پیشنهاد سفر

راهنمای جامع سفر به مالزی (Malaysia)

از جنگل های انبوه شهری کوالالامپور (Kuala Lumpur) گرفته تا سواحل بکر جزایر پرهنتیان (Perhentian)، مالزی کشوری زیباست که اغلب دست کم گرفته شده. اگر قصد سفر به مالزی دارید حتما این مطلب را بخوانید.

می توانید یک روز را با قبایل بومی مالزی یا در مزارع کشت چای کامرون (Cameron Highland) بگذرانید یا در پارک ملی عظیم گونونگ مولو (Gunung Mulu) و تامان نیگارا (Taman Negara) پیاده روی کنید و همزمان با حیات وحش آن مثل پلنگ و اورانگوتان روبرو شوید.

حتما سری هم به بورنئو (Borneo) بزنید و از جنگل آن بازدید کنید و در سیپادان (Sipadan) که یکی از بهترین نقاط دنیا برای غواصی است تنی به آب بزنید. همچنین غذاهای هندی و انواع کاری در این کشور به وفور یافت می شود. مالزی یک تجربه ویژه است و با کشورهای همسایه خود خیلی متفاوت است.

مطلب پیشنهادی: معروفترین جاذبه های گردشگری مالزی (Malaysia)

 

هزینه های معمول در سفر به مالزی (Malaysia)

هزینه هتل و هاستل در مالزی

هزینه هتل و هاستل در مالزی

هزینه خوابگاه ها در مالزی از شبی 30 تا 55 رینگیت متغیر است، در شهرهای بزرگ معمولا این رقم حدود 55 رینگیت است. اتاق های خصوصی چیزی حدود 75 رینگیت برای تخت یک نفره و صد رینگیت برای تخت دونفره است. هتل های ارزان قیمت مالزی هم از شبی 80 رینگیت شروع می شوند.

 

هزینه غذا در مالزی

هزینه غذا در مالزی

غذاهای خیابانی در مالزی معمولا از کمتر از 4 رینگیت شروع می شوند و به ندرت به بیش از 11 رینگیت می رسند. در رستوران های مالزی هم باید بین 7 تا 20 رینگیت بپردازید. غذاهای غربی همیشه گرانتر در می آیند.

 

هزینه حمل و نقل در مالزی

هزینه حمل و نقل در مالزی

هزینه سفر با اتوبوس در مالزی مبلغی بین 5 تا 11 رینگیت برای هر ساعت است. تاکسی در مالزی گرانتر است چون کرایه بر اساس هر نفر حساب می شود و اگر با خود همراه نداشته باشید باید کرایه چهار نفر را حساب کنید!

کرایه ها در کوالالامپور (Kuala Lumpur) از 3 رینگیت برای 6 مایل شروع می شوند. البته خیلی تاکسی ها فاقد تاکسی متر هستند. بهتر است در این شرایط همان اول سر قیمت به توافق برسید.

مطلب پیشنهادی: راهنمای خرید بلیط هواپیما ارزان (پرواز) برای سفرهای خارجی 

 

هزینه تفریح و فعالیت های مختلف در مالزی

هزینه فعالیت های مختلف در مالزی

اغلب جاذبه های گردشگری مالزی (Malaysia) کاملا ارزان هستند. کوهپیمایی روزانه بین 35 تا 75 رینگیت هزینه دارد. غواصی در مالزی برای دو روز بین 245 تا 300 رینگیت و برای یک دوره کامل آموزشی از 830 تا 1325 رینگیت است.

مطلب پیشنهادی: دیدنی های مالزی را بشناسید

 

نکاتی برای کم کردن هزینه ها در مالزی

تاکسی ها در مالزی

تاکسی ها در مالزی

تاکسی ها در مالزی معمولا فاقد تاکسی متر هستند، پس حتما قبل از حرکت درباره کرایه به توافق برسید.

 

کمپینگ در مالزی

کمپینگ در مالزی

برای کم کردن هزینه اسکان در مالزی، می توانید در تامان نگارا (Taman Negara) کمپ بزنید،  البته باید حدود 5 رینگیت بپردازید.

 

غذاهای محلی خیابانی مالزی

غذاهای محلی خیابانی مالزی

دستفروشان مالزی غذاهای خوشمزه ای را که فقط چند دلار هستند در غرفه های خیابانی می فروشند. به عقیده بعضی ها، آنها بهترین و ارزانترین غذاهای مالزی هستند.

