جهانگردی

بسیار سفر باید تا پخته شود خامی! 

پوکت بزرگترین و بدون شک یکی از معروف ترین جزایر تایلند است. آب شفاف، سواحل شنی، غذای عالی و غواصی، همه از جاذبه های توریستی جزیره پوکت هستند. جزیره پوکت به عنوان یکی از محبوب ترین مقاصد توریستی تایلند شناخته می شود که مسافران از تمام نقاط برای آرامش و ماجراجویی در اینجا جمع می شوند. بخشی از جذابیت پوکت آب و هوای استثنایی آن است. موسم بارندگی زودتر از نقاط دیگر به این جزیره می رسد و در طول فصل بارندگی یک تا دو بار در روز باران می بارد. با مپگرد همراه باشید تا با برترین دیدنی های پوکت جزیره ای بی نظیر در تایلند آشنا شوید.

برترین جاذبه های گردشگری جزیره پوکت تایلند (Phuket Island) - 5.0 out of 5 based on 2 votes

هر سال، جشنواره ملی شکوفه‌های گیلاس به یادبود هدیه 3000 درخت گیلاس از طرف شهردار توکیو (Tokyo)، یوکیو اوزاکی (Yukio Ozaki) به شهر واشنگتن دی سی (Washington DC) در سال 1912، برگزار می‌شود.

جشنواره فانوس شکوفه‌های گیلاس (Cherry Blossom Lantern) | نشانه دوستی آمریکا و ژاپن - 5.0 out of 5 based on 2 votes

آکواریوم دبی، یکی از برترین جاذبه های توریستی دبی است، که 140 گونه موجود دریایی را در یک آکواریوم معلق که در طبقه همکف مرکز خرید دبی است، در خود جای داده است. جدا از منظره ای که به رایگان از مرکز خرید دبی می توانید تماشا کنید، اگر از ورودی باغ وحش زیر آب وارد شوید می توانید میان تونل های آکواریوم قدم بزنید.


مطلب پیشنهادی: برترین جاذبه های گردشگری دبی (Dubai)

  آکواریوم و باغ وحش زیر آب دبی

آکواریوم دبی و باغ وحش زیرآبی آن بخشی قابل توجه از امکانات خارق العاده و متنوع دبی مال (Dubai Mall) است. این آکواریم در مرکز دبی و با ظرفیت 12 میلیون متر مکعب به یکی از پر بازدید ترین جاذبه های گردشگری دبی تبدیل شده. با مپگرد همراه باشید تا واقعیت های جالبی درباره آکواریوم دبی آشنا شوید.

 

آکواریوم دبی (Dubai Aquarium) بزرگترین آکواریم سرپوشیده جهان

آکواریوم دبی (Dubai Aquarium) بزرگترین آکواریم سرپوشیده جهان

آکواریوم دبی (Dubai Aquarium) با 11 متر ارتفاع، 51 متر طول و 20 متر عرض، لقب بزرگترین آکواریوم سرپوشیده جهان را یدک می کشد. مخزن عظیم آکواریوم دبی با گنجایش 10 میلیون لیتر، بیش از 33 هزار جانور دریایی از 200 گونه مخلتلف، از جمله کوسه ها و سفره ماهی ها را در خود جای داده.

 

آکواریوم دبی (Dubai Aquarium) رکورددار گینس

آکواریوم دبی (Dubai Aquarium) رکورددار گینس

در سال 2010، پنل آکریلیک آکواریوم دبی (Acrylic Panel) با وزنی بیشتر از 245 هزار کیلوگرم و ابعاد 32.8 در 8.3 در 750، به عنوان بزرگترین پنل آکریلیک جهان در نوع خود، رکورد گینس را  از آن خود کرد.

مطلب پیشنهادی: رکوردهای گینس (Guinness) در گردشگری را بشناسید

 

کسب اطلاعات جالب و نادر در مورد زندگی زیر آب در باغ وحش دریایی دبی مال

کسب اطلاعات جالب و نادر در مورد زندگی زیر آب در باغ وحش دریایی دبی مال

در طبقه دوم مرکز خرید دبی جایی که باغ وحش زیر آب قرار دارد، کارشناسانی آگاه به شما اطلاعات ارزشمندی را راجع به انواع موجودات دریایی از قبیل خرچنگ عنکبوتی، اسب های دریایی، موش آبی، عروس دریایی پنگوئن ها و کروکودیل ها می دهند.

روش تعاملی جالبی برای بازدیدکنندگان به خصوص کودکان به کار گرفته شده تا آنها را در مورد پایداری زندگی دریایی که شامل سه بخش منحصر به فرد زیست محیطی از جمله جنگل، سواحل صخره ای و اقیانوس زنده است، آموزش دهد.

 

  باغ وحش دریایی دبی مال (Dubai Underwater Zoo)

یکی دیگر از نقاط قابل توجه باغ وحش دریایی دبی مال (Dubai Underwater Zoo) بخشی است که به نمایش موجودات عجیب و غریب مثل دیوار حشرات، محفظه ایگوانا، محفظه مار پایتون برمه ای و محفظه مارهای درختی اختصاص داده شده است.

 

غواصی با کوسه ها در آکواریوم دبی مال

غواصی با کوسه ها در آکواریوم دبی مال

علاوه بر فراهم کردن امکان غواصی برای بازدیدکنندگان، آکواریوم دبی برای بازدیدکنندگانی که مدرک غواصی بین المللی دارند برنامه های ویژه ای برای کشف زندگی زیر آب ارائه می دهد.

مطلب پیشنهادی: بهترین نقاط جهان برای غواصی

 

تجربه قفس زیر آب در آکواریوم دبی مال دبی

تجربه قفس در آکواریوم دبی

برای داشتن نمایی نزدیکتر از از گونه های خاص دریایی، آکواریوم دبی قفسی محافظت شده و امن تعبیه کرده که به وسیله آن می توان حدود 100 گونه دریایی مثل کوسه باله سیاه، دلقک ماهی، سفره ماهی و تمساح های کوچک را تماشا کرد. این قفس ها محدودیت سنی ندارند و تمام چیزی که نیاز دارید پوشیدن تجهیزات غواصی است که مربی توصیه می کند.

