جشنواره فانوس شکوفه‌های گیلاس (Cherry Blossom Lantern) | نشانه دوستی آمریکا و ژاپن

هر سال، جشنواره ملی شکوفه‌های گیلاس به یادبود هدیه 3000 درخت گیلاس از طرف شهردار توکیو (Tokyo)، یوکیو اوزاکی (Yukio Ozaki) به شهر واشنگتن دی سی (Washington DC) در سال 1912، برگزار می‌شود.

 

تاریخچه فستیوال اوئنو ساکورا ماتسوری (Ueno Sakura Matsuri)، جشنواره فانوس شکوفه‌های گیلاس ژاپن

این فستیوال سالانه، به افتخار دوستی پایدار بین ایالات متحده آمریکا با ژاپن و تعهد به تداوم رابطه نزدیک و طولانی مدت بین دو کشور است. 27 مارس سال 1912، بانوی اول هلن هرون تفت (Helen Herron Taft) و ویکنت چیندا (Viscountess Chinda) همسر سفیر ژاپن، برای اولین بار در یک مراسم ساده، دو درخت از ژاپن را در ساحل شمالی حوضه جزر و مدی در غرب پارک پوتوماک (Potomac Park) کاشتند.

 

هدیه قلمه درختان زغال اخته و گیلاس از طرف دولت ایالات متحده به ژاپن

تاریخچه فستیوال اوئنو ساکورا ماتسوری (Ueno Sakura Matsuri)، جشنواره فانوس شکوفه‌های گیلاس ژاپن

با گذشت سال‌ها، هدیه‌هایی بین دو کشور رد و بدل شده‌است. برای پاسخ به هدیه سال 1912، در سال 1915، دولت ایالات متحده درختان گل‌دار زغال اخته را به مردم ژاپن پیشکش کرد. در طول سال 1981، روند این سری هدیه دادن تکمیل شد. به باغداران ژاپنی قلمه درخت داده شد تا بعضی از درختان گیلاس را که توسط سیل یا فاجعه‌های طبیعی دیگر نابود شده بودند، در ژاپن تغییر دهند.

 

برگزاری فستیوال شکوفه های گیلاس به عهده چه کسی است؟

برگزاری فستیوال شکوفه های گیلاس به عهده چه کسی است؟

از زمان حرکت بانوی اول تفت (Taft)، بانوان اول کشور، مشعل‌دار جشنواره شکوفه‌های گیلاس بوده‌اند. همه بانوان اول در سال‌های اخیر ریاست، این جشنواره را به عهده داشته‌اند و خیلی از آنها هم در آن شرکت کرده‌‌اند. بانوی اول میشل اوباما در سال 2012 در کاشت یک درخت گیلاس در غرب پارک پوتوماک (Potomac Park) در بین شخصیت‌های برجسته و مهمانان حضور یافت.

مطلب پیشنهادی: درباره جشنواره ها و فستویال های جهان بیشتر بدانید 

 

جشنواره شکوفه های گیلاس امروزی ژاپن به چه شکل است؟

جشنواره شکوفه های گیلاس امروزی ژاپن به چه شکل است؟

فستیوال شکوفه‌های گیلاس در طرح فعلی، از تجمعات کوچک ساده به بزرگترین جشن بهاره کشور ژاپن تبدیل شده‌است.

برگزاری پنج هفته جشن طولانی، ویژگی چشمگیر سال 2012 به عنوان صدمین سالگرد این هدیه بود. مشارکت دانش‌آموزان و گروه‌های مدنی، نشاط فستیوال اوئنو ساکورا ماتسوری (Ueno Sakura Matsuri) را تا حد زیادی افزایش داد.

این مناسبت شهری که با دوره اوج گل‌دهی درختان همزمان است (که البته به دلیل شرایط آب و هوایی گاهی اصلا دقیق نیست)، بازدیدکنندگان و ساکنان منطقه را به انواع رویدادها و مراسم ها در همکاری با بیش از 30 سازمان محلی جذب می‌کند.

