اروپا ( Europe )

راهنمای سفر به اروپا ( Europe )

سفر به اروپا همیشه یکی از خواسته های محبوب همه سنین بوده است، از دانشجویان و زوج‌های جوان گرفته تا خانواده‌های مسن و بازنشسته‌ها. از آنجا که مقاصد گردشگری اروپا (Europe)  بسیار زیاد هست و با راه های زیادی امکان دسترسی به آنها فراهم می شود، داشتن تعطیلات طولانی در آن امکان پذیر هست، که در میان آن‌ها برای مسافران، فرانسه (France)، ایتالیا (Italy)، اسپانیا (Spain)، آلمان (Germany)، یونان (Greece) و پرتغال (Portugal) محبوب‌ترین کشورهای اروپایی هستند، که همیشه در برنامه سفر گروه‌های توریستی و کشتی‌های گردشی قرار دارند. هر کدام از این کشورها به دلایل خوبی محبویت دارند. کدام سفر اروپا (Europe) بدون توقف در برج ایفل (Eiffel Tower)، یا نگاهی به کولوسئوم (Colosseum) یا آکروپلیس (Acropolis) باستانی آتن (Athens) کامل خواهد بود؟

انگلستان (United Kingdom) و ایرلند (Ireland) هم دو مقصد محبوب اروپا (Europe) محسوب می شوند، چون افراد زیادی به تاریخ غنی و جذابیت‌های فرهنگی این مناطق جذب می شوند. البته نواحی کمتر دیده شده مثل اسکاندیناوی (Scandinavia) و شرق اروپا هم به همان اندازه جذاب و هیجان انگیز هستند، ولی بعضی از این کشورها مثل کرواسی (Croatia)، در چند دهه اخیر بیشتر محبوب شده‌اند، چون به بازدید کنندگانشان فرهنگ غنی، سواحل زیبا و شهرهای پر جنب و جوشی را ارائه می دهند.

نقاط دیدنی اروپای جنوبی احتمالا شامل شهرهای ساحلی مدیترانه می شود، مثل بارسلونا (Barcelona)، مارسی (Marseilles)، کن (Cannes)، نیس (Nice) و مونت کارلو (Monte Carlo)، جزیره رقص در یونان (Greece)، غوطه ور شدن در مناظر ساحل آمالفی (Amalfi) ایتالیا (Italy)، یا لذت بردن از تاریخ و فرهنگ موجود در شهرهایی مثل رم (Rome)، مادرید (Madrid)، لیسبون (Lisbon) و آتن (Athens).

در اروپای شمالی هم، پاریس (Paris)، فرانکفورت (Frankfurt)، برلین (Berlin) و وین (Vienna) از مهم ترین نقاط توقف گردشگران هستند، اما شهرهای کوچک و روستاهایی هم که در حومه وجود دارند به همان اندازه جذاب هستند. در حالی که در اروپای شرقی، به راحتی می‌توانید در زمان به عقب بروید و در حال قدم زدن در پراگ (Prague) و بوداپست (Budapest)،  از معماری لذت ببرید.