نیس (Nis)

راهنمای سفر به نیس (Nis)

شهر دانشگاهی و پر هیاهوی نیس (Nis)، سومین شهر بزرگ صربستان است و بین بلگراد (Belgrade) و صوفیه (Sofia) و اسکوپیه (Skopje) قرار گرفته است. نیس (Nis)، یکی از قدیمی‌ ترین شهرهای اروپایی به شمار می رود و قدمت آن به ۲۷۹ سال پیش از میلاد برمی‌گردد.

کنستانتین کبیر (Constantine)، موسس قسطنطنیه هم در این شهر به دنیا آمده است و بنای یادبود او در مرکز شهر دیده می‌شود. علاوه بر مجسمه کنستانتین، در مرکز شهر، قلعه‌ای وجود دارد که در قرن هجدهم و توسط ترک‌ها ساخته شده است. بنایی ترسناک و منحصر به فرد به نام برج جمجمه که از جمجمه صرب‌هایی که توسط عثمانی‌ها کشته شده‌اند، ساخته شده است و یکی از منحصر به فردترین مکان های دیدنی صربستان (Serbia) محسوب می‌شود.

در جنوب شرقی شهر نیس (Nis) هم چشمه آب گرم درمانی به نام نیسکا بانجا (Niška Banja) وجود دارد که در میان مردم محبوبیت زیادی دارد و به درمان بیماری روماتیسم کمک می‌کند.

مطلب پیشنهادی: 10 دیدنی معروف صربستان (Serbia) 

فرسایش صخره‌ها در طول زمان در یکی از شهرهای صربستان باعث بوجود آمدن صخره‌هایی با شکل‌های عجیب و غریب شده است و به همین دلیل به این شهر، شهر شیطان می گویند. افسانه‌های محلی در رابطه با بوجود آمدن این صخره‌های عجیب وجود دارند که می‌گویند در واقع این صخره‌ها افرادی بوده‌اند که در یک میهمانی شرکت کرده بودند، اما شیطان آن‌ها را تبدیل به این صخره‌ کرده است.

شهر شیطان (Devil’s Town) | عجایب صربستان - 5.0 out of 5 based on 3 votes

کوپا اونیک (Kopaonik)، بلندترین کوه کشور صربستان است که از سال ۱۹۸۱به عنوان پارک ملی معرفی شده است. این پارک با مناظر زیبا و ناهموار، میزبان پیست اسکی اصلی صربستان است و با ۲۵ بالابر در هر ساعت، گنجایش ۳۲ هزار نفر را دارد.