 

مدت زمان فستیوال فانوس شکوفه های گیلاس چقدر است؟

مدت زمان فستیوال فانوس شکوفه های گیلاس چقدر است؟

امروزه این جشنواره به مدت چهار تعطیلی آخر هفته جشن گرفته می‌شود و پذیرای بیش از 1.5 میلیون نفر از سراسر جهان است که در جست و جوی لذت بردن از رویدادها و درختان مختلف هستند.

در طول سال‌ها، میلیون‌ها نفر در این رویداد سالانه که به یمن بهار در پایتخت کشور ژاپن برگزار می‌شود شرکت کرده‌اند. از سال 1912، تعداد درختان در زمین پارک ملی سرویس (National Park Service) به حدود 3750 اصله درخت از 16 گونه افزایش پیدا کرده است.

 

سازماندهی فستویال شکوفه های گیلاس به عهده چه کسی است؟

سازماندهی فستویال شکوفه های گیلاس به عهده چه کسی است؟

جشنواره ملی شکوفه‌های گیلاس توسط "شرکت ملی جشنواره شکوفه‌های گیلاس" سازمان‌دهی می‌شود که یک سازمان کاملا غیر انتفاعی و تاسیس‌شده تحت 501(c)(3) است. این سازمان مشتاق است شکوه طبیعت و روابط حسنه بین‌المللی را از طریق برنامه‌ها و رویدادهای مختلف ترویج دهد و همینطور نمادی از ویترین زیبای هنر و فرهنگ بوجود می‌آورد.

 

مراقبت از درختان گیلاس ژاپنی به عهده چه کسی است؟

مراقبت از درختان گیلاس ژاپنی به عهده چه کسی است؟

مراقبت از گیلاس‌های گل‌دار ژاپنی عمدتا به اعضای بخش مرکزی مسئولان درختان در پارک‌های پایتخت سپرده شده‌است که درخت‌کاران حرفه‌ای هستند و مهارت‌های علمی‌ زیادی از طریق تجربه و آموزش مناسب برای مراقبت درست از درختان، دارند.

 

هزینه شرکت در جشنواره شکوفه های گیلاس ژاپن

هزینه شرکت در جشنواره شکوفه های گیلاس ژاپن

در جشنواره ملی شکوفه‌های گیلاس، گروهی از فعالیت‌های هنری و جامع به نمایش گذاشته می شود که اشکال هنر مرسوم و معاصر را همراه با زیبایی‌ و جو طبیعی خوش‌منظر تایید می‌کند. اکثر رویدادها رایگان هستند و برای عموم آزاد هستند.

 

رویدادهای اصلی جشنواره شکوفه های گیلاس ژاپن

رویدادهای اصلی جشنواره شکوفه های گیلاس ژاپن

  • مراسم افتتاحیه
  • رژه جشنواره ملی شکوفه‌های گیلاس
  • جشنواره آتش‌بازی آب‌نمای جنوب غرب
  • تقریبا 150 برنامه‌ فرهنگی توسط افراد محلی، ملی و بین المللی برگزار می‌شود و مسابقات ورزشی هم به صورت روزانه برقرار است.

رویدادهای جشنواره شکوفه های گیلاس ژاپن

فهرست این جشن انتها ندارد. شما باید تور خود را کمی انعطاف‌پذیرتر با این جشن برنامه‌ریزی کنید چون اوج شکوفایی آن به شرایط آب و هوایی بستگی دارد.

 

تاریخچه فستیوال (Ueno Sakura Matsuri)، جشنواره فانوس شکوفه‌های گیلاس ژاپن

اگر این مطلب را دوست داشتید با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

به این مطلب امتیاز دهید
(6 امتیاز)

بنر فروشگاه اکسسوری سفر مپگرد 2

فرم خبرنامه
برای اطلاع از تخفیف ها و آخرین مطالب مپگرد در خبرنامه عضو شوید
جشنواره فانوس شکوفه‌های گیلاس (Cherry Blossom Lantern) | نشانه دوستی آمریکا و ژاپن - 5.0 out of 5 based on 6 votes
کانال تلگرام مپگرد
نظری داری؟

از پر شدن تمامی موارد ستاره‌دار (*) مطمئن شوید. کد HTML مجاز نیست.

1 نظر

کارناوال ها و فستیوال های جهان