رم (Rome)

راهنمای سفر به رم ( Rome )

شهر رم (Rome) در قدیم پایتخت امپراتوری روم (Roman Empire) بود. امروزه این شهر پایتخت سیاسی کشور ایتالیا (Italy) است و در مرکز منطقه لاتزیو (Lazio) قرار دارد. رم (Rome) یک شهر بزرگ با سابقه تاریخی است که حوادث تاریخی باستان و امروزی در آن رقم خورده است. رم (Rome) مرکز ساختمان ها و سازه های باستانی است و به عنوان شهر واتیکان (Vatican) شناخته شده است و بیش از 2500 سال به عنوان یک مرکز مهم فرهنگی و قدرت دینی بوده است.

شهر رم (Rome) به چندین بخش و منطقه تقسیم می شود. جاذبه های گردشگری باستانی مثل کولوسئوم (Colosseum)، انجمن آگوستوس (Augustus)، کاپیتول هیل (Capitoline Hill) و محل اجتماعات روم (Roman Forum) در منطقه کولوسئو (Colosseo) قرار دارد.

در حومه قسمت مرکزی رم باستان (Old Rome)، معبد قدیم پانتئون (Pantheon)، کلیساهای خیره کننده و معماری های دوره رنسانس به چشم می خورد، که واتیکان (Vatican) به خاطر قرار گرفتن کلیسای سنت پیتر (St. Peter’s Basilica)، کاخ مربوط به پاپ و کلیسای سیستین (Sistine) در آن مشهور است.

جاذبه های گردشگری زیادی در رم (Rome) وجود دارد که بازدید از همه آنها شاید به ماه ها و حتی یک سال زمان نیاز دار، با این حال تورهای اتوبوسی در مکان های پربازدید متوقف می شوند و گردشگران می توانند به صورت رایگان از جاهای دیدنی بازدید کنند.

 

مناسب ترین زمان برای رفتن به رم (Rome) چه زمانی است؟

رم (Rome)، شهری است با آب و هوای مدیترانه ای و زمستان های معتدل، مرطوب و گرم و تابستان های خشک. گرم ترین ماه های سال در رم (Rome) ماه های ژوئن تا آگوست است که دمای هوا در هنگام ظهر اغلب بالای 95 درجه فارنهایت ( 35 درجه سانتی گراد) است و رومیان تمایل دارند که در ماه آگوست کسب و کار خود را تعطیل کنند و برای تفریح به نقاط سرد تر بروند.  

ماه های دسامبر تا فوریه، ماه های نسبتاً سرد رم (Rome) با دمای 55 درجه فارنهایت ( 13 درجه سانتی گراد) است. شاید بهترین زمان برای مسافرت به رم (Rome) فصل بهار , بین ماه های مارس و مه، زمانی که آسمان آبی و دمای هوا نیز مناسب است باشد. فصل پاییز نیز پربازدید ترین زمان سال است.

 

آمفی تئاتر کولوسئوم (Colosseum) ایتالیا معروفترین و بزرگ ترین آمفی تئاتر در روم باستان بوده است. واژه کولوسئوم (Colosseum) از کلوسئوس نرونیس (Colossus Neronis) که نام یک مجسمه برنزی بزرگ از امپراتور نرو (Nero)، که در نزدیکی این آمفی تئاتر قرار داشته، گرفته شده است. اما در زمان های گذشته برای استفاده مجدد از فلز برنز، این مجسمه از بین رفته است.

آمفی تئاتر کولوسئوم (Colosseum) ایتالیا | معروفترین آمفی تئاتر روم باستان - 4.7 out of 5 based on 20 votes

سفرهای پیشنهادی

خبرنامه

برای دریافت پیشنهادهای ویژه مپگرد در خبرنامه عضو شوید