ایتالیا (Italy)

راهنمای سفر به ایتالیا (Italy)

ایتالیا (Italy) کشوری جذاب است با چشم اندازی از کوه ها و جزایر و سواحل زیبا. کشور کاخ ها و کلیساهای با شکوه. کشور گنجینه های باستانی و فرهنگی، کشور مد و زیبایی... با تمام این جذابیت هاست که هر ساله بسیاری از مسافران بار سفر می بندند و با شوقی وصف ناشدنی به این کشور سفر می کنند .

رم (Rome)، ونیز (Venice)، فلورانس (Florence)، میلان (Milan) و ناپل (Naples) شهرهایی است که سفر با آنها شروع می شود و سیسیلی (Sicily)، ساحل آمالفی (Amalfi Coast) و پیاده روی بین روستاهای دامنه کوه در خط ساحلی چینکو تره (Cinque Terra) چشم انداز متفاوتی به گردشگران نشان می دهد.

رم (Rome) یکی از شهرهای مهم و بزرگ ایتالیا است، قلب تمدن و فرهنگ این کشور. کولوسئوم (Colosseum)، پانتون (Pantheon) و تالار رم باستان (Ancient Roman Forum) از مناطق مرموز و البته جذاب رم (Rome) هستند. کلیساها و آثار تاریخی، فواره تروی (Trevi Fountain)، پله های اسپانیایی(Spanish Steps)، پالاسیوم (Palatine) و بنای یادبود ملی به ویکتور امانوئل دوم (National Monument to Victor Emmanuel II) بخشی از فرهنگ غنی رم و از مناطق محبوب مسافران است.

ونیز (Venice) بی شک تجربه ای متفاوت در ایتالیا (Italy) و تمام شهرهایش است. ونیز (Venice) می تواند یکی از مهمترین مقصد های عاشقانه در جهان باشد. قدم زدن در طول گراند کانال (Grand Canal)، بازدید از پل های مشهور این شهر و البته سوار شدن بر قایق های شناور گوندالا (gondola) به اندازه کافی ونیز (Venice) را خاص و منحصر به فرد می کند. اما، نمی توان در کنار همه این ها از کاخ داگس (Doges Palace)، کلیسای سنت مارکو (Basilica of St Mark)، بنای یادبود کولئونی (Colleoni Monument) و کلیساهای متعدد و زیبایش گذشت. 

یکی از معروف ترین مناطق ایتالیا (Italy) توسکانی (Tuscany) است که در قلب آن فلورانس (Florence) قرار دارد و به هیچ عنوان نمی توان دیدن این شهر زیبا را از دست داد. شهری با گنجینه های فراوانی چون قصر وچیو (Ponte Vecchio) ، شهر سینا(Siena)، پیزا (Pisa)، کورتانا (Cortona), لوکا (Lucca) و دیگر مناطقی که میراث جهانی یونسکو (UNESCO) به شمار می رود.

قصد سفر به ایتالیا را که کردید حتما از جزایر سیسیلی (Sicily) و ساردنی (Sardinia) بازدید کنید، خصوصا در فصل تابستان که بهترین زمان برای سفر به این دو شهر زیباست و همینطور مناطق باستانی و افسانه ای پمپی (Pompeii) که در نزدیکی شهر ناپل (Naples) قرار دارد. و اگر می خواهید چشمانتان را به روی مد و زیبایی و فشن بگشایید در شمال این کشور حتما در میلان (Milan) توقف کنید.

 

  • پایتخت: رم (Rome)
  • زبان: ایتالیایی، آلمانی، فرانسوی
  • مذهب: Roman Catholic
  • واحد پول: یورو(Euro)
  • کد کشور: +39
  • منطقه زمانی: UTC +1
  • تلفن ضروری: 112

قصر دوج (Doge's Palace) یکی از زیباترین و شاخص ترین کاخ های اروپا (Europe) است کهدر زمان جمهوری ونیز، مرکز دولت و همینطور محل اقامت دوج ونیز بوده است. کاخ دوج (Doge's Palace) در ابتدا یک دژ نظامی چوبی تنگ و تاریک و پر از برجک های نظامی بود اما بعد از وقوع چند آتش سوزی، قلعه بازسازی و تبدیل به یک کاخ به سبک بیزانس شد.

ساختمان فعلی در قرن 14 ساخته شده و نمای بیرونی قصر به نیمه اول قرن 15 بر می گردد. برخلاف موزه ها که اشیاء و آثار هنری به آن منتقل می شوند، تابلوهای نقاشی موجود در کاخ دوج متعلق به همین جا است و از جای دیگری نیامده. آثار هنری، تاریخچه این مکان و زیبایی بی نظیر، اینجا را به یکی از جاذبه های گردشگری ونیز (Venice) تبدیل کرده است.

راهنمای بازدید از کاخ دوج ونیز (Doge's Palace) | زیباترین کاخ اروپا - 5.0 out of 5 based on 4 votes

در شهر ورونا (Verona) در شمال ایتالیا (Italy) خانه‌ای وجود دارد به نام "خانه عشق" که در سال 1905 از خانواده دالکاپلو (Dal Cappello) خریداری شده است. خانه ژولیت (Juliet's House) یکی از جاذبه های اصلی شهر ورونا (Verona) و از معروفترین دیدنی های ایتالیا است که در حیاط آن معروف ترین بالکن جهان قرار دارد که در سال 1936 به آن افزوده شده است.

خانه ژولیت (Juliet’s House) | معروف ترین بالکن جهان - 5.0 out of 5 based on 6 votes

کوه آتشفشانی اتنا (Mount Etna) یکی از جاذبه های گردشگری اصلی سیسیلی (Sicily) با سالانه هزاران گردشگر است، یک آتشفشان فعال در ساحل شرقی سیسیلی (Sicily)، ایتالیا (Italy) که در منطقه کاتانیا (Catania)، بین مسینا (Messina) و کاتانیا (Catania)، بین حاشیه صفحات همگرای آفریقا (African) و اوراسیا (Eurasian) قرار گرفته است. بلندترین آتشفشان فعال در اروپا (Europe) که در حال حاضر 3329 متر (10922 فوت) ارتفاع دارد، اما ارتفاع آن با فوران های قله ای تغییر می کند.

کوه آتشفشانی اتنا (Mount Etna) | فعال ترین آتشفشان جهان - 5.0 out of 5 based on 10 votes

آمفی تئاتر کولوسئوم (Colosseum) ایتالیا معروفترین و بزرگ ترین آمفی تئاتر در روم باستان بوده است. واژه کولوسئوم (Colosseum) از کلوسئوس نرونیس (Colossus Neronis) که نام یک مجسمه برنزی بزرگ از امپراتور نرو (Nero)، که در نزدیکی این آمفی تئاتر قرار داشته، گرفته شده است. اما در زمان های گذشته برای استفاده مجدد از فلز برنز، این مجسمه از بین رفته است.

آمفی تئاتر کولوسئوم (Colosseum) ایتالیا | معروفترین آمفی تئاتر روم باستان - 4.7 out of 5 based on 20 votes

محبوب ترین مقاصد توریستی ایتالیا (Italy)

سفرهای پیشنهادی

خبرنامه

برای دریافت پیشنهادهای ویژه مپگرد در خبرنامه عضو شوید