خانه ژولیت (Juliet’s House) | معروف ترین بالکن جهان

در شهر ورونا (Verona) در شمال ایتالیا (Italy) خانه‌ای وجود دارد به نام "خانه عشق" که در سال 1905 از خانواده دالکاپلو (Dal Cappello) خریداری شده است. خانه ژولیت (Juliet's House) یکی از جاذبه های اصلی شهر ورونا (Verona) و از معروفترین دیدنی های ایتالیا است که در حیاط آن معروف ترین بالکن جهان قرار دارد که در سال 1936 به آن افزوده شده است.

مطلب پیشنهادی: معروفترین دیدنی های ایتالیا را بشناسید 

 

معروفترین بالکن جهان

 

خانه ژولیت (Juliet's House) سالانه نزدیک به دو میلیون نفر بازدید کننده دارد که آنها را از طریق یک دالان به داخل حیاط اصلی می کشاند تا آنها را به تحسین عشق و عکس گرفتن در این بالکن معروف که در واقع فقط یک اختراع است، دعوت کند. داستان عشق رومئو (Romeo) و ژولیت (Juliet) در فرهنگ غرب را می توان با داستان عشق لیلی و مجنون و شیرین و فرهاد برابر دانست.

ورودی خانه ژولیت (Juliet's House)

ورودی خانه ژولیت (Juliet's House)

دالان ورودی خانه ژولیت (Juliet's House)

دالان ورودی خانه ژولیت (Juliet's House)

 

داستان عشق رومئو (Romeo) و ژولیت (Juliet)

رومئو و ژولیت، داستان دو نوجوان عاشق است که به خاطر دشمنی بین خانواده‌هایشان، نتوانستند به هم برسند و تبعید شدن رومئو از شهر، کار را پیچیده‌تر هم کرده بود. ژولیت نقشه‌ای می‌کشد و دارویی می‌خورد که به مدت چند روز، به خواب برود تا خانواده‌اش فکر کنند که مرده است. او با این نقشه می‌خواست با رومئو فرار کند. اما نامه‌ای که برای رومئو در این رابطه نوشته بود، به دستش نمی‌رسد و وقتی به رومئو خبر می‌رسد که ژولیت مرده است، خود را با زهر می‌کشد.

این تراژدی در سال ۱۵۹۷ توسط ویلیام شکسپیر (William shakespeare)، نویسنده مشهور انگلیسی منتشر شد. این داستان قبلا به صورت ‌شعر با نام "تاریخ باستانی رومئو و ژولیت" توسط ارتور بروک (Arthur Brooke) در سال ۱۵۶۲ و در سال ۱۵۹۱ توسط ویلیام پینتر (William Painter) نوشته ‌شد و شکسپیر از هر دو اثر در نمایشنامه خود استفاده کرده‌ است.

داستان عشق رومئو (Romeo) و ژولیت (Juliet)

 

از افسانه تا واقعیت خانه ژولیت (Juliet's House)...

در مورد خانه ژولیت (Juliet's House) باید گفت که شکسپیر (shakespeare) هیچوقت به ورونا (verona) سفر نکرده است، اما شهرت جهانی اثر او باعث شد تا شهرداری ورونا (Verona) خانه خانواده دال کاپلو (Dal cappello) را به‌ خاطر شباهت نام آن‌ها با خانواده کاپولتی (Capuleti)، در سال ۱۹۰۵ میلادی خریداری کند و با این کار این جاذبه گردشگری متولد شود! اگرچه شهر ورونا (Verona) عشاق زیادی را در تاریخ خود دیده است، اما از لحاظ تاریخی، دشمنی دو خانواده “مونتگو” و پسر آن‌ها رومئو با خانواده “کاپولتی” و دختر آن‌ها ژولیت،در این شهر به اثبات نرسیده است.

