پیشنهاد سفر

چطور برای سفرهای خارجی پرواز ارزان پیدا کنیم؟

این روزها دوره مسافرت خیلی ارزان تمام شده‌ است و پرواز می‌تواند پرهزینه‌ترین بخش سفر شما باشد. بنابراین پیدا کردن یک پرواز ارزان به اندازه پیدا کردن مقصد، شرکت تور، کوله‌ پشتی یا مکان اقامت مناسب، مهم است. پروازهای ارزان واقعی هستند!! اگر دوست دارید بدانید چطور می‌توان پبرای سفرهای خارجی روازهای ارزان پیدا کرد با مپگرد همراه باشید. 


گران بودن پروازها دلایل زیادی دارد مثل ورشکستگی، یعنی هواپیمایی‌ها برای به دست آوردن سود تحت فشار قرار دارند و نمی‌توانند نرخ سفرها را کاهش دهند و رقابت محدود هم انگیزه آن ها را برای انجام این کار کمتر می کند. علاوه بر این، هواپیمایی‌ها به دلیل کم بودن مسیرها و ظرفیت، با هواپیماهای پر از سرنشین پرواز می‌کنند. هواپیمای پرتر به معنی انگیزه کمتر برای کاهش نرخ‌ها هم هست، اما این به این معنی نیست که همه چیز کاملا علیه شما است. هواپیمایی‌ها هر روز پیشنهادهای بی‌نظیر زیادی دارند، از قیمت های ارزانی که به اشتباه منتشر می شوند تا پروازهای عادی و قیمت‌های تخفیف‌دار برای رقابت با هواپیمایی‌های دیگر.

مطلب پیشنهادی: کارهایی که نباید در سفر انجام داد

 

این نکات راهنما می‌تواند به شما کمک کند پروازها و پیشنهادات ارزان‌ قیمت پیدا کنید

  • در مورد تاریخ سفر خود انعطاف‌پذیر باشید

قیمت بلیط هواپیمایی‌ها بر اساس روز هفته، زمان و تعطیلات پیش رو مثل تعطیلات رسمی، شب سال نو، متفاوت است. همیشه پرواز در روزهای وسط هفته از پرواز در تعطیلات آخر هفته ارزان‌تر است چون بیشتر مردم آخر هفته مسافرت می‌کنند، بنابراین هواپیمایی‌ها قیمت‌های خود را بالا می برند. اگر بعد از یک تعطیلات مهم پرواز کنید هم قیمت‌ها کمی‌ارزان‌تر است. پروازهای صبح زود یا آخر شب ارزان‌تر هستند چون تعداد افراد کمتری دوست دارند در این زمان‌ها سفر کنند.

برای انتخاب ارزان‌ترین روز پرواز، قبل از تنظیم حرکت حتما تاریخ‌های دیگر را هم بررسی کنید. اگر در مورد تاریخ‌های پروازتان انعطاف‌پذیری نداشته‌باشید نمی‌توانید پرواز ارزان پیدا کنید.

  • در مورد مقصدهای خود انعطاف‌پذیر باشید

به جای اینکه با یک پرواز گران مستقیم به مکان اصلی بروید، به جایی سفر کنید که پرواز از آنجا به مکان اصلی ارزانتر است.

در مورد سفرهای خارجی ابزارهای مناسب زیادی وجود دارد که به شما در پیدا کردن پرواز ارزان کمک می کنند، مثلا وب سایت Kayak به شما این امکان را می دهد تا فرودگاه مقصد اصلی خود را وارد کنید و ببینید چه مسیرهایی ارزان‌ترین پروازها را به آن مکان دارند. Google Flights هم ویژگی مشابه و بهتری دارد. اگر در مورد محلی که می‌خواهید بروید انعطاف‌پذیر باشید (یعنی بتوانید از هر نقطه ای به مقصد برسید) این ابزارها برای شروع برنامه‌ریزی فوق‌العاده‌ هستند.

همیشه گزینه ای برای مقصد مورد نظر شما در سراسر جهان وجود دارد و اگر در مورد محلی که می‌خواهید بروید انعطاف پذیر باشید می‌توانید به کمک ابزارها این گزینه ها را پیدا کنید.

