بلژیک (Belgium)

راهنمای سفر به بلژیک (Belgium)

امپراطوری بلژیک از نظر داشتن مکان‌های جذاب توریستی بسیار غنی است، مناطق روستایی جالب و داشتن جاذبه‌های فرهنگی بی شمار، آن را به یک مکان ارزشمند برای بازدید در هر وقت سال تبدیل کرده است.

توریست‌هایی که تابستان ها به بلژیک می آیند سواحل گسترده و تپه های شنی زیبایی را در تفرجگاه‌های امتداد سواحل دریای شمال بلژیک می‌یابند. آن‌هایی که به هنر علاقمندند از موزه‌ها و مجموعه‌های عالی و همچنین مراکز تاریخی شهرها، رودخانه‌ها و سایر آب راه‌ها و ساختمان‌های جالب مذهبی و غیرمذهبی، مثل آن هایی که در گنت (Gent) و بروژ (Bruges) هستند، هیجان زده خواهند شد.

توریست‌هایی که به دست آوردهای فنی علاقمند هستند تحت تاثیر تجهیزات بندرگاه آنتورپ (Antwerp) و پل‌ها، سدها، کانال‌ها یا محل پهلوگیری کشتی‌ها قرار خواهند گرفت. افرادی که به پیاده روی و طبیعت علاقه دارند جذب مناطق جنگلی آردن (Ardennes) می‌شوند، جایی که بزرگ‌ترین غار سنگی و آب گرم، یک شهر آب گرم با کیفیت بالا قرار دارد.

بلژیک (Belgium) یک مرکز اداری مهم اروپایی هم محسوب می‌شود، و میزبان دفاتر اصلی اتحادیه‌های اروپایی است و ناحیه‌ای به وسعت 30.519 کیلومتر مربع یا 11.783 مایل مربع را پوشش می‌دهد و به این ترتیب یکی از کوچک ترین کشورهای اروپایی است. حداکثر طول آن 290 کیلومتر یا 180 مایل، از اوستند (Ostend) تا آرلون (Arlon) گسترده است. از پایتخت آن یعنی بروسل (Brussels) می‌توان با ماشین در حداکثر دو ساعت و با قطار در دو ساعت و نیم به تمام مناطق کشور رسید، پس می‌توان به بلژیک (Belgium)  "کشور راه‌های کوتاه" گفت.

بلژیک (Belgium) به مناطقی تقسیم شده که در آن‌ها پس زمینه و زبان قومی ژرمن (Germanic) یا رومن (Romance) غالب است. والون‌ها (Walloons) در بخش جنوبی زندگی می‌کنند و به زبان فرانسه صحبت می‌کنند و فلمینگ‌ها (Flemings)، که با لهجه هلندی صحبت می‌کنند، در نواحی شمالی کشور زندگی می‌کنند.

دمای هوا در بلژیک (Belgium) در کل معتدل و مرطوب است، که به دلیل موقعیت این کشور در عرض جغرافیایی معتدل است، که به شدت تحت تاثیر دریا قرار دارد، چرا که خیلی نزدیک به ساحل قرار دارد و بادهای عمدتا غربی از سمت دریا می‌وزند.

بلژیک (Belgium) به خاطر شکلات، آبجو و وافل‌، شهرت بین المللی دارد، این کشور زیبا پر از شهرهای تاریخی، قلعه های قرون وسطی و معماری تاثیرگذار است. بلژیک (Belgium) با قرار گرفتن بین هلند (Netherlands)، آلمان (Germany)، لوکزامبورگ (Luxembourg) و فرانسه (France)، شامل دو ناحیه فرهنگی متفاوت است.

فلندر (Flanders) منزلگاه بسیاری از شهرهای کشور است در حالی که در مقابل، والونیا (Wallonia) شامل مناطق روستایی، حومه شهر، مزارع  روستایی و جنگل‌هاست.

در قلب بلژیک (Belgium) شهر پررونق پایتخت، بروسل، قرار دارد، شهری چند ملیتی با موزه ها، ناهار خوری‌ها، مراکز خرید، شب زنده داری و هنرهای زیبا و معماری غنی، قصرهای عالی مثل قصر معروف گراند (Grand Place) و کلیساهایی مثل کلیسای سنت مایکل (St. Michael) و سنت گودلا (St. Gudula).

محبوب ترین مقصد بلژیک، یعنی بروژ (Bruges) است،که توریست‌ها را با شهر رومانتیک قرون وسطی خود محسور می‌کند و بخاطر هنر فلمیش (Flemish)، برج ناقوس کلیسا قرن سیزدهم و مغازه‌های شکلات فروشی شهرت دارد.

شهرهای برجسته دیگر از جمله آنتروپ (Antwerp)، بندرگاه‌های شلوغی هستند که به خاطر ثروت حاصل از الماس‌ها و مغازه‌های طراح‌های مد شهرت دارند و گنت (Ghent)، یک شهر زنده، ترکیبی از جذابیت تاریخی و محیط جوان با دانشگاهش .

ایپر (Ypres) به خاطر تاریخ جنگ جهانی اول آن قابل توجه است، در حالی که واترلو (Waterloo) برای ارتباطش با ناپلئون شهرت دارد، در جنوب شرقی، ناحیه دست نخورده آردن (Ardennes) قرار دارد که به خاطر طبیعت زیبا و تفریح در فضای باز محبوب است.

 

  • پایتخت: بروسل (Brussels)
  • زبان: داچ، فرانسوی، آلمانی
  • مذهب: Roman Catholic, Protestant 
  • واحد پول: یورو (Euro)
  • کد کشور: +32
  • منطقه زمانی: UTC +1
  • تلفن ضروری: