هرم ساموم (Summum Pyramid) | مکانی برای مومیایی شدن در قرن جدید!

هرم ساموم (Summum Pyramid) یک هرم نارنجی رنگ، در کنار بزرگراه لینکلن (Lincoln) است که یک گروه مذهبی مشغول مومیایی کردن جسد اشخاص طرفدار مذهبشان هستند. مذهب ساموم (Summum religion) در سال 1975 میلادی توسط شخصی به نام کلود نوول (Claude Nowell) که معتقد بود مورد ملاقات موجودات فرازمینی قرار گرفته که راز آفرینش را برای او فاش کرده اند، تاسیس شد.

مطلب پیشنهادی: عجیب ترین سازه ها و ساختمان های آمریکا را بشناسید 

 

فلسفه مذهب ساموم چی بود؟

طبق فلسفه مذهب ساموم، مرگ هوشیاری یا توانایی احساسی شخص را نابود نمی کند بلکه باعث می شود تا روح از بدن خارج شود و تحت تاثیر تغییراتی که در محیط ایجاد می شود، گیج شود. مذهب ساموم برای جلوگیری از گیج شدن روح، مومیایی سازی جسد را پیشنهاد می کند.

به عقیده طرفداران این مذهب، روح از این طریق می تواند با مواد شیمیایی در جسد محافظت شده و با قرار گرفتن در لای پارچه به طریقی ایمن، با اطراف خود ارتباط برقرار کند و برای حرکت به سمت مقصد بعدی اش برنامه ریزی کند.

 

پروسه مومیایی کردن در مذهب ساموم

پروسه کامل مومیایی سازی جسد در مذهب ساموم 4 تا 8 ماه طول می کشد؛ در این پروسه در نهایت جسد مومیایی شده در یک تابوت سنگی آهکی گذاشته می شود. ساموم روش های مختلفی را برای مومیایی کردن جسد به طرفدارانش پیشنهاد می کند؛ طرفداران این مذهب می توانند روش های باشکوه مصری یا یک روش ساده را برای مومیایی سازی بدن خود انتخاب کنند.

کورکی را (Corky Ra) اولین شخصی بود که بدنش بعد از مرگ او در سال 2008 میلادی، به روش ساموم مومیایی شد؛ گردشگران می توانند در هرم ساموم، جسد مومیایی شده او و گربه اش، اسکار (Oscar) را ببینند.

مطلب پیشنهادی: اسراری جالب درباره اهرام بزرگ جیزه مصر 

 

به این مطلب امتیاز دهید
(1 امتیاز)

بنر فروشگاه اکسسوری سفر مپگرد 2

فرم خبرنامه
برای اطلاع از تخفیف ها و آخرین مطالب مپگرد در خبرنامه عضو شوید
هرم ساموم (Summum Pyramid) | مکانی برای مومیایی شدن در قرن جدید! - 5.0 out of 5 based on 1 vote
سمانه قائدی

بلاگر سفر، متخصص دیجیتال مارکتینگ و SEO

کانال تلگرام مپگرد
نظری داری؟

از پر شدن تمامی موارد ستاره‌دار (*) مطمئن شوید. کد HTML مجاز نیست.

برترین های جهان