مطلب پیشنهادی: راه های کسب درآمد در سفر

 

در مورد مقصدهای خود انعطاف‌پذیر باشید

  • پرواز با هواپیمایی‌های کم‌هزینه

تا سالها پیش اگر می‌خواستید بین قاره‌ها پرواز کنید بیشتر گرفتار شرکت های هواپیمایی‌ سنتی و گران می‌شدید ولی امروز دیگر این طور نیست. در حال حاضر هواپیمایی‌های کم‌هزینه در خیلی از مسیرهای طولانی خدمات ارائه می‌دهند و امکان سفر کم‌هزینه را به سراسر جهان فراهم می‌کنند.

هواپیمایی‌های نروژ (Norway) امکان پرواز به اروپا از بانکوک (Bangkok) را با حدود 250 دلار در هرمسیر فراهم می‌کنند. Air Asia X  در سراسر آسیا و استرالیا پیشنهادهای خیلی ارزانی با 100 دلار در هر مسیر ارائه می‌دهد. هواپیمایی‌های هند و خاورمیانه هم پروازهای ارزانی در سراسر شبه قاره و آفریقا ارائه می‌دهند.

در امریکا تنها تعداد انگشت‌شماری از این نوع هواپیمایی وجود دارد. تعداد این شرکت ها در اروپا بیشتر است و رقابت آن ها باعث شده‌است قیمت‌ها در اروپا پایین بمانند.

هواپیمایی کم‌هزینه AirAsia در آسیا (Asia) امکان پرواز ارزان به خیلی از مکان‌ها را فراهم می‌کند. مثلا شما می‌توانید بلیط بانکوک (Bangkok) به کوالالامپور (Kuala Lumpur) را به قیمت سی دلار آمریکا پیدا کنید و حتی می‌توانید با حدود 110 دلار آمریکا برای هر مسیر از جنوب شرقی آسیا (Asia) به استرالیا پرواز کنید. این هواپیمایی‌های ارزان خیلی وقت ها بلیط های مجانی  ارائه می‌دهند و شما فقط مالیات سفر را می‌پردازید.

پرواز با هواپیمایی‌های ارزان جایگزین خوبی برای پرواز با "هواپیمایی‌های بزرگ" است. در این سفرها امتیازات کمتری می‌گیرید اما می‌توانید در هزینه بلیط صرفه‌جویی‌ کنید. حتما فاصله فرودگاه‌ها از مرکز شهر را بررسی کنید، بعضی وقتها رفتن از فرودگاه به شهر می‌تواند باعث شود پرواز با یک هواپیمایی کم‌هزینه در مجموع گران‌تر باشد.

مطلب پیشنهادی: انتخاب کارت اعتباری مناسب سفر

هواپیمایی کم‌هزینه AirAsia
هواپیمایی کم‌هزینه AirAsia
  • مسیرهای جایگزین را امتحان کنید

علاوه بر انعطاف‌پذیری در مورد تاریخ و مقصد سعی کنید در مورد مسیرتان هم انعطاف‌پذیر باشید. گاهی وقت ها پرواز به لندن (London) و استفاده از یک هواپیمایی کم‌هزینه به آمستردام (Amsterdam) ارزان‌تر از پرواز مستقیم به آمستردام است.

هواپیمایی‌های ارزان زیادی در سراسر جهان وجود دارد؛ این شرکت ها از یک پیشنهاد پرواز خوب به یک شهر دیگر و بعد سوار شدن به یک پرواز ارزان تا مقصد استفاده می‌کنند که بعضی مواقع بهترین راه است. برای پیدا کردن ارزان‌ترین فرودگاه‌ها برای پرواز، از سایت‌های جستجو که در نکته بالا معرفی کردیم استفاده کنید.

با استفاده از هواپیمایی‌های مختلف و پیشنهاد‌های ویژه می‌توانید مقدار زیادی در پول خود صرفه‌جویی کنید. با این حال این روش برای همه نیست و کار بیشتری می‌برد چون باید مسیرهای متنوع زیاد و هواپیمایی‌ها متفاوت را بررسی کنید. اما مقدار زیادی از پولی را که مجبور بودید خرج پروازتان کنید برایتان می‌ماند تا بتوانید در مقصد خرج کنید.

