شهر شیطان (Devil’s Town) | عجایب صربستان

فرسایش صخره‌ها در طول زمان در یکی از شهرهای صربستان باعث بوجود آمدن صخره‌هایی با شکل‌های عجیب و غریب شده است و به همین دلیل به این شهر، شهر شیطان می گویند. افسانه‌های محلی در رابطه با بوجود آمدن این صخره‌های عجیب وجود دارند که می‌گویند در واقع این صخره‌ها افرادی بوده‌اند که در یک میهمانی شرکت کرده بودند، اما شیطان آن‌ها را تبدیل به این صخره‌ کرده است.

 

شهر شیطان که به عنوان یکی از عجایب هفتگانه جدید

شهر شیطان که به عنوان یکی از عجایب هفتگانه جدید طبیعت انتخاب شده و در جنوب صربستان است، بیش از ۲۰۰ صخره را در خود دارد که در سراسر دو دره زیبا بر روی کوه رادان (Radan) پراکنده شده‌اند. ستون‌های این صخره‌ها دائماً در حال تغییر هستند و گاهی اوقات فروریخته و شکل جدید به خود می‌گیرند.

مطلب پیشنهادی: 10 مکان دیدنی برتر صربستان (Serbia) 

 

به نظر شما چرا این مهمانان به سنگ تبدیل شدند؟

به نظر شما چرا این مهمانان به سنگ تبدیل شدند؟

آیا این مهمان ها چون به دستور شیطان می خواستند ازدواج یک خواهر و برادر را جشن بگیرند، به سنگ تبدیل شدند یا چون دستورات یک جادوگر را انجام ندادند؟

شکل عجیب سنگ های بلند کوه های رادان در جنوب صربستان، در نزدیکی شهر کورسوملیا (Kuršumlija)، که از 200 فرم سنگی، با ارتفاع  2 تا 15 متر و بالاتر و با پهنای 3 متر تشکیل شده و کلاه های عجیب و غریب سنگی به سر دارند، شما را شگفت زده می کند.

 

دو آبراه شیطان و جهنم با آب اسیدی در شهر شیطان!

دو آبراه شیطان و جهنم با آب اسیدی در شهر شیطان!

در واقع شهر شیطان در روستایی به اسم عجیب (Djake) قرار دارد و از کلمه (gjak) در زبان آلبانیایی می آید که به معنی "خون" است. ارتفاع این روستا 660 تا 700 متر بالاتر از سطح دریا است.

این سنگ های غیر عادی و مرموز، که حتی اسم آنها لرزه به بدن شما می اندازد، دو آبراه به اسم های شوم شیطان (Djavolja) و جهنم (Paklena) دارد و چشمه های جاری آن، چشمه گندم (Žito vrele) و آب شیطان (Djavolja voda)، با آب اسیدی شان خواص درمانی معجزه آسایی دارند. در این شهر، یک مسیر شما را به سمت مجسمه های سنگی می کشاند و منظره زیبایی از محیط طبیعی را به شما نشان می دهد.

مطلب پیشنهادی: شگفتی ها و عجایب جهان را بشناسید 

 

ویژگی های خاص شهر شیطان

ویژگی های خاص شهر شیطان

یکی سنگ های زیبایی که در اثر فرسایش خاک ایجاد شده اند و دومی دو چشمه اسیدی با مواد معدنی بالا.

پدیده های زیادی شبیه این شهر را در جهان می بینیم اما هیچ کدام از آنها به اندازه این اثر، با شکوه و مناسب انتخاب شدن به عنوان عجایب هفتگانه جدید طبیعت نیستند؛ اما با وجود اینکه هنوز به عنوان یکی از عجایب جهان انتخاب نشده، گردشگران زیادی را برای ماجراجویی و کشف رمز و راز، به سمت خود جذب کرده است.

 

افسانه های شهر شیطان صربستان

افسانه های شهر شیطان صربستان

در طول قرن ها مردم درباره شهر شیطان، افسانه های زیادی گفته اند. بر اساس یک افسانه، این سنگ ها مهمانان یک عروسی هستند که به دستور شیطان می خواستند عروسی یک خواهر و برادر را جشن بگیرند اما خدا آنها را با تبدیل کردن به سنگ، مجازات کرد تا درس عبرتی باشند و بقیه بفهمند که هیچ گناهی بدون مجازات نمی ماند.