 

قایق کف شیشه ای در آکواریوم دبی مال

قایق کف شیشه ای در آکواریوم دبی مال

قایق کف شیشه ای در آکواریوم دبی مال

یک راه دیگر برای تماشای نزدیکتر ماهی ها و غذا دادن به گونه دریایی مورد علاقه تان قایق هایی با کف شیشه ای است. این قایق ها گنجایش 10 نفر را دارند و شما می توانید به مدت 15 الی 20 دقیقه از تماشای آکواریوم 10 میلیون لیتری از نزدیک لذت ببرید.

مطلب پیشنهادی: راهنمای سفر به دبی

 

برنامه های مخصوص کودکان در آکواریوم دبی مال

برنامه های مخصوص کودکان در آکواریوم دبی مال

برنامه های زیادی برای سرگرمی و آموزش کودکان در رده های سنی مختلف در نظر گرفته شده که مهمترین آنها عبارتند از آکواریومیست کوچک برای کودکان 5 تا 7 سال، آکواریومیست ارشد برای کودکان بالای 8 سال و برنامه آموزشی مدرسه اقیانوس.

 

تور پشت صحنه آکواریوم دبی

آکواریوم و باغ وحش زیر آب دبی

اگر جنبه های متفاوت مدیریت آکواریوم دبی با بیشتر از 33 هزار گونه مختلف دریایی برای شما جالب است و می خواهید بدانید نحوه غذا دادن و نگهداری از گونه های مختلف و تمیز کردن آکواریوم چطور انجام می شود باید این تور را ببینید. 

 

تجهیزات آماده سازی غذا

بازیدکنندگان می توانند با همراهی 10 نفر از پرنسل با تجربه، بخش های مخلتلف آکوریوم مثل تجهیزات آماده سازی غذا، بخش قرنطینه و آزمایشگاه را مشاهده کنند.

 

عکاسی زیر آب در آکواریوم دبی

عکاسی زیر آب در آکواریوم دبی

یکی از جنبه های بسیار جذاب آکواریوم این است که شما قادر به عکاسی زیر آب خواهید بود.

 

بلیط های مختلف آکواریوم دبی مال

بلیط های مختلف آکواریوم دبی مال

آکواریوم دبی بر اساس نیاز شما گزینه های مختلفی را برای لذت بردن از عجایب زندگی دریایی ارائه می دهد مثل دسترسی کامل، پکیج پلاتینیوم آکواریوم، پکیج آلتیمیت و بن خرید از گیفت شاپ.

 

 آکواریوم دبی مال

 

نمای 360 درجه از آکواریوم و باغ وحش آبی دبی مال


آکواریوم و باغ وحش زیر آبی دبی | بزرگترین آکواریوم سرپوشیده جهان - 5.0 out of 5 based on 1 vote

شهر پر زرق و برق دبی با جاذبه های گردشگری مشهورش در تعطیلات، پرطرفدارترین نقطه امارات متحده عربی (United Arab Emirates) است. جاذبه های گردشگری دبی شهرت زیادی دارد، مثل برج خلیفه (Burj Khalifa) که بلندترین ساختمان جهان است و مراکز خریدی که با وجود آکواریم های عظیم و پیست های اسکی سرپوشیده کامل تر شده اند. در پست قبل با 10 جاذبه برتر گردشگری دبی آشنا شدید با مپگرد همراه باشید تا با قسمت دوم معروف ترین دیدنی های دبی (Dubai) آشنا شوید.


مطلب پیشنهادی: راهنمای سفر به دبی (Dubai)

 

11) آکواریوم دبی

آکواریوم دبی

آکواریوم دبی، یکی از برترین جاذبه های توریستی دبی است، که 140 گونه موجود دریایی را در یک آکواریوم معلق که در طبقه همکف مرکز خرید دبی است، در خود جای داده است. جدا از منظره ای که به رایگان از مرکز خرید دبی می توانید تماشا کنید، اگر از ورودی باغ وحش زیر آب وارد شوید می توانید میان تونل های آکواریوم قدم بزنید.

مطلب پیشنهادی: راهنمای بازدید از آکواریوم و باغ وحش زیر آب دبی | بزرگترین آکواریوم سرپوشیده جهان

 

12) مرکز خرید دبی (Dubai Mall)

مرکز خرید دبی (Dubai Mall)

مرکز خرید دبی بهترین مرکز خرید آن است و علاوه بر آن، ورودی برج خلیفه (Burj Khalifa) و آکواریوم دبی هم هست. اگر به دنبال تفریحات دیگری می گردید، زمین اسکی روی یخ، بخش بازی و مجتمع سینمایی هم گزینه های دیگری هستند.

در مرکز خرید دبی می توانید تا می خواهید خرید کنید و انواع خوراکی بخورید و معمولا همیشه هم یک فستیوال خاص در حال اجراست، مثل موسیقی زنده یا نمایش های مد لباس. معروف ترین آن ها فستیوال خرید سالانه دبی در ماه ژانویه و فوریه است یا فستیوال شگفت انگیز تابستانی دبی در ماه جولای و آگوست.

مطلب پیشنهادی: راهنمای بازدید از مرکز خرید دبی (Dubai Mall)

 

13) برج العرب (Burj al-Arab)

برج العرب (Burj al-Arab)

برج العرب با ارتفاع 321 متر، بلندترین هتل جهان است که در جزیره مصنوعی که به همین منظور در خط ساحلی دبی ساخته شده است قرار دارد. این برج طوری طراحی شده که شبیه بادبان یک کشتی یک دکلی عربی باشد و نمای خارجی آن در شب با نورهای رنگی در حال رقص، روشن می شود. هتل برج العرب که از هر نظر لوکس به شمار می آید، با مجلل ترین سوییت ها که قیمت آن ها برای هر شب بیش از 15000 دلار است، یکی از گران قیمت ترین هتل های جهان است.

