گینس و گردشگری

رتبه های برتر گینس در گردشگری را از اینجا دنبال کنید.

آکواریوم دبی، یکی از برترین جاذبه های توریستی دبی است، که 140 گونه موجود دریایی را در یک آکواریوم معلق که در طبقه همکف مرکز خرید دبی است، در خود جای داده است. جدا از منظره ای که به رایگان از مرکز خرید دبی می توانید تماشا کنید، اگر از ورودی باغ وحش زیر آب وارد شوید می توانید میان تونل های آکواریوم قدم بزنید.


مطلب پیشنهادی: برترین جاذبه های گردشگری دبی (Dubai)

  آکواریوم و باغ وحش زیر آب دبی

آکواریوم دبی و باغ وحش زیرآبی آن بخشی قابل توجه از امکانات خارق العاده و متنوع دبی مال (Dubai Mall) است. این آکواریم در مرکز دبی و با ظرفیت 12 میلیون متر مکعب به یکی از پر بازدید ترین جاذبه های گردشگری دبی تبدیل شده. با مپگرد همراه باشید تا واقعیت های جالبی درباره آکواریوم دبی آشنا شوید.

 

آکواریوم دبی (Dubai Aquarium) بزرگترین آکواریم سرپوشیده جهان

آکواریوم دبی (Dubai Aquarium) بزرگترین آکواریم سرپوشیده جهان

آکواریوم دبی (Dubai Aquarium) با 11 متر ارتفاع، 51 متر طول و 20 متر عرض، لقب بزرگترین آکواریوم سرپوشیده جهان را یدک می کشد. مخزن عظیم آکواریوم دبی با گنجایش 10 میلیون لیتر، بیش از 33 هزار جانور دریایی از 200 گونه مخلتلف، از جمله کوسه ها و سفره ماهی ها را در خود جای داده.

 

آکواریوم دبی (Dubai Aquarium) رکورددار گینس

آکواریوم دبی (Dubai Aquarium) رکورددار گینس

در سال 2010، پنل آکریلیک آکواریوم دبی (Acrylic Panel) با وزنی بیشتر از 245 هزار کیلوگرم و ابعاد 32.8 در 8.3 در 750، به عنوان بزرگترین پنل آکریلیک جهان در نوع خود، رکورد گینس را  از آن خود کرد.

مطلب پیشنهادی: رکوردهای گینس (Guinness) در گردشگری را بشناسید

 

کسب اطلاعات جالب و نادر در مورد زندگی زیر آب در باغ وحش دریایی دبی مال

کسب اطلاعات جالب و نادر در مورد زندگی زیر آب در باغ وحش دریایی دبی مال

در طبقه دوم مرکز خرید دبی جایی که باغ وحش زیر آب قرار دارد، کارشناسانی آگاه به شما اطلاعات ارزشمندی را راجع به انواع موجودات دریایی از قبیل خرچنگ عنکبوتی، اسب های دریایی، موش آبی، عروس دریایی پنگوئن ها و کروکودیل ها می دهند.

روش تعاملی جالبی برای بازدیدکنندگان به خصوص کودکان به کار گرفته شده تا آنها را در مورد پایداری زندگی دریایی که شامل سه بخش منحصر به فرد زیست محیطی از جمله جنگل، سواحل صخره ای و اقیانوس زنده است، آموزش دهد.

 

  باغ وحش دریایی دبی مال (Dubai Underwater Zoo)

یکی دیگر از نقاط قابل توجه باغ وحش دریایی دبی مال (Dubai Underwater Zoo) بخشی است که به نمایش موجودات عجیب و غریب مثل دیوار حشرات، محفظه ایگوانا، محفظه مار پایتون برمه ای و محفظه مارهای درختی اختصاص داده شده است.

 

غواصی با کوسه ها در آکواریوم دبی مال

غواصی با کوسه ها در آکواریوم دبی مال

علاوه بر فراهم کردن امکان غواصی برای بازدیدکنندگان، آکواریوم دبی برای بازدیدکنندگانی که مدرک غواصی بین المللی دارند برنامه های ویژه ای برای کشف زندگی زیر آب ارائه می دهد.

مطلب پیشنهادی: بهترین نقاط جهان برای غواصی

 

تجربه قفس زیر آب در آکواریوم دبی مال دبی

تجربه قفس در آکواریوم دبی

برای داشتن نمایی نزدیکتر از از گونه های خاص دریایی، آکواریوم دبی قفسی محافظت شده و امن تعبیه کرده که به وسیله آن می توان حدود 100 گونه دریایی مثل کوسه باله سیاه، دلقک ماهی، سفره ماهی و تمساح های کوچک را تماشا کرد. این قفس ها محدودیت سنی ندارند و تمام چیزی که نیاز دارید پوشیدن تجهیزات غواصی است که مربی توصیه می کند.

