خانه اسرارآمیز اورگون ورتکس (Oregon Vortex) | جایی که قوانین فیزیک در آن بی معنی است

خانه اسرارآمیز اورگون ورتکس (House of Mystery) که در گلد هیل قرار دارد، مکانی است که در آن توپ ها به سمت بالا حرکت می کنند و جاروها بدون تکیه داده شدن به چیزی، ثابت قرار می گیرند. لجبازی وسایل قرار گرفته در این خانه با قوانین فیزیک، یکی از عجایب خانه اورگون ورتکس است.

مطلب پیشنهادی: عجیب ترین سازه ها و ساختمان های آمریکا را بشناسید 

 

اورگون ورتکس شگفت انگیز (Fabulous Oregon Vortex)، محلی که قوانین فیزیک در آن بی معنی است

خانه اسرارآمیز وورتکس زمانی دفتر یک شرکت معدن کاری محلی بود. این بنا در سال 1890 میلادی ساخته شد و به مدت 20 سال متروکه بود و بعد از این دوره زمانی، از شالوده خود جدا شد و در یک زاویه عجیب قرار گرفت.

اطلاعات منتشر شده رسمی، این کلبه به دلیل حرکت کردن یک جریان گلی به این شکل درآمده است اما مالکان محلی معتقدند که علت تغییر کردن این بنا یک گرداب مغناطیسی است. در سال 1930 میلادی این خانه با نام اورگون ورتکس شگفت انگیز (Fabulous Oregon Vortex) به عنوان محلی که قوانین فیزیک در آن بی معنی هستند، در معرض عموم قرار گرفت.

مطلب پیشنهادی: با عجایب و شگفتی های جهان بیشتر آشنا شوید 

 

در خانه مرموز اورگون وورتکس چه چیزهایی را نباید از دست داد؟

گردشگران می توانند در خانه وورتکس، علاوه بر بازدید از توپ ها و جاروهای عجیب موجود در آن، در آزمایش هایی که در این مکان انجام می شوند هم شرکت کنند. برای مثال زمانی که گردشگران از یک سمت خانه به سمت دیگر آن می روند، اندازه آنها تغییر می کند!

افرادی که قسمت های مختلف خانه را به گردشگران نشان می دهند، توضیحاتی فوق طبیعی را برای توجیه این مکان و ویژگی های آن بیان می کنند. دیدن تغییر اندازه یک فرد با چشمان خود بدون شک گیج کننده است اما علت واقعی این امر خطای دید است.

 

به این مطلب امتیاز دهید
(9 امتیاز)

بنر فروشگاه اکسسوری سفر مپگرد 2

فرم خبرنامه
برای اطلاع از تخفیف ها و آخرین مطالب مپگرد در خبرنامه عضو شوید
خانه اسرارآمیز اورگون ورتکس (Oregon Vortex) | جایی که قوانین فیزیک در آن بی معنی است - 4.4 out of 5 based on 9 votes
سمانه قائدی

بلاگر سفر، متخصص دیجیتال مارکتینگ و SEO

کانال تلگرام مپگرد
نظری داری؟

از پر شدن تمامی موارد ستاره‌دار (*) مطمئن شوید. کد HTML مجاز نیست.

برترین های جهان