برای آنهایی که کارت اعتباریشان نامحدود نیست، رفتن به رستوران زیر آب المحاره (Al-Mahara) برج العرب دبی که از کف تا سقف رستوران با پنل های شیشه ای پوشانده شده و به شما این اجازه را می دهد که هنگام غذا خوردن از دیدن زندگی زیر دریا لذت ببرید، می تواند تجربه ای از ولخرجی باشد.

مطلب پیشنهادی: راهنمای بازدید از برج العرب دبی | بلندترین هتل جهان (Dubai Mall)

 

14) ساحل جمیره (Jumeirah Beach)

ساحل جمیره (Jumeirah Beach)

این نوار شنی سفید زیبا، مقصد ساحلی شماره یک دبی برای بازدید کنندگان است. هتل های زیادی در طول این ساحل قرار دارند که این مکان را برای توریست ها به یکی از محبوب ترین مکان های اقامتی دبی تبدیل می کند.

ساحل جمیره (Jumeirah Beach) امکانات رفاهی فوق العاده ای دارد، مثل صندلی های حمام آفتاب، رستوران ها و مراکز ورزش های آبی که به شما اجازه جت اسکی می دهند.

مطلب پیشنهادی: راهنمای سفر به دبی (Dubai)

 

15) مرکز خرید امارات (Mall of the Emirates)

دنیای ماجراجویی IMG

مرکز خرید امارات یکی از مشهورترین مراکز خرید دبی است که در آن تجهیزات اسکی مصنوعی فوق العاده ای وجود دارد. زمین شیب دار اسکی، با تله کابین و محوطه پنگوئن ها کامل شده است، و همیشه در دمای منفی 4 درجه قرار دارد. همینطور یک مجتمع سینمایی و مرکز تفریحات خانوادگی هم با گزینه های زیادی برای کوچک تر ها و بزرگتر ها، وجود دارد و در آن می توانید غذاهای متنوعی را از سراسر جهان تست کنید.

مطلب پیشنهادی: بهترین مراکز خرید دبی را بشناسید

 

16) دنیای ماجراجویی IMG دبی (IMG Worlds of Adventure)

دنیای ماجراجویی img

این پارک که در نزدیکی دهکده جهانی قرار دارد، هم برای بچه ها و هم بزرگسالان یک سرگرمی همه جانبه است. یک ناحیه از آن بطور کامل به شخصیت های مارول اختصاص داده شده، یک ناحیه برای دایناسورها و یک ناحیه که به شبکه ای از کارتون ها اختصاص داده شده و برای هر سن و سالی جذابیت خاص خودش را دارد.

شما چه بخواهید ماجراجویی کنید، یا خودتان را در خانه ارواح بترسانید یا به مرد عنکبوتی بپیوندید… این مکان برای خانواده هایی که دنبال سرگرمی هستند یک بهشت است.

مطلب پیشنهادی: راهنمای بازدید از دنیای ماجراجویی IMG دبی (IMG Worlds of Adventure)

 

17) اپرای دبی (Dubai Opera)

اپرای دبی (Dubai Opera)

اگر به دنبال یک تجربه متفاوت در شب های دبی هستید به اپرای دبی سر بزنید که در اواسط سال 2016 در مرکز دبی ساخته شده است تا به مکان اصلی فرهنگی و سرگرمی دبی تبدیل شود. اپرای دبی سالانه میزبان برنامه های مختلفی از جمله تئاترهای موزیکال مشهور، کنسرت های جهانی، اپرا، باله، موسیقی کلاسیک و برنامه های شبانه کمدی است.

ساختمان 2000 نفره اپرای دبی با شیشه های سراسری و دیوارهای استوارش یک معماری استادانه و یکی از نمادهای برجسته جدید دبی است که شبیه منحنی لنج های سنتی ساخته شده است.

مطلب پیشنهادی: راهنمای بازدید از اپرای دبی (Dubai Opera) | نماد جدید دبی در سال 2016

 

18) ساحل کایت (Kite Beach)

ساحل کایت (Kite Beach)

این ساحل طولانی با ماسه های سفید که در جنوب ساحل جمیره قرار دارد فقط یک مقصد مهم برای کسانی که دوست دارند حمام آفتاب بگیرند نیست. ساحل کایت دبی به عنوان مقصد اول کسانی شناخته می شود که قصد دارند چتر بازی (کایت سواری) کنند و مکانی فوق العاده برای انواع ورزش های آبی است.

 

19) منطقه هنری السرکل (Alserkal Art District)

منطقه هنری السرکل (Alserkal Art District)

بخشی از منطقه صنعتی قدیمی القوز (Al Quoz) در خیابان السرکل (Alserkal) که در حال بازسازی است تا به قطب اصلی هنری دبی تبدیل شود و در حال حاضر مرکز مهمترین گالری های هنری دبی است، مثل گالری هنر سبز، گالری خط سوم و گالری ایام و خیلی از گالری های کوچک نوپا هم به آنجا نقل مکان کرده اند.

برنامه این مجموعه هم فوکوس روی هنرمندان بزرگ و برجسته است و هم استعدادهای جدید خاورمیانه. همینطور محلی برای بوتیک های فشن و زیورآلات.

 

20) پارک آبی آکواونچر (Aquaventure) آتلانتیس دبی

پارک آبی آکواونچر (Aquaventure) آتلانتیس دبی

پارک آبی آکواونچر دبی که در آتلانتیس (Atlantis) پالم جمیره (Palm Jumeirah) - جزیره معروف ساخته شده دبی - یک مکان عالی برای خنک شدن بعد از چند روز خرید و گشت و گذار است و به پارک آبی آتلانتیس هم معروف است.

