تایلند (Thailand)

راهنمای سفر به تایلند (Thailand)

کرانه های ساحلی زیبا و جزیره های دیدنی، بقایای تمدن های باستانی، معابد، جنگل ها و فرهنگ های عجیب و غریب، همه و همه باعث شده اند صنعت توریسم در تایلند (Thailand) پر رونق شود. مطمئن باشید از سفر به تایلند هرگز پشیمان نمی شوید. معمولا شهر بانکوک (Bangkok)، اولین مقصد توریست هاست و از آن جا یا عازم سواحل جنوبی می شوند یا به شهرهای جنگلی در شمال می روند.

اگر روزی به دیدن بانکوک (Bangkok) رفتید حتما از کاخ بزرگ (Grand Palace) بازدید کنید. البته معابد مهم این شهر را نباید از قلم بیندازید؛ معابدی مثل وات فو (Wat Pho)، وات تریمیت (Wat Traimit) که با نام معبد «بودای طلایی» هم شناخته می شود و معبد ماربل (Marble Temple). و اما بازارهای مختلف این شهر هم کالاهای جالبی برای اشخاص اهل خرید دارد و هم می تواند افرادی را که قصد خرید ندارند، سرگرم کند.

افرادی که می خواهند سواحل بی نظیر تایلند (Thailand) را ببینند، از بانکوک مستقیما عازم جنوب می شوند. در کرانه جنوب غرب تایلند، جزایر معروف این کشور قرار دارند؛ مثل جزیره کوفی نان (Koh Pha Ngan)، جزیره کوسامویی (Koh Samui) و جزیره کوتاو (Koh Tao) که توریست ها بعد از دیدن زیبایی های آن ها به سختی می توانند ترک شان کنند. توریست ها به راحتی می توانند از خشکی، به این جزایر رفت و آمد کنند. زیباترین و مهیج ترین چشم انداز ساحلی در کرانه شرقی، جایی است به اسم صخره های لایم استون (limestone cliffs). این صخره های سر برآورده از دریا، مثل یک پرده روبروی ساحل کشیده شده اند. در حوالی شهر بندری کرابی (Krabi) و سواحل نزدیکش، جزایر زیادی برای کشف و سیاحت وجود دارد. جزیره فوکت (Phuket)، یک مرکز توریستی شلوغ است و همه مسافران تایلند سری به آن جا می زنند. جزیره کولانتا (Koh Lanta)، جزیره کو فای فای لی (Koh Phi Phi Lay) و ساحل ریلی (Railay) هم بین توریست ها بسیار پر طرفدار است. قایق ها و کشتی های بزرگ به راحتی مسافران را به این جزایر می برند و می آورند و البته سفر با این کشتی ها راحت و لذت بخش است چرا که انواع و اقسام امکانات از نیازهای ضروری اولیه تا هتل های لوکس در آن ها پیدا می شوند.

در سفر به شمال تایلند دنیایی کاملا متفاوت از جنوب آن را تجربه می کنید؛ جنگل های سرسبز، فیل سواری، شهرها و حومه های کوچک، معابد و آداب و رسوم مهیج باعث می شوند خاطرات این سفر را هرگز فراموش نکنید. شهرهای چیانگ مای (Chiang Mai) و چیانگ رای (Chiang Rai)، دو مقصد اصلی گردشگران در شمال هستند. در شهر چیانگ مای و حومه آن معابد زیبایی وجود دارد که نباید فرصت دیدن شان را از دست بدهید. این شهر برای صنایع دستی اش هم مشهور است؛ در روستاهای حومه آن فروشگاه های کوچک زیادی را می بینید که صنایع دستی و سنتی می فروشند. چیانگ رای یک شهر توریستی دیگر در شمال تایلند است که صومعه های بودایی آن ارزش دیدن دارند. در این منطقه می توانید جنگل نوردی و فیل سواری را هم امتحان کنید.

اگر برای رفتن به سواحل و جزایر جنوبی تایلند وقت کافی ندارید به شهر ساحلی پاتایا (Pattaya) در بخش جنوب غربی بانکوک بروید. در سواحل سرسبز پاتایا می توانید انواع  ورزش های آبی به خصوص غواصی را تجربه کنید و در کنار این ها از سرگرمی های شبانه هم لذت ببرید.

مطلب مرتبط: درباره فستیوال فانوس تایلند بیشتر بدانید 

 

  • پایتخت: بانکوک (Bangkok)
  • زبان: تایلندی و ... (Thai, English, ethnic and regional dialects)
  • مذهب: بودایی، مسلمان و ... (Buddhist, Muslim)
  • واحد پول: تای بت (Thai bath)
  • کد کشور: +66
  • منطقه زمانی: UTC +7
  • شماره ضروری: 999

شهر کوچک پاک چونگ (Pak Chong) مثل دروازه ای است که به روی پارک ملی مشهور خائو یای (Khao Yai) و طبیعت کوهستانی اطراف آن باز می شود. دسترسی به این شهر و این پارک آسان است، چون از بانکوک (Bangkok) پایتخت تایلند (Thailand) تنها حدود 200 کیلومتر فاصله دارند. این پارک مکانی عالی برای دیدن طبیعت چشم نواز تایلند است.

پارک ملی خائویای (Khao Yai) | اولین پارک ملی تایلند - 5.0 out of 5 based on 1 vote

محبوب ترین مقاصد توریستی تایلند (Thailand)

سفرهای پیشنهادی

خبرنامه

برای دریافت پیشنهادهای ویژه مپگرد در خبرنامه عضو شوید
×