پیشنهاد سفر

راهنمای خرید بلیط ارزان هواپیما (پرواز) برای سفرهای خارجی

هزینه بلیط هواپیما می‌تواند پرهزینه‌ترین بخش سفر شما باشد. بنابراین پیدا کردن یک بلیط هواپیما ارزان به اندازه پیدا کردن مقصد سفر، شرکت ارائه دهنده تور، کوله‌ پشتی یا مکان اقامت مناسب، مهم است. پروازهای ارزان واقعی هستند!! اگر دوست دارید بدانید چطور می‌توان برای سفرهای خارجی، پروازهای ارزان پیدا کرد با مپگرد همراه باشید. 

گران بودن بلیط های هواپیما دلایل زیادی دارد مثل ورشکستگی، یعنی هواپیمایی‌ها برای به دست آوردن سود تحت فشار قرار دارند و نمی‌توانند نرخ سفرها را کاهش دهند و رقابت محدود هم انگیزه آن ها را برای انجام این کار، کمتر می کند. علاوه بر این، هواپیمایی‌ها به دلیل کم بودن مسیرها و ظرفیت، با هواپیماهای پر از مسافر پرواز می‌کنند. 

هواپیمای با مسافر بیشتر به معنی انگیزه کمتر برای کاهش نرخ‌ها هم هست، اما این به این معنی نیست که شما هرگز نمی توانید بلیط هواپیما ارزان تهیه کنید. هواپیمایی‌ها هر روز پیشنهادهای بی‌نظیر زیادی دارند، از قیمت بلیط های ارزانی که به اشتباه منتشر می شوند تا پروازهای عادی و بلیط های تخفیف‌دار برای رقابت با هواپیمایی‌های دیگر.

مطلب پیشنهادی: کارهایی که باید قبل از یک سفر خارجی انجام دهید 

 

نکاتی برای پیدا کردن بلیط هواپیما ارزان برای پروازهای خارجی

در مورد مقصدهای خود انعطاف‌پذیر باشید

  • برای پیدا کردن بلیط هواپیما ارزان در مورد تاریخ سفر خود انعطاف‌پذیر باشید

قیمت بلیط هواپیما بر اساس روز هفته، زمان و تعطیلات پیش رو مثل تعطیلات رسمی، شب سال نو، متفاوت است. همیشه پرواز در روزهای وسط هفته از پرواز در تعطیلات آخر هفته ارزان‌تر است چون بیشتر مردم آخر هفته مسافرت می‌کنند، بنابراین هواپیمایی‌ها قیمت‌های خود را بالا می برند.

اگر بعد از یک تعطیلات مهم هم پرواز کنید، قیمت‌ بلیط هواپیما کمی‌ارزان‌تر است و یا پروازهای صبح زود یا آخر شب ارزان‌تر هستند چون تعداد افراد کمتری دوست دارند در این زمان‌ها سفر کنند. برای خرید ارزان‌ترین بلیط هواپیما، قبل از تصمیم در تاریخ حرکت، حتما تاریخ‌های دیگر را هم بررسی کنید. اگر در مورد تاریخ‌ پروازتان انعطاف‌پذیری نداشته‌باشید نمی‌توانید پرواز ارزان پیدا کنید.

 

  • برای پیدا کردن بلیط هواپیما ارزان در مورد مقصد سفر خود انعطاف‌پذیر باشید

به جای اینکه با یک پرواز گران مستقیم به مکان اصلی بروید، به جایی سفر کنید که پرواز از آنجا به مقصد اصلی شما ارزانتر است.

برای خرید بلیط هواپیما سفرهای خارجی ابزارهای مناسب زیادی وجود دارد که به شما در پیدا کردن پرواز ارزان کمک می کنند، مثلا وب سایت Kayak به شما این امکان را می دهد تا فرودگاه مقصد اصلی خود را وارد کنید و ببینید از چه مسیری می توانید با ارزان‌ترین پرواز به مقصد اصلی خود سفر کنید. Google Flights هم ویژگی مشابه و بهتری دارد. اگر در مورد محلی که می‌خواهید بروید انعطاف‌پذیر باشید (یعنی بتوانید از هر نقطه ای به مقصد مورد نظر خود برسید) این ابزارها برای شروع برنامه‌ریزی، فوق‌العاده‌ هستند.