سرسره های آبی پارک آبی دبی بسیار عالی و در سطح جهانی هستند، با آکواکوندا (Aquaconda) طولانی ترین سرسره آبی جهان، یک سرسره 9 مرحله ای را تجربه کنید و یا با کلاه زیر آب سافاری کنید. برای کودکان هم یک ناحیه از سرسره های آبی اختصاصی در نظر گرفته شده است و یک ساحل ماسه ای سفید 700 متری برای زمانی که انرزی خود را از دست داده اید و نیاز دارید استراحت کنید.

مطلب پیشنهادی: راهنمای بازدید از پارک آبی آتلانتیس دبی و بزرگترین سرسره آبی جهان

 

برای گشت و گذار بهتر در دبی، کجا اقامت کنید

اگر می خواهید به راحتی به جاذبه های برتر گردشگری دبی (Dubai) دسترسی داشته باشید، بهترین مکان برای اقامت شما مرکز شهر دبی است.

برج خلیفه (Burj Khalifa)، بلندترین برج جهان، مرکز خرید دبی و آب نمای دبی (Dubai Fountain) دیدنی های برتر دبی هستند که به مرکز شهر نزدیکند. در این منطقه پر جنب و جوش، مغازه ها و رستوران ها و گالری های هنری زیادی می توانید پیدا کنید.

اگر در جستجوی خورشید و ماسه و دریا هستید، با پانزده دقیقه رانندگی از برج خلیفه (Burj Khalifa) به ساحل جمیره (Jumeirah Beach) می رسید که یک منطقه محبوب توریستی است.

 

تعدادی از هتل های پر امتیاز دبی در مرکز شهر 

  • هتل های لوکس دبی

هتل قصر مرکز شهر دبی (Palace Downtown Dubai) با قرار گرفتن در فاصله کمی از برج خلیفه (Burj Khalifa)، مرکز خرید دبی، آب نمای دبی (Dubai Fountain) و بازار البحار (Souk Al Bahar)، ترکیبی از تجمل و در دسترس بودن است.

هتل آرمانی دبی (Armani Hotel) در مرکز دبی و درست در نزدیکی برج خلیفه (Burj Khalifa)، مهمانانش را با وقار پرشکوهی پذیرا می شود. برای کسانی که به دنبال تجمل در کنار دریا هستند، برج العرب (Burj Al Arab) بادبان شکل جمیره (Jumeirah)، وجود دارد که نماد دبی و یکی از مجلل ترین هتل های دنیا است. 

  • هتل های درجه متوسط دبی

هتل رمادا مرکز شهر دبی (Ramada Downtown Dubai)، که با برج خلیفه (Burj Khalifa) و مرکز خرید دبی 10 دقیقه پیاده روی فاصله دارد، یکی از هتل های دبی با قیمت مناسب است.

هتل بوتیک منزل مرکز شهر دبی (Manzil Downtown Dubai) که طراحی آن به سبک مدرن عربی است، با 12 دقیقه رانندگی از برج خلیفه (Burj Khalifa) و درست روبروی ساحل که پر از مغازه و رستوران های مختلف است.

هتل سافیتل دبی (Sofitel Dubai) هم در ساحل جمیره قرار گرفته است.

 

  • هتل های ارزان دبی

اگر حواستان به کیف پولتان هست، یکی از هتل های ارزان قیمت و محبوبی که می توانید انتخاب کنید، هتل ایبیس مرکز خرید امارات (Ibis Mall of the Emirates) است که درست کنار مرکز خریدی به همین نام و پیست اسکی دبی (Ski Dubai) قرار گرفته است. این هتل در نزدیکی ایستگاه مترو هم هست و تا برج خلیفه با ماشین 13 دققیه، فاصله دارد.

یکی دیگر از هتل هایی که نزدیک ایستگاه مترو قرار دارد، هتل ایبیس الرقه (Ibis Al Rigga) است که به فرودگاه بین المللی هم نزدیکتر است.

اگر هم به دنبال تجربه فضایی تاریخی تر هستید، هتل هنر ایکس وی ای (XVA Art Hotel) در قلب منطقه بستکیه (Bastakia)، خدمات فوق العاده ای ارائه می دهد.

 

نکات مهم در سفر به دبی و تورهای گردشگری دبی 

  • دیدن منظره های دبی 

یکی از ساده ترین و راحت ترین راه های دیدن شهر دبی، شرکت کردن در تورهای گشت و گذار نیم روزه دبی است. این گشت ها شما را به اصلی ترین جاذبه های گردشگری دبی می برد، مثل مسجد جمیره، بستکیه (Bastakia)، بازار ادویه، بازار طلای دیره و دیگر مقصدهای گردشگری دبی.

برای شرکت در توری که کامل تر باشد و ترکیبی از دیدن جاذبه های گردشگری دبی و سافاری در کویر باشد، تورهای دو روزه دبی را امتحان کنید. بعد از ظهر اول گشتن در دبی و دیدن جاذبه های شهری است و عصر روز دوم در کویر سافاری کنید، که شامل شتر سواری، آموزش شن اسکی، باربکیو در غروب آفتاب و رقص عربی است.

 

  • پرواز بر فراز آسمان دبی

برای دیدن منظره های فوق العاده در دبی و اطراف آن، یک پرواز 15 تا 25 دقیقه ای را با هلیکوپتر تجربه کنید. برای دیدن نخل جمیره (Palm Jumeirah) یا مجمع الجزایر منصوعی جهان (The World)  که به شکل نقشه جهان ساخته شده، هیچ زاویه ای بهتر از آسمان نیست.