افسانه تا واقعیت خانه ژولیت (Juliet's House)

 

در نسخه اصلی نمایشنامه شکسپیر (Shakespeare) صحنه “ژولیت بر روی بالکن” وجود ندارد و او در کنار یک پنجره ایستاده است. صحنه بالکن در ویراستاری‌های بعدی، در قرن ۱۸ به نمایشنامه افزوده شده است. “بالکن” دست‌آورد آرشیتکت‌های شهر ونیز (Venice) بود که بعدها به مرور زمان به منازل شهر ورونا (Verona) افزوده شد. حتی در ابتدا “بالکن” با استقبال اهالی ورونا (Verona) هم روبرو نشد، چون فضای رو به بیرون و شکستن حریم خصوصی و در معرض دید قرار داشتن برایشان ناخوشایند بود ولی بعدها بالکن به خانه ژولیت و نمایشنامه شکسپیر هم راه پیدا کرد.

بالکن معروف خانه ژولیت (Juliet's House)

بالکن معروف خانه ژولیت (Juliet's House) 

 

مشخصات خانه ژولیت (Juliet's House)

قسمت بیرونی خانه ژولیت (Juliet's House)

برای ورود به “خانه عشق” باید از دالانی عبور کرد که بر روی دیوار آن چند ده هزار دست نوشته و گرافیتی عشاق، دیگر جایی برای ابراز عشق بازیدکنندگان جدید باقی نگذاشته‌اند. بر مبنای همین نامه‌های عشاق هم هست که فیلم عاشقانه "نامه به ژولیت (Letters to Juliet)" ساخته شده است.

قسمت بیرونی خانه ژولیت (Juliet's House)

گرافیتی عشاق خانه ژولیت

Juliet letter 

همه خواهش‌ها و تذکرهای شهرداری ورونا (Verona) برای عدم نوشتن یادگاری بر در و دیوار خانه ژولیت (Juliet's House) بی تاثیر بوده است اما تصمیم گرفته شد راه ورود به حیاط “خانه ژولیت” تغییر داده شود و مبلغ ۲ یورو و ۵۰ سنت هم فقط برای دیدن حیاط خانه دریافت شود واز سال 2012,  برای کسانی که به آدامس چسباندن و گرافیتی نوشتن ادامه دهند جریمه 500 یورویی وجود دارد.

نوشتن یادگاری بر در و دیوار خانه ژولیت (Juliet's House)

نامه های خانه ژولیت 

آدامس های خانه ژولیت

 

حیاط پشتی خانه ژولیت (Juliet's House)

وارد حیاط خانه ژولیت که می‌شوید غیر از یک مغازه فروش اجناس یادگاری، یک در نرده‌ای که برآن هزاران قفل نصب شده و هر ازگاهی پاکسازی می شود و مجسمه ژولیت چیز دیگری وجود ندارد و فقط می‌توان به بالا نگاه کرد بالکن کوچکی را دید که گفته می‌شود ژولیت بر روی آن می‌ایستاده و با رومئو راز و نیاز می‌کرده است.

حیاط پشتی خانه ژولیت (Juliet's House)

 

باور عامیانه ای می گوید که دست زدن به قسمت راست بالاتنه مجسمه برنزی ژولیت برای کسانی که در حال تلاش برای پیدا کردن عشق واقعی هستند، خوش شانسی می آورد.

مجسمه برنزی ژولیت

 

یک فروشگاه سوغاتی کوچک هم در داخل حیاط قرار دارد که گردشگران می توانند قفل عشقی خریده و به در آهنینی که به این منظور در حیاط گذاشته شده وصل کنند. هر چند دیگر پیدا کردن جای خالی بسیار سخت شده است ولی "قفل بستن"  در همه جای جهان نماد عشق ابدی است.

