ونیز (Venice)

راهنمای سفر به ونیز (Venice)

 ونیز (Venice) بی شک تجربه ای متفاوت در ایتالیا و تمام شهرهایش است و می تواند یکی از مهمترین مقاصد عاشقانه جهان باشد. قدم زدن در طول کانال بزرگ یا گرند کانال (Grand Canal)، بازدید از پل های مشهور این شهر و البته سوار شدن بر قایق های شناور گوندالا (Gondola) به اندازه کافی ونیز را خاص و منحصر به فرد می کند. اما نمی توان در کنار همه این ها از کاخ داگس (Doges Palace)، کلیسای سنت مارکو (Basilica of St Mark)، بنای یادبود کولئونی (Colleoni Monument) و کلیساهای متعدد و زیبایش گذشت. 

 

قصر دوج (Doge's Palace) یکی از زیباترین و شاخص ترین کاخ های اروپا (Europe) است کهدر زمان جمهوری ونیز، مرکز دولت و همینطور محل اقامت دوج ونیز بوده است. کاخ دوج (Doge's Palace) در ابتدا یک دژ نظامی چوبی تنگ و تاریک و پر از برجک های نظامی بود اما بعد از وقوع چند آتش سوزی، قلعه بازسازی و تبدیل به یک کاخ به سبک بیزانس شد.

راهنمای بازدید از کاخ دوج ونیز (Doge's Palace) | زیباترین کاخ اروپا - 5.0 out of 5 based on 5 votes

شهر ونیز در شمال ایتالیا پوشیده از کانال های کوچک و بزرگ آبی است و عبور و مرور مردم از طریق این کانال ها صورت می گیرد. ساختمان های تاریخی ونیز هم در اطراف گرند کانال (Grand Canal) یا کانال بزرگ، قرار دارند. این کانال، خود از تعداد زیادی کانال های کوچکتر تشکیل شده و مکانی بسیار دیدنی و رمانتیک است.

یکی از مکان های توریستی مهم در ونیز کلیسای سنت مارک است. شما می توانید بازدیدکنندگان زیادی را در میدان معروف پیازا سن مارکو (Piazza San Marco)، در مقابل کلیسای سنت مارک ببینید. 

کلیسای سنت مارک (St Mark's Basilica) - 5.0 out of 5 based on 1 vote