10 جاذبه گردشگری برتر دبی (Dubai) | قسمت دوم - 5.0 out of 5 based on 2 votes

شهر پر زرق و برق دبی با جاذبه های گردشگری مشهورش در تعطیلات، پرطرفدارترین نقطه امارات متحده عربی (United Arab Emirates) است. این شهر که پر از آسمان خراش ها و مراکز خرید است، از یک پایگاه مرزی کویری به یک مقصد محبوب تبدیل شده است که مردم در هر فرصتی، برای خرید، لذت بردن از آفتاب و تفریحات خانوادگی، به این شهر سرازیر می شوند.

10 جاذبه گردشگری برتر دبی (Dubai) | قسمت اول - 5.0 out of 5 based on 3 votes

مردم سراسر جهان حتی اگر دلایل شروع یک سنت‌ را هم ندانند، به حفظ آداب و رسوم خود متعهدند. بعضی سنت‌ها و آداب و رسوم کمی عجیب‌ تر از سنت‌ های دیگر است، مردم روستایی در چین آداب و رسوم خاصی در کوتاه کردن موهای خود دارند و آن را تنها بکبار در زندگیشان کوتاه می کنند، با مپگرد همراه باشید تا درباره آن بیشتر بخوانید.

روستایی که زنان آن بلندترین موها را دارند | چین - 5.0 out of 5 based on 4 votes

جشنواره معروف یی پِنگ (Yi Peng) و لوی کراتونگ (Loy Krathong) نمایشی جادویی است که هزاران نفر از مردم برای فرستادن خوم لوی (khom loi) یا همان فانوس های روشن به آسمان شب دور هم جمع می ‌شوند تا آن را برپا کنند. قبل از این صحنه‌ تماشایی فوق العاده، برنامه های شاد و آرامش بخشی توسط راهب ها اجرا می شود که می توان به خواندن سرودهایی خاص روی صحنه اشاره کرد.

جشنواره فانوس یی پنگ (Yi Peng Lantern Festival) | تایلند (Thailand) - 5.0 out of 5 based on 7 votes

جشنواره هولی (Holi Festival) یا «جشن رنگ‌ها» از عیدهای رسمی مردم هندوستان (India) است که یک روز پس از ماه فلاگونا (Phalguna)، که ماه آخر هندوها است و تقریباً بین اواخر فوریه و اوایل مارس است برگزار می شود و به جشنواره رنگ (Festival Of Colors) مشهور است.


هولی (Holi) در حقیقت به معنای عبور از فصل سرد و خشن زمستان به فصل با نشاط و گرم بهار است، مردم در این زمان که مطابق تقویم هندی تعطیل رسمی است، پایان زمستان و آغاز بهار طبیعت را جشن می‌گیرند. در این جشن بر اساس یک سنت قدیمی، اهالی هر منطقه با پاشیدن آب و رنگدانه‌ های مخصوص به سمت هم و اجرای موسیقی و رقص، به سرور و پای‌کوبی می‌پردازند. در این آیین شاد، همهٔ افراد شرکت می‌کنند و باور دارند که با فرارسیدن بهار، روشنایی بر تاریکی و خوبی بر بدی پیروز شده‌است. «جشن هولی» از اعیاد مهم مردم هند (India) و نقطهٔ مقابل «جشن دیوالی» است که در آغاز فصل سرما برگزار می شود.

جشنواره رنگ هولی

جشنواره هولی (Holi) نوعی پاس داشت از شخصیت داستانی پراهلاد (Prahlada) به حساب می آید. پراهلاد شاهزاده ای است که به پرستش ویشنو (Vishnu) (خدای بزرگ هنودییان) روی می آورد. پدر و عمه پراهلاد با مذهب جدید او مخالفت می کنند ولی او دست از ایمان خود بر نمی دارد و آنها شاهزاده را در وسط آتش می اندازند ولی پرودگار ویشنو از او محافظت کرده و در کمال تعجب شاهزاده از اتش سالم بیرون می آید.

امروزه بخشی از این مراسم سنتی باقی مانده است از جمله پاشیدن رنگ روشن و آب که در حقیقت نمادی از نور آتش و بهار است.

"جشن رنگ ها" فرصتی برای هندوها است تا کمی از قوانین و عرفیات اجتماعی فاصله بگیرند. در این جشن تفاوت های بین فقیر و غنی، مرد و زن، پیر و جوان برداشته می شود.

فستیوال هولی

 

فستیوال هولی (Holi) یکی از جشنواره های باستانی هندوها است که در بین غیر هندوهای بسیاری از نقاط آسیای جنوبی نیز رواج دارد. در درجه اول در هند (India)، نپال (Nepal) و دیگر مناطق جهان که جمعیت زیادی از نژاد هند در آنجا زندگی می کنند مشاهده می شود. در سال های اخیر این جشنواره به قسمت هایی از شمال اروپا (Europe) و آمریکا (America) به عنوان جشن بهاره گسترش یافته است.

جشنواره هولی (Holi) در شب قبل از روز جشن، با روشن کردن آتش و رقص و آواز شروع می شود و صبح روز بعد با پاشیدن رنگ به روی یکدیگر ادامه می یابد. در روز جشن شرکت کنندگان با استفاده از پودر های خشک رنگ و یا تفنگ های آبی حامل رنگ به روی یک دیگر رنگ پاشی می کنند.

رنگ های جشن هولی

 

مرد و زن، کوچک و بزرگ، غنی و فقیر به روی یکدیگر رنگ می پاشند و مناسبات اجتماعی و تفاوت های طبقاتی را کنار می گذارند.  گروهی نیز با طبل و آواز خواندن و رقصیدن در میان جمع به شادی می پردازند. در ادامه مردم با یکدیگر نوشیدنی می نوشند و غذا می خورند.

طبق داستان دیگری هولی (Holi) نام خود را از لرد کریشا (Lord Krishna)، که با دختران روستا شوخی می کرد و آنها را با آب خیس کرده و به آنها رنگ می پاشید گرفته شده است.

مراسم سنتی هولی (Holi) بزرگ ترین مراسم در ماسورا (Mathura) است و این مراسم در دهلی نو 4 ساعت طول می کشد.