مطلب پیشنهادی: کارهایی که نباید در سفر انجام داد

 

  • پرواز با هواپیمایی‌های ارزان

هواپیمایی کم‌هزینه AirAsia

تا سالها پیش اگر می‌خواستید بین قاره‌ها پرواز کنید بیشتر گرفتار شرکت های هواپیمایی‌ قدیمی و گران می‌شدید ولی امروز دیگر این طور نیست. در حال حاضر هواپیمایی‌های ارزانی وجود دارند که امکان سفر ارزان و کم هزینه در مسیرهای طولانی را فراهم کرده اند.

هواپیمایی‌ نروژ امکان پرواز از بانکوک (Bangkok) به اروپا را با حدود 250 دلار برای هر مسیر فراهم می‌کنند و یا هواپیمایی ایرآسیا (Air Asia) برای سفر به کل کشورهای آسیا و استرالیا بلیط های ارزانی با 100 دلار برای هر مسیر ارائه می‌دهد. هواپیمایی‌ هند و خاورمیانه هم پروازهای ارزانی در سراسر شبه قاره هند و آفریقا ارائه می‌دهد.

در امریکا تنها تعداد انگشت‌شماری از این هواپیمایی های ارزان وجود دارد. تعداد این شرکت ها در اروپا بیشتر است و رقابت آن ها باعث شده‌ قیمت‌ بلیط هواپیما در اروپا پایین بماند.

هواپیمایی کم‌هزینه AirAsia در آسیا (Asia) امکان پرواز ارزان به خیلی از مکان‌ها را فراهم می‌کند. مثلا شما می‌توانید بلیط بانکوک (Bangkok) به کوالالامپور (Kuala Lumpur) را به قیمت سی دلار آمریکا پیدا کنید و حتی می‌توانید با حدود 110 دلار آمریکا برای هر مسیر از جنوب شرقی آسیا (Asia) به استرالیا پرواز کنید. این هواپیمایی‌های ارزان خیلی وقت ها بلیط های مجانی  ارائه می‌دهند و شما فقط مالیات سفر را می‌پردازید.

پرواز با هواپیمایی‌های ارزان جایگزین خوبی برای پرواز با "هواپیمایی‌های بزرگ" است. در این سفرها امکانات و امتیازات کمتری می‌گیرید اما می‌توانید در هزینه بلیط هواپیما خود صرفه‌جویی‌ کنید. حتما فاصله فرودگاه‌ها تا مرکز شهر را بررسی کنید، بعضی مواقع رفتن از فرودگاه به مرکز شهر، می‌تواند باعث شود پرواز با یک هواپیمایی ارزان، در مجموع گران‌تر باشد.

مطلب پیشنهادی: انتخاب کارت اعتباری مناسب سفر

 

  • برای پیدا کردن بلیط هواپیما ارزان مسیرهای جایگزین را امتحان کنید

علاوه بر انعطاف‌پذیری در مورد تاریخ و مقصد، سعی کنید در مورد مسیرتان هم انعطاف‌پذیر باشید. گاهی مواقع پرواز به لندن (London) و استفاده از یک هواپیمایی کم‌هزینه به آمستردام (Amsterdam) ارزان‌تر از پرواز مستقیم به آمستردام است.

هواپیمایی‌های ارزان زیادی در سراسر جهان وجود دارند که با پروازی غیر مستقیم به مقصد شما هزینه بلیط هواپیما شما را تا حد زیادی کاهش می دهد. برای پیدا کردن ارزان‌ترین پروازها، از سایت‌های جستجوی بلیط هواپیما که در نکته بالا معرفی کردیم استفاده کنید.