قفل بستن در خانه ژولیت

 در مخصوص بستن قفل عشق در خانه ژولیت

 

داخل ساختمان خانه ژولیت (Juliet's House)

داخل خانه ژولیت (Juliet's House) کاملا دوست داشتنی و هنری، به سبک رنسانس با دیوارهای نقاشی شده رنگارنگ و پنجره های قوسی شکل بازسازی شده است، حتی سقف آن هم خیلی زیبا تزئین شده است. عمارت دو طبقه دارد که شامل بخش های زیر است.

داخل خانه ژولیت

 

موزه نقاشی در خانه ژولیت

در گوشه و کنار این عمارت می توان آثار نقاشی های نفیسی از هنرمندانی مثل امانوول آنتنیو سیکوگنا (Emmanuele Antonio Cicogna) مربوط به قرن شانزدهم تا هفدهم میلادی را مشاهده کرد.

موزه نقاشی در خانه ژولیت

موزه نقاشی در خانه ژولیت1

موزه خانه عشق ژولیت

 

 

موزه رومئو (Romeo) و ژولیت (Juliet)

در داخل عمارت یک تخت هم قرار دارد که در یک صحنه فیلم "رومئو و ژولیت (1968)" اثر فرانکو زفیرلی (Franco Zeffirelli) مورد استفاده قرار گرفته است.

تخت خانه ژولیت

 

لباس های شخصیت رومئو و ژولیت استفاده شده در این فیلم هم در این مکان، برای نمایش عموم نگهداری می شود.

لباس های شخصیت رومئو و ژولیت

 

 

موزه تمبر و عکس جووانی رانا (Giovanni Rana)

در سال 2005 مجموعه نفیس حکاکی شده ای از داستان عشق غم انگیز رومئو و ژولیت توسط جیووانی رعنا (Giovanni Rana) آشپز مطرح ایتالیایی به این موزه اهدا شده است.

موزه تمبر وعکس جووانی رانا (Giovanni Rana) در خانه ژولیت

موزه تمبر وعکس در خانه ژولیت 

 

موزه سفالگری خانه ژولیت

در طبقه بالای خانه ژولیت (Juliet's house) مجموعه ای نفیس از اشیاء خانگی سرامیکی و سفالی دوران قرون وسطی و اوایل رنسانس، برای نمایش عموم گردآوری شده اند. 

موزه سفالگری خانه ژولیت

موزه سفال خانه ژولیت

 

در داخل عمارت هم دو کامپیوتر برای کسانی که به فکر می افتند به عشقشان ایمیل بفرستن وجود دارد. از داخل عمارت می توانید به بالکن ژولیت بروید و عکس یادگاری بگیرید.

بالکن ژولیت

عکس گرفتن در بالکن معروف ژولیت 

 

غرفه کوچک فروش سوغاتی

 غرفه کوچک فروش سوغاتی

خرید سوغاتی در خانه ژولیت

 

و اما ...

در بین این همه اطلاعات غلط و تاریخ دستکاری شده، در اینجا چیزی که غیر قابل انکار است اینست که این خانه در اصل، به عنوان یک مسافرخانه استفاده می شد.

مسافرخانه ژولیت

 

یک پیشنهاد ویژه

اگر دوست دارید مراسم ازدواجی خاص و رومانتیک را تجربه کنید می توانید از امکانات خانه ژولیت (Juliet's house) برای برگزاری مراسم ازدواج استفاده کنید. در این عمارت برای هر زوج اینترنشنال حدود هزار یورو هزینه عکس برداری دریافت می شود.

امکانات خانه ژولیت (Juliet's house) برای برگزاری مراسم ازدواج

 

موقعیت جغرافیایی و  نحوه دسترسی به خانه ژولیت (Juliet's house)

خانه ژولیت (Juliet's house) در بخش قدیمی شهر ورونا (Verona) و در مرکز آن قرار دارد و از آمفی تاتر مشهور ورونا (Verona Arena) چند صد متر بیشتر فاصله ندارد. 