Holi festival

 

جشن هولی (Holi) چطور برگزار می شود؟

در تمام طول روز جشن، مردم چهره یکدیگر را با پودرهای رنگی، رنگ می کنند و به روی یک دیگر آب و رنگ می پاشند و رقص و پایکوبی می کنند. همچنین در این جشن نوشیدنی بهانگ که از گیاه شاهدانه ساخته شده است سرو می شود. 

جشن هولی

 

آداب رسوم مخصوص فستیوال هولی (Holi Festival) چیست؟

در آستانه برگزاری جشن آتشی بزرگ برپا می شود که به سوزاندن هولیکا (Holika) معروف است و در کتاب هندوها نارادا پورانا (Narada Purana) ذکر شده است. مردم در اطراف آتش می چرخند و رقص و پایکوبی می کنند. 

شب قبل از هولی

 پایکوبی در فستیوال هولی

 

جشنواره رنگ هولی (Holi) | هند - 5.0 out of 5 based on 13 votes

ترکیه (Turkey) با داشتن آثار باستانی به جا مانده از خودنمایی فاتحان و چشم اندازهای تاثیرگذارش، یکی از پربازدیدترین کشورهای جهان است که بین آسیا و اروپا قرار دارد و فرهنگ غنی، غذاهای معروف و تاریخ عظیمش، همه گردشگران را هیجان زده می کند. درحالی که مناظر باشکوه آن، از مدیترانه زیبا گرفته تا کوه های عظیم و جلگه های خشک آن، هر کدام نقطه برجسته ای هستند.

12 جاذبه گردشگری برتر ترکیه (Turkey) - 5.0 out of 5 based on 4 votes

شهر کوچک پاک چونگ (Pak Chong) مثل دروازه ای است که به روی پارک ملی مشهور خائو یای (Khao Yai) و طبیعت کوهستانی اطراف آن باز می شود. دسترسی به این شهر و این پارک آسان است، چون از بانکوک (Bangkok) پایتخت تایلند (Thailand) تنها حدود 200 کیلومتر فاصله دارند. این پارک مکانی عالی برای دیدن طبیعت چشم نواز تایلند است.

پارک ملی خائویای (Khao Yai) | اولین پارک ملی تایلند - 5.0 out of 5 based on 1 vote

دیوار بزرگ چین، بزرگترین و قدیمی ترین سازه معماری ساخت دست بشر است که توانسته حدود 2000 سال آن را حفظ کند و به عنوان میراث گذشتگان به آیندگان برساند. دیوار بزرگ چین در سال 1987 میلادی در فهرست میراث جهانی یونسکو (UNESCO) و در سال 2007 میلادی به عنوان عجایب هفتگانه جهان در قرون وسطی به ثبت رسید. با مپگرد همراه باشید تا با این اثر تاریخی باشکوه آشنا شوید.

دیوار بزرگ چین (Great Wall) | طولانی ترین سیستم دفاعی نظامی جهان - 5.0 out of 5 based on 5 votes

تقریبا در هر شهر، میدان های مختلفی وجود دارد که برای ملاقات های اجتماعی یا تجاری به کار می روند که معمولا اطراف آن ها مغازه ها، رستوران ها و یک ساختمان شهرداری قرار دارد. در مرکز آن ها هم یک چشمه، مجسمه یا بنای تاریخی وجود دارد. علاوه بر این شباهت ها، میدان های شهر، تاریخچه منحصر به فردی دارند. با مپگرد همراه باشید تا با بعضی از معروفترین میدان های جهان آشنا شوید.

15 میدان معروف جهان و دلیل شهرت آنها - 5.0 out of 5 based on 6 votes

منطقه خاورمیانه به خاطر کوه های مختلفی مثل هیمالیا، پامیر (Pamir)، هندوکش (Hindu kush)، قفقاز و زاگرس دامنه های بسیار مناسبی برای اسکی بازی دارد. با تورهای ورزشی مناسبی که از طرف آژانس های مسافرتی برگزار می شود، می توانید تعطیلات خارق العاده ای برای خود رقم بزنید. با مپگرد همراه باشید تا با پیست های مطرح کشورهای همسایه آشنا شوید.

12 پیست برتر اسکی در 10 کشور همسایه ایران - 5.0 out of 5 based on 3 votes

مردم به دلایل زیادی به کوالالامپور (Kuala Lumpur)، پایتخت و بزرگترین شهر کشور مالزی (Malaysia) سفر می کنند. بازدید از این شهر بسیار زیبا فرصت آشنایی با فرهنگی متفاوت، غذاهای محلی، مراکز خرید متنوع و معماری ویژه شهر، که آمیزه ای از معماری غربی و شرقی است، در اختیار مسافران قرار می دهد.

در فهرستی که CNN منتشر کرده، کوالالامپور (Kuala Lumpur) به عنوان یکی از چهار شهر برتر جهان در زمینه خرید معرفی شده است. با توجه به آب و هوای استوایی کشور مالزی، تقریبا هر زمانی از سال برای سفر به کوالالامپور خوب است. با مپگرد همراه باشید تا با بعضی از جاذبه های گردشگری کوالالامپور آشنا شوید.

10 جاذبه گردشگری برتر کوالالامپور (Kuala Lumpur) - 5.0 out of 5 based on 7 votes

شاید این مکان ها توسط موجودات فرا زمینی ساخته نشده باشند اما به این معنی نیست که آن ها فراتر از زمین نیستند. سیاره زمین خانه بعضی از آثار برجسته دوران گذشته است، سازه هایی که از قابلیت های تکنولوژیکی زمان خود هم سر پیچی کرده اند چرا که بیش از حد بزرگ، سنگین و پیچیده هستند. همچنین بعضی فکر می کنند که سازندگان اهرام مصر (Egyptian pyramids) و خطوط نازکا (Nasca lines) از یک کتابچه راهنمای ساخت فرا زمینی پیروی می کرده اند، شاید دستانی که این آثار را ساخت واقعا زمینی نبود.