افسانه دیگری می گوید زمانی جادوگری وجود داشته که تا وقتی که مردم دستورهای او را انجام می دادند، آرزوهای آنها را برآورده می کرد و این 202 سنگ، مجسمه کسانی است که حرف جادوگر را انجام ندادند یا سعی کردند او را فریب دهند.

مطلب پیشنهادی: دره ستارگان یکی از عجایب شگفت انگیز قشم 

 

علت بوجود آمدن شهر شیطان

علت بوجود آمدن شهر شیطان

علم چنین توضیح های افسانه ای را قبول ندارد و می گوید شهر شیطان در واقع در اثر فرسایش به وجود آمده است.

متاسفانه انسان با از بین بردن جنگل ها، قدرت تخریب کنندگی زیادی به طبیعت می دهد و بعد باد، باران و خورشید بقیه کار را انجام می دهند. با این وجود دانشمندان معتقدند که شکل این کلاه ها و اینکه یک سنگ به قطر 20 تا 30 سانتی متر می تواند یک کلاه به وزن صدها کیلوگرم را تحمل کند خیلی عجیب است.

 

راه های دسترسی به شهر شیطان صربستان

راه های دسترسی به شهر شیطان صربستان

اگر با ماشین سفر می کنید، می توانید در 80 کیلومتری دابری دال (Dobri Dol) در  جاده نیس پریستینا (Niš -Priština) به سمت  چپ بپیچید (در 8 کیلومتری جاده خروج از شهر پرولوم بانجا (Prolom banja)) بعد از اینکه 6 کیلومتر از بین روستای زبیکا (Zebice) رانندگی کردید دوباره به چپ بروید و بعد از گذراندن 3 کیلومتر از این جاده جدید آسفالتی، به این مکان شگفت انگیز برسید.
شهر شیطان، 288 کیلومتر از شهر بلگراد و 89 کیلومتر از شهر نیس فاصله دارد و در 10 کیلومتری آن می توانید شهر کورسوملیا (Kuršumlija) را پیدا کنید که اتوبوس های شهرهای بزرگ صربستان خیلی راحت به اینجا می آیند ولی توصیه می کنیم از اینجا با تاکسی به شهر شیطان بروید.

اگر حوصله پیاده روی دارید می توانید از مسیر سلامتی (staza zdravlja) در کوه های شهر پرولوم بانیا (Prolom banja) تا شهر شیطان پیاده بیایید که 9 کیلومتر پیاده روی دارد و حدودا 2 ساعت و نیم طول می کشد.

مطلب پیشنهادی: تنگه چاهکوه یکی از عجایب شگفت انگیز قشم 

 

اگر الان در شهر شیطان هستید

بعد از اینکه طبیعت زیبای آن شما را شگفت زده کرد، حتما از سه چشمه آب گرم پرولوم (Prolom)، لوکووسکا (Lukovska) و کورسوم لجیسکا (Kursumlijska) که بخاطر خواص درمانی و زیبایی طبیعی شان برای تفریح و آرامش مناسب هستند، استفاده کنید.

  

اطلاعات تکميلي

  • آدرس: Bez ulice, Djake 18430, Serbia
  • نوع جاذبه گردشگری: طبیعت گردی, ماجراجویانه, ناشناخته ها
  • ساعت های بازدید: از 9 صبح تا 5 عصر
  • روزهای بازدید: همه روزه
  • هزینه بازدید: ندارد
  • شماره تلفن: 0038127381344
  • بهترین زمان برای بازدید: بهار, تابستان, پاییز
  • راه های دسترسی: تاکسی, ماشین
  • مدت زمان بازدید: کمتر از 3 ساعت
به این مطلب امتیاز دهید
(3 امتیاز)
شهر شیطان (Devil’s Town) | عجایب صربستان - 5.0 out of 5 based on 3 votes

بنر فروشگاه اکسسوری سفر مپگرد 2

فرم خبرنامه
برای اطلاع از تخفیف ها و آخرین مطالب مپگرد در خبرنامه عضو شوید
سمانه قائدی

بلاگر سفر، متخصص دیجیتال مارکتینگ و SEO

کانال تلگرام مپگرد
نظری داری؟

از پر شدن تمامی موارد ستاره‌دار (*) مطمئن شوید. کد HTML مجاز نیست.