  • فراموش نکنید که همه موتورهای جستجو یکسان نیستند

بیشتر آمریکایی‌ها برای جستجوی بلیط‌های هواپیمایی در وب از Expedia یا Orbitz استفاده می‌کنند. این سایت‌ها یا با شرکت‌های هواپیمایی کار می‌کنند یا به آن‌ها تعلق دارند و نرخ‌های بی‌طرفانه ارائه نمی‌دهند. شما باید هر تعداد وب‌سایت‌ جستجوی پرواز را که ممکن است، بگردید و هیچ کدام را بررسی‌نشده باقی نگذارید. علاوه بر این، خیلی از سایت‌ها هواپیمایی‌های ارزان را در فهرست قرار نمی‌دهند چون نمی‌خواهند کمیسیون (هزینه) رزرو پرداخت کنند.

مطلب پیشنهادی: چطور چمدان سفر خود را بهتر ببندیم؟

 

موتور جستجوی بلیط‌های هواپیمایی Expedia
موتور جستجوی بلیط‌های هواپیمایی Expedia

قبل از رزرو، حتما چندین سایت را بررسی کنید، بهترین موتورهای جستجو آنهایی هستند که به هیچ هواپیمایی وابسته نیستند و پول خود را از طریق تبلیغات به دست می‌آورند نه رزروها. اما همه وب‌سایت‌ها نقاط ضعف مخصوص خود را دارند و شامل همه هواپیمایی‌ها نمی شوند. همان‌طور که گفته شد AirAsia، Ryanair یا خیلی از هواپیمایی‌های ارزان را در سایت‌های بزرگ مثل Kayak، Expedia، Orbitz پیدا نمی کنید.

موتور جستجوی بلیط‌های هواپیمایی orbitz
موتور جستجوی بلیط‌های هواپیمایی orbitz
  • از تخفیف دانشجویی استفاده کنید

اگر دانشجو هستید (یا زیر 26 سال سن دارید) تخفیف‌های زیادی برای شما وجود دارد. کدهای تخفیف دانشجویی زیادی وجود دارد و خیلی  از آژانس‌های مسافرتی مثل STA Travel یا Flight Centre می‌توانند به شما کمک کنند بلیت ارزان پیدا کنید.

  • به یک لیست ارسال ایمیل بپیوندید

هیچ کس دوست ندارد اینباکس ایمیلش درهم و برهم باشد اما با ثبت‌ نام در لیست‌های ارسال ایمیل هواپیمایی‌ها و موتورهای جستجو می توانید به روزرسانی تمام پروازهای لحظه آخری یا ویژه جاری را دریافت کنید. پروازهای ارزان‌قیمت در چند نوبت و تنها به مدت 24 ساعت در دسترس هستند و اگر همیشه وب‌ سایت را برای آنها بررسی نکنید، خیلی از پروازهای فوق‌العاده ارزان را از دست می دهید.

سایت های airfarewatchdog ، holidaypirates و theflightdeal هم لیست‌ پیشنهادهای خوبی دارند.

اگر دوست دارید پیشنهادها و پروازهای ارزان پیشنهادی مپگرد را از دست ندهید در خبرنامه مپگرد عضو شوید و یا به کانال تلگرام مپگرد بپیوندید.

برای دریافت پیشنهادهای ویژه مپگرد در خبرنامه عضو شوید

به این مطلب امتیاز دهید
(23 امتیاز)
خوانده شده 3250 دفعه
چطور برای سفرهای خارجی پرواز ارزان پیدا کنیم؟ - 5.0 out of 5 based on 23 votes
برای دریافت کدهای تخفیف و پیشنهادهای ویژه مپگرد در خبرنامه عضو شوید

کانال تلگرام مپگرد


نظری داری؟

از پر شدن تمامی موارد ستاره‌دار (*) مطمئن شوید. کد HTML مجاز نیست.

دانستنی ها و نکات سفر

سفرهای پیشنهادی

خبرنامه

برای دریافت پیشنهادهای ویژه مپگرد در خبرنامه عضو شوید