 

قایق کف شیشه ای در آکواریوم دبی مال

قایق کف شیشه ای در آکواریوم دبی مال

قایق کف شیشه ای در آکواریوم دبی مال

یک راه دیگر برای تماشای نزدیکتر ماهی ها و غذا دادن به گونه دریایی مورد علاقه تان قایق هایی با کف شیشه ای است. این قایق ها گنجایش 10 نفر را دارند و شما می توانید به مدت 15 الی 20 دقیقه از تماشای آکواریوم 10 میلیون لیتری از نزدیک لذت ببرید.

مطلب پیشنهادی: راهنمای سفر به دبی

 

برنامه های مخصوص کودکان در آکواریوم دبی مال

برنامه های مخصوص کودکان در آکواریوم دبی مال

برنامه های زیادی برای سرگرمی و آموزش کودکان در رده های سنی مختلف در نظر گرفته شده که مهمترین آنها عبارتند از آکواریومیست کوچک برای کودکان 5 تا 7 سال، آکواریومیست ارشد برای کودکان بالای 8 سال و برنامه آموزشی مدرسه اقیانوس.

 

تور پشت صحنه آکواریوم دبی

آکواریوم و باغ وحش زیر آب دبی

اگر جنبه های متفاوت مدیریت آکواریوم دبی با بیشتر از 33 هزار گونه مختلف دریایی برای شما جالب است و می خواهید بدانید نحوه غذا دادن و نگهداری از گونه های مختلف و تمیز کردن آکواریوم چطور انجام می شود باید این تور را ببینید. 

 

تجهیزات آماده سازی غذا

بازیدکنندگان می توانند با همراهی 10 نفر از پرنسل با تجربه، بخش های مخلتلف آکوریوم مثل تجهیزات آماده سازی غذا، بخش قرنطینه و آزمایشگاه را مشاهده کنند.

 

عکاسی زیر آب در آکواریوم دبی

عکاسی زیر آب در آکواریوم دبی

یکی از جنبه های بسیار جذاب آکواریوم این است که شما قادر به عکاسی زیر آب خواهید بود.

 

بلیط های مختلف آکواریوم دبی مال

بلیط های مختلف آکواریوم دبی مال

آکواریوم دبی بر اساس نیاز شما گزینه های مختلفی را برای لذت بردن از عجایب زندگی دریایی ارائه می دهد مثل دسترسی کامل، پکیج پلاتینیوم آکواریوم، پکیج آلتیمیت و بن خرید از گیفت شاپ.

 

 آکواریوم دبی مال

 

نمای 360 درجه از آکواریوم و باغ وحش آبی دبی مال


آکواریوم و باغ وحش زیر آبی دبی | بزرگترین آکواریوم سرپوشیده جهان - 5.0 out of 5 based on 2 votes

مردم سراسر جهان حتی اگر دلایل شروع یک سنت‌ را هم ندانند، به حفظ آداب و رسوم خود متعهدند. بعضی سنت‌ها و آداب و رسوم کمی عجیب‌ تر از سنت‌ های دیگر است، مردم روستایی در چین آداب و رسوم خاصی در کوتاه کردن موهای خود دارند و آن را تنها بکبار در زندگیشان کوتاه می کنند، با مپگرد همراه باشید تا درباره آن بیشتر بخوانید.

روستایی که زنان آن بلندترین موها را دارند | چین - 5.0 out of 5 based on 6 votes

کوه آتشفشانی اتنا (Mount Etna) یکی از جاذبه های گردشگری اصلی سیسیلی (Sicily) با سالانه هزاران گردشگر است، یک آتشفشان فعال در ساحل شرقی سیسیلی (Sicily)، ایتالیا (Italy) که در منطقه کاتانیا (Catania)، بین مسینا (Messina) و کاتانیا (Catania)، بین حاشیه صفحات همگرای آفریقا (African) و اوراسیا (Eurasian) قرار گرفته است. بلندترین آتشفشان فعال در اروپا (Europe) که در حال حاضر 3329 متر (10922 فوت) ارتفاع دارد، اما ارتفاع آن با فوران های قله ای تغییر می کند.

کوه آتشفشانی اتنا (Mount Etna) | فعال ترین آتشفشان جهان - 5.0 out of 5 based on 10 votes

برترین های جهان

سفرهای پیشنهادی

خبرنامه

برای دریافت پیشنهادهای ویژه مپگرد در خبرنامه عضو شوید