مطمئنا فکر کردن به اینکه بیگانگان زمین را دیده اند یا نه جالب است. علیرغم این، انسان ها در شرف دستیابی به فضا و جاهایی مثل مریخ هستند اما هیچ شاهدی برای اثبات وجود بیگانگان بر زمین وجود ندارد و ماوراطبیعی خواندن بزرگترین دست یافته های بشر، به معنای نادیده گرفتن شیوه های قابل توجهی است که تمدن های ماقبل تاریخ برای ساختن بزرگترین و پر رمز و رازترین ساخته های روی زمین مدیریت کردند. با مپگرد همراه باشید تا در مورد بعضی از عجیب ترین سازه های جهان آشنا آشنا شوید.

۷ جای باستانی که توسط بیگانگان ساخته شده - 4.9 out of 5 based on 7 votes

قصر دوج (Doge's Palace) یکی از زیباترین و شاخص ترین کاخ های اروپا (Europe) است کهدر زمان جمهوری ونیز، مرکز دولت و همینطور محل اقامت دوج ونیز بوده است. کاخ دوج (Doge's Palace) در ابتدا یک دژ نظامی چوبی تنگ و تاریک و پر از برجک های نظامی بود اما بعد از وقوع چند آتش سوزی، قلعه بازسازی و تبدیل به یک کاخ به سبک بیزانس شد.

ساختمان فعلی در قرن 14 ساخته شده و نمای بیرونی قصر به نیمه اول قرن 15 بر می گردد. برخلاف موزه ها که اشیاء و آثار هنری به آن منتقل می شوند، تابلوهای نقاشی موجود در کاخ دوج متعلق به همین جا است و از جای دیگری نیامده. آثار هنری، تاریخچه این مکان و زیبایی بی نظیر، اینجا را به یکی از جاذبه های گردشگری ونیز (Venice) تبدیل کرده است.

راهنمای بازدید از کاخ دوج ونیز (Doge's Palace) | زیباترین کاخ اروپا - 5.0 out of 5 based on 4 votes

در شهر ورونا (Verona) در شمال ایتالیا (Italy) خانه‌ای وجود دارد به نام "خانه عشق" که در سال 1905 از خانواده دالکاپلو (Dal Cappello) خریداری شده است. خانه ژولیت (Juliet's House) یکی از جاذبه های اصلی شهر ورونا (Verona) و از معروفترین دیدنی های ایتالیا است که در حیاط آن معروف ترین بالکن جهان قرار دارد که در سال 1936 به آن افزوده شده است.

خانه ژولیت (Juliet’s House) | معروف ترین بالکن جهان - 5.0 out of 5 based on 6 votes

شب سال نو برای همه زمان مهمی است. از مدت ها قبل انتظار این شب را داریم و برای آن برنامه ریزی می کنیم تا سال قدیم تمام شود و سال جدید را اتفاقات شاد شروع کنیم. شب سال نوی میلادی هم استثنا نیست. اگر در این دوران برنامه ای برای سفر داشتید خوب است از قبل در مورد برنامه های خاصی که هر کشور و هر منطقه برای جشن سال نو دارند اطلاع داشته باشید تا انتخاب مقصد را راحت تر کند. در کشورهای اروپایی جشن سال نو تلفیقی از سنت های قدیمی هر کشور و رسم های جدید تر است. در ادامه مراسم خاص تعدادی از این کشور ها را می خوانیم، با مپگرد همراه باشید.


جشن ها و مراسم سال نو بریتانیایی (British)

جشن ها و مراسم سال نو بریتانیایی (British)

 

روش جشن گرفتن سال نو بریتانیایی (British) بازتابی از سنت، فرهنگ و عادت هایی است که مردم بریتانیا (Britain) آن را دنبال می کنند. با اینکه در دنیای مدرن امروز، هر چیزی حتی جشن ها و فستیوال ها، خود را با پیشرفت دنیای امروز همراه می کنند، در مورد برگزاری جشن سال نو در بریتانیا (Britain) می توانیم استثنا قائل شویم.

موضوع این نیست که بریتانیا (British) از سازگاری با تغییرات در شیوه جشن گرفتن سر باز می زنند، بلکه بیشتر دوست دارند اطمینان داشته باشند که به آیین و سنت هایشان، حتی در شرایط متغیر، کاملا وفادار باقی می مانند و مراسم سال نو نمونه ای از همین فکر است.

در بریتانیا (Britain) روز اول ژانویه را (اولین روز از اولین ماه در تقویم مسیحی) جشن می گیرند. مراسم جشن بریتانیایی ها سرشار از انرژی، شادی، ذوق و هیجان است و در عین حال از سنت های پر بارشان هم بهره برده است. شاید این بخشی از همان باور انگلیسی ها باشد که دوست دارند هر چیزی را با افکار مثبت و باور به لذت بردن از زمان حال، تلفیق کنند.

 

مراسم سال نو در بریتانیا (Britain)

آماده سازی و برنامه ریزی جشن سال نو از مدت زیادی قبل از روز اصلی شروع می شود. طبق سنت، مراسم سال نو در بریتانیا (Britain) از شب سال نو یعنی شب 31 دسامبر سال قدیم، شروع می شود و تا غروب روز سال نو یعنی روز اول ژانویه ادامه دارد. یکی از رسم هایی که در جشن های امروزی آن ها خیلی مهم است، رسم آتش بازی است که حتی در سال های اخیر گسترده تر هم شده است.

مراسم سال نو در بریتانیا (Britain)

 

به محض به صدا در آمدن زنگ های کلیسا در ساعت 12 نیمه شب، آتش بازی شروع می شود و مردم هم، چه در خانه، چه در خیابان یا مهمانی ها، یکدیگر را در آغوش می گیرند و برای هم آرزوی شادی در سال حدید می کنند. همچنین برای خانواده و دوستان نزدیک تر، هدیه، کارت تبریک، گل، کیک و شمع می فرستند.