موقعیت جغرافیایی و نحوه دسترسی به خانه ژولیت (Juliet's house)

 

فرودگاه ویلافرانسا (Verona villafranca airport) در جنوب شهر ورونا (Verona) در فاصله ده کیلومتری شهر قرار دارد و می توان با تاکسی در کمتر از نیم ساعت به خانه ژولیت رسید.

فرودگاه ویلافرانسا (Verona villafranca airport) در جنوب شهر ورونا (Verona)

 

اگر قصد دارید با قطار مسافرت کنید، از رم (Rome) به ورونا (Verona) را می توان در حدود 200 دقیقه طی کرد. ایستگاه قطار ورونا که نواوآ (Verona Nuova porta) نام دارد در جنوب شهر قرار دارد و می توان از این ایستگاه با اتوبوس، با فاصله زمانی 25 دقیقه به خانه ژولیت رسید.

 ایستگاه قطار ورونا

 

بهترین انتخاب برای گردش در داخل شهر، دوچرخه است و علاوه بر آن اتوبوس های مخصوص توریست ها و اتوبوس های خطوط شهری هم در اختیار گردشگران است. تراموا های (tram) تزیینی مخصوص گردشگران هم در قسمت قدیمی شهر آماده جابجایی مسافران است.

دوچرخه

 

بنای تاریخی خانه ژولیت (Juliet's house) در روزهای تعطیل از ساعت 8:30 تا ساعت 19:30 و در روزهای معمولی از ساعت 13:30 تا ساعت 19:30 برای بازدید عموم باز است.

قیمت بلیط خانه ژولیت (Juliet's house) برای افراد معمولی 6 یورو و برای سالمندان و دانش آموزان 4.5 یورو خواهد بود. برای بازدید از داخل خانه هم باید هزینه 5 یورو جداگانه پرداخت کرد.

دسترسی افراد معلول فقط به طبقه اول خواهد بود که بالکن هم در این طبقه قرار دارد و متاسفانه برای طبقه دوم آسانسور وجود ندارد و باید از راه پله استفاده کرد.

Juliet house

 

اطلاعات تکميلي

 • آدرس: via Cappello 23 - 37121 Verona
 • نوع جاذبه گردشگری: جاذبه های گردشگری
 • ساعت های بازدید: روزهای تعطیل از ساعت 8:30 تا ساعت 19:30 و در روزهای معمولی از ساعت 13:30 تا ساعت 19:30
 • روزهای بازدید: همه روزه
 • هزینه بازدید: برای افراد معمولی 6 یورو و برای سالمندان و دانش آموزان 4.5 یورو + 5 یورو برای بازدید از داخل خانه
 • شماره تلفن: 0039 349 422 8470
 • بهترین زمان برای بازدید: همه ایام سال
 • راه های دسترسی: تاکسی, ماشین, ماشین های محلی, اتوبوس, قطار
 • مدت زمان بازدید: کمتر از 2 ساعت
به این مطلب امتیاز دهید
(11 امتیاز)
خانه ژولیت (Juliet’s House) | معروف ترین بالکن جهان - 4.5 out of 5 based on 11 votes

فرم خبرنامه
برای اطلاع از تخفیف ها و آخرین مطالب مپگرد در خبرنامه عضو شوید
سمانه قائدی

بلاگر سفر، متخصص دیجیتال مارکتینگ و SEO

رسانه

خانه ژولیت (Juliet’s House)
کانال تلگرام مپگرد
نظری داری؟

از پر شدن تمامی موارد ستاره‌دار (*) مطمئن شوید. کد HTML مجاز نیست.

1 نظر

 • لینک نظر زینب میری شنبه, 11 دی 1395 13:50 نظر زینب میری

  عجب افسانه جالبی.. تو خیلی از کشورهای دیگه هم مردم قفل میبندند به پل ها و درها

سفرهای پیشنهادی

خبرنامه

برای اطلاع از تخفیف ها و آخرین مطالب مپگرد در خبرنامه عضو شوید