مطلب پیشنهادی: 12 کاری که نباید در سفر انجام داد

 

تجربه هایی که نباید در مالزی (Malaysia) از دست بدهید

1) بازدید از کوالالامپور (Kuala Lumpur)

بازدید از کوالالامپور (Kuala Lumpur)

احتمال اینکه چند شبی را در پایتخت مالزی، کوالالامپور بگذرانید زیاد است. بازدید از برج های دوقلو پیتروناس (Petronas Twin Towers) را از دست ندهید. اگر از ارتفاع نمی ترسید، روی پلی که این دو را به هم وصل می کند قدم بزنید. ارتفاع آنها 1500 فوت هست. یک باغ پرندگان و چند پارک هم هست که ارزش دیدن را دارد.

مطلب پیشنهادی: 10 مکان دیدنی برتر کوالالامپور (Kuala Lumpur)

 

2) غواصی در جزایر پرهنتیان (Perhentian Islands)

غواصی در جزایر پرهنتیان (Perhentian Islands)

این جزایر مالزی طرفدارن زیادی میان غواصان دارد چون صخره های مرجانی و آب شفاف اطراف آنها، میزبان گونه های متفاوت مرجان، لاک پشت دریایی و کوسه های کوچک و ماهی مرجانی است.

مطلب پیشنهادی: جزایر مالزی را بشناسید 

 

3) کوهپیمایی در پارک ملی کینابالو (Kinabalu)

کوهپیمایی در پارک ملی کینابالو (Kinabalu)

پارک ملی کوتا کینابالو (Kota Kinabalu) بخاطر ارزش های جهانی برجسته اش، به عنوان اولین میراث جهانی مالزی در سال 2000 شناخته شد. اگر در بازدید خود به دنبال چیز ویژه ای هستید، از آنجا دست خالی بر نمی گردید.

کوه کوتا کینابالو (Kota Kinabula) بلندترین کوه مالزی و چهارمین کوه بلند آسیای جنوب شرقی است. کوهپیمایی در این پارک عظیم (با مساحت بیش از 600 مایل مربع) فوق العاده است.

مطلب پیشنهادی: دیدنی های کوتاکینابالو (Kota Kinabalu)

 

4) تجربه تنوع در پارک فرهنگی ساراواک (Sarawak Cultural Village)

تجربه تنوع در پارک فرهنگی ساراواک (Sarawak Cultural Village)

این موزه زنده، میراثی از تمام اقوام نژادی را در مالزی (Malaysia) به نمایش می گذارد، مالایی ها، چینی ها و هندی ها سالیان دراز است که به طور مسالمت آمیز در کنار هم زندگی می کنند. در کنار این تجربه فرهنگی، فعالیت های عجیب و جالبی مثل بولینگ با نارگیل، تیراندازی با فوت کردن در لوله یا کلاس های رقص سنتی هم برگزار می شود.

مطلب پیشنهادی: 10 مقصد برتر مالزی

 

5) حیات وحش مالزی

حیات وحش مالزی

کشور مالزی هم روی زمین و هم در آب های اطراف خود حیات وحش غنی دارد. بعضی از جانوران نادر و در معرض خطر دنیا در این کشور وجود دارند. اورانگوتان ها، پلنگ های مالزیایی، مارمولک مانیتور و کرگدن سوماترایی همگی از حیوانات بومی این کشور هستند و در خیلی از تورهای حیات وحش مالزی قابل مشاهده هستند.

مطلب پیشنهادی: پارک های ملی جهان را بشناسید

 

6) غواصی در جزیره سیپادان (Sipadan)

غواصی در جزیره سیپادان (Sipadan)

جزیره سیپادان (Sipadan) یکی از بهترین نقاط جهان برای غواصی است. آبهای شفاف این منطقه پر از کوتر ماهیان، سفره ماهی دیو، کوسه ماهی سرچکشی، کوسه نهنگ، لاک پشت پشت سبز و پوزه عقابی است. به قول ژاک ایو کوستو (Jacques Cousteau): « یک اثر هنری دست نخورده»

مطلب پیشنهادی: بهترین نقاط جهان برای غواصی

 

7) گردش در مزارع کشت چای کامرون

گردش در مزارع کشت چای کامرون

ارتفاعات کامرون (Cameron Highlands) پوشیده از کشتزارهای سبز چای و محلی پرطرفدار برای گردشگری است. برای آشنایی با فرآیند تولید چای می توانید از کارخانجات آنجا بازدید کنید و یا با یک فنجان چای با کیک یا کلوچه اجباری به استراحت بپردازید. این منطقه برای وقت گذرانی و فرار از گرمای حاکم بر بقیه نقاط کشور مالزی و پیاده روی محشر هست.

 

8) بازدید از جورج تاون (Georgetown)

بازدید از جورج تاون (Georgetown)

از جورج تاون (Georgetown) اغلب به عنوان جذاب ترین شهر مالزی یاد می شود؛ شهری پر از مغازه های شلوغ و شب های محشر. این شهر در سال 2008 به عنوان میراث جهانی مالزی در یونسکو (UNESCO) ثبت شد و روز به روز هم به شهرت آن افزوده می شود.

