پاریس (Paris)

راهنمای سفر به پاریس (Paris)

پاریس مثل موزه‌ای وسیع در هوایی آزاد است. دیوارهای شهر، ساختمان‌ها، مغازه‌ها که همه از معماری خاصی ساخته شده‌اند. بوتیک ها و فروشگاه های شیک لباس که نظر هر کسی که عاشق مد و فشن باشد را به خود جذب می‌کند و البته مد به روز و همیشه زنده پاریس که جای هیچ گونه حرفی نمی‌گذارد.

جاذبه های گردشگری و مکان های دیدنی زیادی در پاریس وجود دارد که شما می‌توانید از دیدن آنها لذت ببرید. از رودخانه سن گرفته تا منظره‌های رمانتیک و زیبا و مکان های توریستی معروفی مثل، برج ایفل (Eiffel Tower)، نوتردام (Notre-Dame)، شانزه لیزه (Champs-Elysées) و ....

پاریس به خاطر باغ های متعدد و معماری قدیمی و با ارزشش و همچنین موزه های هنری متعددی که در خود جای داده، جزء میراث فرهنگی و تاریخی فرانسه و البته کل جهان محسوب می‌شود. موزه‌ لوور (Louvre) و موزه دوسی (Musée d'Orsay) برای دیدن مونالیزا و شاهکارهای مونه خود گواه همه چیز است.

کافه‌ افسانه‌ای سنت ژرمن (Saint-Germain-de-Prés) و کوچه پس کوچه هایی به سبک قرون وسطای قدیم، می‌تواند تا مدت ها شما را محسور زیبایی خودش کند.

خیابان شانزلیزه از به یادماندنی ترین و اصلی ترین معابر پاریس به حساب می‌آید. این خیابان از میدان کنکورد (Place du Concorde) شروع می‌شود و به میدان شارل دوگل (Jardin des Champs-Élysées) ختم می‌شود. سراسر خیابان شانزلیزه را رستوران ها،کافه ها،مغازه های پرزرق و برق، سینما، تاتر و ... در برگرفته است و محل تجمع گردشگران و بازدیدکنندگان زیادی از سراسر جهان است.

خیابان شانزلیزه (Champs Elysees) - 5.0 out of 5 based on 2 votes

کلیسای جامع نوتردام (Notre-Dame) یکی از معروفترین کلیساهای سبک معماری گوتیگ است که در قلب پاریس در جزیره ای به نام سیته (The Ile de la Cité) در رودخانه سن (Seine River) واقع شده است. کلیسای جامع نوتردام در 1163 توسط لویی نهم (سنت لوئیس) و اسقف موریس د سالی (Maurice de Sully) تاسیس شد.

کلیسای جامع نوتردام (Notre-Dame de Paris) - 5.0 out of 5 based on 1 vote

موزه لوور (Louvre Museum) فرانسه که زمانی کاخ مجلل و باشکوه پادشاهان محسوب می‌شده، امروزه مجموعه‌ عظیم و با ارزشی از آثار هنری را در خود جای داده است. هرم شیشه ای در محوطه کاخ موزه لوور از ویژگی های برجسته این موزه به حساب می آید که توسط لو مینگ پی (Ieoh Ming Pei) در سال 1971 طراحی و ساخته شده است.

موزه لوور (Louvre Museum) - 5.0 out of 5 based on 2 votes

یکی از نماد های برجسته و مشهور دنیا و مهمترین نماد شهر پاریس (Paris)، برج ایفل (Eiffel Tower) است. همه گردشگران قبل از رفتن به پاریس (Paris) و دیدن این سازه شگفت انگیز، برج ایفل (Eiffel Tower) را در فیلم‌ها و کارت پستال‌ها دیده‌اند. این شاهکار معماری به بلندای 320 متر با 8000 قطعه فلزی و  2.5 میلیون پرچ فلزی، نمادی از نبوغ و مهارت است. با این که این سازه عظیم وزن بسیار سنگینی دارد اما معماری شبکه‌ای زیبا و ابتکاری آن، لقب "بانوی آهنین" را به خود گرفته است. با مپگرد همراه باشید تا با یکی از مشهورترین دیدنی های فرانسه آشنا شوید.

راهنمای بازدید از برج ایفل (Eiffel Tower) | نگین پاریس - 4.5 out of 5 based on 38 votes