

7) روستای کیرازلی (Kirazli)

7) روستای کیرازلی (Kirazli)

روستای زیبا و عجیب کیرازلی (Kirazli) که با باغ ها و تاکستان های زیادی احاطه شده است، شما را از بند زمان رها می کند. کیرازلی (Kirazli) در حقیقت زیباترین مکان برای داشتن گردش های عصرانه است. این مکان شما را به میان خانه های روستایی سفید می برد و آرامش زندگی روستایی ترکی را به شما هدیه می کند.

این روستا کافه ها و رستوران های زیبایی را هم در خود جای داده است. بازار کشاورزان این روستا در روزهای شنبه مکانی رویایی را برای طرفداران حرفه آشپزی به ارمغان می آورد.

مطلب پیشنهادی: دیدنی های ترکیه را بشناسید 

 

8) شبه جزیره دیلک (Dilek Peninsula)

8) شبه جزیره دیلک (Dilek Peninsula)

شبه جزیره دیلک (Dilek Peninsula) یک پارک ملی زیبا در 26 کیلومتری کوش آداسی است که مناظر کوهستانی و ساحلی بسیار زیبایی دارد. این پارک، سواحل زیادی را برای شنا کردن و آفتاب گرفتن دارد که ساحل آیدین لیک (Aydınlık) و ساحل کاراسو کویو (Karasu Köyü) از بهترین آنها است.

غار زئوس (Cave of Zeus, Zeus Maǧarası) یکی از جاذبه های اصلی توریستی شبه جزیره دیلک و مکانی بسیار زیبا برای داشتن یک پیاده روی جنگلی عالی است. شبه جزیره دیلک برترین مکان برای علاقمندان به طبیعت محسوب می شود که می خواهند مدتی از شهر فاصله بگیرند.

مطلب پیشنهادی: برترین پارک های ملی جهان را بشناسید 

 

به کمک نقشه زیر می توانید قیمت هتل ها و اقامتگاه های کوش آداسی را در نواحی مختلف ببینید و با کلیک بر روی آن یکی از آنها را رزرو کنید.

Booking.com

به این مطلب امتیاز دهید
(3 امتیاز)
8 جاذبه گردشگری برتر کوش آداسی (Kusadasi) - 5.0 out of 5 based on 3 votes

بنر فروشگاه اکسسوری سفر مپگرد 2

فرم خبرنامه
برای اطلاع از تخفیف ها و آخرین مطالب مپگرد در خبرنامه عضو شوید
سمانه قائدی

بلاگر سفر، متخصص دیجیتال مارکتینگ و SEO

کانال تلگرام مپگرد
نظری داری؟

از پر شدن تمامی موارد ستاره‌دار (*) مطمئن شوید. کد HTML مجاز نیست.

برترین های جهان