قلعه اوزارک (Ozark Medieval Fortress) | پروژه 20 ساله قرون وسطایی در سال 2010

افرادی که قلعه اوزارک (Ozark Medieval Fortress) را ساختند، یک هدف بلند پروازانه داشتند؛ در این پروژه چند شخص که علاقه بسیاری به رویدادهای قرون وسطی داشتند، در یک پروسه زمانی بیست ساله با استفاده از ابزارها و فناوری های موجود در قرون وسطی، یک قلعه به شکل قلعه هایی که در قرن سیزدهم ساخته می شدند، ساختند.

مطلب پیشنهادی: عجیب ترین سازه ها و ساختمان های آمریکا را بشناسید 

 

علت ساخته شدن و تعطیل شدن قلعه اوزارک

قلعه قرون وسطایی اوزارک برای گردشگرانی ساخته شد که علاقه زیادی به بازدید از مکان های تاریخی داشتند و حاضر بودند برای این کار پول بدهند. این قلعه در سال 2010 میلادی در معرض عموم قرار گرفت اما به دلیل عدم پشتیبانی مالی برای نگهداری از آن، بعد از دو سال بسته شد.

حتی نقش و نگارهای عقابی شکل و حکاکی های سنگی ایجاد شده روی این قلعه هم باعث نشد که گردشگران به بازدید از آن علاقمند شوند. پروژه ساخت این قلعه از سال 2012 میلادی متوقف شد و هنوز هم هیچ یک از علاقمندن به دوران قرون وسطی حاضر نشده اند که برای شروع پروسه ساخت آن دوباره اقدام کنند.

مطلب پیشنهادی: قلعه های معروف جهان را بشناسید 

 

قلعه گودلون (Guédelon Castle) در کشور فرانسه نمونه موفقی از چنین پروژه هایی است که در سال 1997 میلادی توسط همین گروه با ایده ای مشابه، پروسه ساخت آن شروع شد و قرار است که تا سال 2020 میلادی تمام شود؛ این قلعه قرار است که به یکی از جاذبه های گردشگری مهم فرانسه تبدیل شود.

 

به این مطلب امتیاز دهید
(1 امتیاز)
قلعه اوزارک (Ozark Medieval Fortress) | پروژه 20 ساله قرون وسطایی در سال 2010 - 5.0 out of 5 based on 1 vote

فرم خبرنامه
برای اطلاع از تخفیف ها و آخرین مطالب مپگرد در خبرنامه عضو شوید
سمانه قائدی

بلاگر سفر، متخصص دیجیتال مارکتینگ و SEO

کانال تلگرام مپگرد
نظری داری؟

از پر شدن تمامی موارد ستاره‌دار (*) مطمئن شوید. کد HTML مجاز نیست.

سفرهای پیشنهادی

خبرنامه

برای اطلاع از تخفیف ها و آخرین مطالب مپگرد در خبرنامه عضو شوید