 

  • فراموش نکنید که همه موتورهای جستجو بلیط هواپیما یکسان نیستند

بیشتر مردم دنیا برای جستجوی بلیط‌های هواپیما، از وبسایت Expedia یا Orbitz استفاده می‌کنند. این سایت‌ها یا با شرکت‌های هواپیمایی کار می‌کنند یا به آن‌ها تعلق دارند و نرخ‌های بی‌طرفانه ارائه نمی‌دهند. شما باید هر تعداد وب‌سایت‌ جستجوی پرواز را که ممکن است، بگردید و هیچ کدام را بررسی‌نشده باقی نگذارید. علاوه بر این، ممکن است خیلی از سایت‌های بلیط هواپیما ارزان را در فهرست خود قرار ندهند، چون تا از آنها پورسانت دریافت نکنند، اینکار را نخواهند کرد.

 

موتور جستجوی بلیط‌های هواپیمایی Expedia
موتور جستجوی بلیط‌ هواپیما Expedia

 

قبل از رزرو بلیط هواپیما، حتما چندین سایت را بررسی کنید، بهترین موتورهای جستجو بلیط هواپیما، آنهایی هستند که به هیچ هواپیمایی وابسته نیستند و پول خود را از طریق تبلیغات به دست می‌آورند نه رزروها. اما همه وب‌سایت‌ها نقاط ضعف مخصوص خود را دارند و شامل همه هواپیمایی‌ها نمی شوند.

همان‌طور که گفته شد هواپیمایی هایی مثل AirAsia، Ryanair یا خیلی از هواپیمایی‌های ارزان دیگر را، در سایت‌های بزرگی مثل Kayak، Expedia، Orbitz پیدا نمی کنید.

موتور جستجوی بلیط‌های هواپیمایی orbitz
موتور جستجوی بلیط‌های هواپیمایی orbitz
  • برای پیدا کردن بلیط هواپیما ارزان از تخفیف های دانشجویی استفاده کنید

اگر دانشجو هستید (یا زیر 26 سال سن دارید) تخفیف‌های زیادی برای شما وجود دارد، مثل کدهای تخفیف دانشجویی و یا خیلی از آژانس‌های مسافرتی مثل STA Travel یا Flight Center می‌توانند به شما کمک کنند تا بلیت ارزان هواپیما پیدا کنید.

 

  • در خبرنامه های مربوط به سایت های فروش بلیط هواپیما عضو شوید

هیچ کس دوست ندارد اینباکس ایمیلش درهم و برهم باشد اما با ثبت‌ نام در لیست‌های ارسال ایمیل هواپیمایی‌ها و موتورهای جستجو می توانید به روزرسانی تمام پروازهای لحظه آخری یا ویژه جاری را دریافت کنید. پروازهای ارزان‌قیمت در چند نوبت و تنها به مدت 24 ساعت در دسترس هستند و اگر همیشه وب‌ سایت ها را بررسی نکنید، خیلی از پروازهای فوق‌العاده ارزان را از دست می دهید.

سایت های airfarewatchdog ، holidaypirates و theflightdeal هم لیست‌ پروازهای ارزان پیشنهادی خوبی دارند.

 

اگر دوست دارید پروازها و بلیط های هواپیما ارزان پیشنهادی مپگرد را از دست ندهید در خبرنامه مپگرد عضو شوید و یا به کانال تلگرام مپگرد بپیوندید.

 

به این مطلب امتیاز دهید
(33 امتیاز)
راهنمای خرید بلیط ارزان هواپیما (پرواز) برای سفرهای خارجی - 5.0 out of 5 based on 33 votes

بنر فروشگاه اکسسوری سفر مپگرد 2

فرم خبرنامه
برای اطلاع از تخفیف ها و آخرین مطالب مپگرد در خبرنامه عضو شوید
کانال تلگرام مپگرد
نظری داری؟

از پر شدن تمامی موارد ستاره‌دار (*) مطمئن شوید. کد HTML مجاز نیست.

3 نظر

دانستنی ها و نکات سفر