مالزی (Malaysia)

راهنمای سفر به مالزی (Malaysia)

اگر قرار بود بخاطر تنوع به کشورها جایزه داده شود، قطعا مالزی (Malaysia) در صدر لیست قرار می گرفت. مالزی نه فقط آمیخته ای از فرهنگ های بومی است، بلکه رسومات، غذاها و مذهب های مختلفی را در خود جای داده که همگی با هم همزیستی مسالمت آمیز دارند. هر گوشه این سرزمین جغرافیای متفاوتی دارد،  از سلسه جزایر بزرگ گرفته تا کوه ها، زمین های حاصلخیز، جنگل های گرمسیری و جنگل های مانگرو ( Mangrove). به علاوه می توان مالزی (Malaysia) را به دو بخش بزرگ تقسیم کرد. مالزی غربی (West Malaysia) شامل نیمه جنوبی شبه جزیره که با تایلند (Thailand) مشترک است در حالی که مالزی شرقی (East Malaysia) در آن سمت دریای چین جنوبی (South China)، در جزیره بورنئو (Borneo) قرار گرفته است.

پایتخت این کشور در مالزی غربی قرار دارد. کولالامپور (Kuala Lumpur) کلان شهر بزرگی است که آسمان خراش های عظیم، مراکز خرید فوق العاده، موزه ها، سینماها، هتل ها ، رستوران های بین المللی و شب های پر هیجانی را در دل خود جای داده است.

شهر ملاکا (Melaka) هم از نظر تاریخی، معماری و سنت ها قدمتی طولانی دارد. جزیره پنانگ (Penang Island) بخاطر غذاهای عالی و منطقه زیبای جورج تاون (George Town) مشهور است. ارتفاعات کامرون (Cameron) آب و هوایی خنک و مناظر بی نظیری از مزارع گل و کشت چای به بازدید کنندگان پیشکش می کند. جزایر تیومان (Tioman)، لنکاوی (Langkawi) و پرهنتیان (Perhentian) یکی از مهیج ترین جزایر دنیا به شمار می روند و ردانگ (Redang) هم بهشت غواصی دنیاست.

جنگل های وحشی و بارانی، غارهای بی نظیر، اورانگوتان، چکاد های گرانیت و قبایل بدوی از جاذبه های مالزی شرقی (East Malaysia) در بخش بورنئو (Borneo) به حساب می آیند. شهرهای مثل کوچینگ (Kuching) و کوتاکینابالو (Kota Kinabalu) دروازه ای برای اکتشاف در این جاذبه های طبیعی هستند.

مطلب مرتبط: برترین جاذبه های گردشگری مالزی (Malaysia) را بشناسید 

مطلب مرتبط: راهنمای کامل سفر به مالزی (Malaysia) 

 

  • پایتخت: کوالامپور (Kuala Lumpur)
  • زبان: مالایی و ... (Bahasa Melayu, English, Chinese dialects)
  • مذهب: مسلمان و ... (Muslim, Buddhist, Daoist, Hindu, Christian, Sikh, Shamanist)
  • واحد پول: رینگت (Ringgit)
  • کد کشور: +60
  • منطقه زمانی: UTC +8
  • شماره ضروری: 999

محبوب ترین مقاصد توریستی مالزی (Malaysia)

سفرهای پیشنهادی

خبرنامه

برای دریافت پیشنهادهای ویژه مپگرد در خبرنامه عضو شوید
×