مطلب پیشنهادی: دیدنی های جورج تاون (Georgetown)

 

9) تجربه ای هیجان انگیز در پارک ملی تامان نگارا (Taman Negara)

تجربه ای هیجان انگیز در پارک ملی تامان نگارا (Taman Negara)

پارک ملی تامان نگارا (Taman Negara) با سن تخمینی 130 میلیون سال، قدیمی ترین جنگل بارانی دنیا و بزرگترین جنگل مالزی محسوب می شود. در این مکان فعالیت های زیادی مثل پیاده روی روی پل معلق، سافاری با ماشین شاسی بلند، اکتشاف غارها و کوهپیمایی انجام می شود.

 

10) تریشا سواری (Trishaw) در ملاکا

تریشا سواری (Trishaw) در ملاکا

تریشا یک شیوه متفاوت حمل و نقل هست که می توانید در سراسر ملاکا (Melaka) ببینید. این تاکسی های ساده دوچرخه مانند، پر از تزیینات هستند و بعضی از آنها موسیقی تکنو پخش می کنند. راننده ها انگار همگی در یک مسابقه با هم رقابت می کنند و این دلیل عمده به جود آمدن تاکسی های رنگارنگ و خلاقانه شده است.

مطلب پیشنهادی: راه های کسب درآمد در سفر

 

11) گشتی در کوتا بارو (Kota Bharu)

گشتی در کوتا بارو (Kota Bharu)

شهر کوتابارو (Kota Bharu) که به شهر «اسلامی» هم شهرت دارد قصرهای پادشاهی، تعدادی موزه و بازارهای محلی جالبی دارد. این منطقه برای شب مانی فوق العاده است.

مطلب پیشنهادی: دیدنی های کوتا بارو (Kota Bharu)

 

12) استراحت در پولا لنکاوی (Pulau Langkawi)

استراحت در پولا لنکاوی (Pulau Langkawi)

اکثر مردم وقتی مالزی را تصور می کنند جزیره لنکاوی (Langkawi) در ذهنشان تداعی می شود. این جزیره که در مجلات، وبسایت ها و مقالات و... زیادی به تصویر کشیده می شود، یکی از جاذبه تفریحی جذاب مالزی با سواحل زیبا و آفتاب زیاد است. در لنکاوی رستوران های زیاد، جاهای دیدنی و روستاهای جالبی برای بازدید وجود دارد.

مطلب پیشنهادی: جزیره لنکاوی (langkawi) را بیشتر بشناسید

 

13) بازدید از ایپو (Ipoh)

بازدید از ایپو (Ipoh)

ایپو (Ipoh) یکی از بزرگترین شهرهای مالزی و میزبان رستوان های بسیار خوب مالزی و مکان های دیدنی جالبی است. چند موزه و چند جاذبه تاریخی مالزی مثل برج ساعت یابود جیمز بیرچ (Birch Memorial Clock Tower) و چند معبد هم در آنجا وجود دارد.

 

14) رودخانه گردی در مالزی

رودخانه گردی در مالزی

به غیر از غواصی، مالزی بخاطر وجود آب های خروشان و رودخانه هایش هم مشهور است. قیمت رفتینگ در رودخانه های مالزی از حدود 190 رینگیت شروع می شود.

 

15) آشنایی با ریشه های استعماری مالزی در ملاکا

آشنایی با ریشه های استعماری مالزی در ملاکا

مالزی پیشینه استعماری مختلفی دارد، تا پیش از کسب استقلال، اول به دست پرتغالی ها، هلندی ها و بعد انگلیسی ها افتاد. برای درک بهتر تاثیر استعمار، سری به ملاکا (Melaka) بزنید. این شهر در سال 2008 به عنوان میراث جهانی مالزی در یونسکو (UNESCO) ثبت شد و پر از موزه، اماکن و معابد جالب برای بازدید هست.

مطلب پیشنهادی: دیدنی های ملاکا (Melaka) را بشناسید

به این مطلب امتیاز دهید
(7 امتیاز)

بنر فروشگاه اکسسوری سفر مپگرد 2

فرم خبرنامه
برای اطلاع از تخفیف ها و آخرین مطالب مپگرد در خبرنامه عضو شوید
راهنمای جامع سفر به مالزی (Malaysia) - 5.0 out of 5 based on 7 votes
سمانه قائدی

بلاگر سفر، متخصص دیجیتال مارکتینگ و SEO

کانال تلگرام مپگرد
نظری داری؟

از پر شدن تمامی موارد ستاره‌دار (*) مطمئن شوید. کد HTML مجاز نیست.