کارت تبریک

 

در بخش ادینبورگ (Edinburgh)، اسکاتلند (Scotland) مهمانی خیلی بزرگی برپا می شود که از خیابان پرینس (Prince’s Street) شروع می شود و تا رویال مایل (Royal Mile) ادامه پیدا می کند و در پایان به قلعه ادینبورگ (Edinburgh Castle) می رسد. البته در این جشن همه افراد اجازه شرکت کردن ندارند.

ادینبورگ (Edinburgh)، اسکاتلند (Scotland)

 

مراسم سال نو در انگلستان (England)

در انگلستان (England) رسم است که در لحظه ای که زنگ های کلیسا در ساعت 12 شب به صدا در می آیند، هر خانواده در پشتی خانه خود را باز می کند. به این شکل آن ها با سال قدیم خداحافظی می کنند. بعد از آن جوانی با موهای تیره که ترجیحا زیبا هم هست، از در اصلی خانه با سبدی از نمک، شمع و نان، وارد می شود. این سنت قدیمی به باور انگلیسی ها باعث خوش شانسی در سال جدید می شود: " نان نمادی از فراوانی غذا، نمک نمادی از فراوانی پول و شمع برای گرمای بیشتر در سال نو."

سبدی از نمک، شمع و نان

 

در کنار این ها هر کس باید همراه خود یک غریبه بیاورد. البته بهتر است این غریبه با موهای بلوند یا قرمز نباشد، چون معتقدند باعث بد شانسی می شود. این رسم علاوه بر اینکه در انگلستان (England) اجرا می شود، در اسکاتلند (Scotland) هم جدی گرفته می شود.

 

مراسم سال نو در اسکاتلند (Scotland) و ولز (Wales)

مراسم سال نو در اسکاتلند

در اسکاتلند (Scotland)، به سال نو "هاگمنی (Hogmanay)" می گویند. این کلمه از نام نوعی کیک بلوط گرفته شده است، که در شب سال نو بین بچه های کوچک پخش می کنند. در ولز (Wales) به شب سال نو "نوس گالان (Nos Galan)" و به روز اول سال جدید "دید کالان (Dydd Calan)" می گویند.

روز اول سال نو، بچه ها صبح اول وقت از خواب بیدار می شوند و در حالی که آواز های مخصوص سال نو را می خوانند به سراغ همسایه ها می روند. همسایه ها هم از روی لطف و محبت به آنها سکه، کوکی، "مینس پای (mince pie)"، سیب و خوراکی های دیگر می دهند، این برنامه تا ظهر طول می کشد.

 

جشن ها و مراسم سال نو اتریشی (Austrian)

جشن ها و مراسم سال نو اتریشی (Austrian)

 

برای اتریشی ها (Austrian) جشن سال نو، روز اول ژانویه است. از سال 1691 که پاپ اینوسنت دوازدهم (Pope Innocent XII) رسما روز اول ژانویه را به عنوان روز اول سال اعلام کرد، اتریشی ها (Austrian) هر سال در این روز، جشن سال نو را با شور و اشتیاق برپا می کنند. در اتریش (Austria) گاهی این روز را با نام "سیلوسترابند (Silvesterabend)" هم می شناسند که اشاره ای است به قدیس معروفی به نام "سنت سیلوستر (Saint Sylvester)".

مراسم سال نو در اتریش (Austria) با استایل خاص و متفاوتی انجام می شود، به طوری که به ندرت در نقاط دیگر، مشابه آن را می توان پیدا کرد. سنت های مراسم سال نو اتریشی ها (Austrian) شامل آماده کردن تنگی از نوشیدنی قرمز است که با شکر و دارچین مخلوط می کنند و به "سنت سیلوستر (Saint Sylvester)" تقدیم می کنند. از دیگر آیین های اتریشی ها (Austrian) می توان به مراسم آتش بازی اشاره کرد که آن را نشانه ای از دور شدن نیرو های بد و انرژی های منفی گذشته می دانند. با این کار آن ها می خواهند در سال جدید همه چیز مثبت و خوشایند باشد.

 تنگی از نوشیدنی قرمز که با شکر و دارچین مخلوط شده

 

شام شب پیش از شروع سال نو هم از دیگر رسم های مهم اتریش (Austria) است. شام شب سال نو معمولا شامل گوشت خوک است، چون فکر می کنند باعث خوش اقبالی می شود. در کنار غذای مخصوصی که از گوشت بچه خوک درست می شود، انواع خوراکی ها و مواد غذایی دیگر هم در وعده شام سال نو وجود دارد. خوردنی هایی مثل انواع بیسکوییت و شکلات، کیک فاج (Fudge)، آبنبات شکر افرا (Maple sugar)، مارسپان یا همان خمیر بادام (Marzipan) را به شکل خوک در میاورند. بعد از اینکه غذای اصلی به شیوه سنتی آن خورده شد نوبت بستنی با طعم نعناع می رسد که به عنوان دسر سرو می شود.

گوشت خوک

 

در صبح سال نو، مردم در مکان های مشخصی دور هم جمع می شوند، بچه ها هم از کنار خانه همسایه ها آواز خوان عبور می کنند و از آن ها دیدن می کنند. این روز ها پر از مهمانی ها و جشن های مختلف است و همینطور مراسم مذهبی هم برگزار می شود. در روز سال نو کمی سرب مذاب را داخل سطلی از آب سرد می ریزند و بر اساس شکلی که درست کرده برای کسی که سرب را ریخته پیشگویی هایی درباره سال جدیدش می کنند. مثلا اگر شکل سرب شبیه یک زن پیر باشد، به این معنی است که ممکن است اتفاق شومی رخ بدهد.

هر سال در شهر وین (Vienna)، اپرایی از اشتراوس (Straus) به نام "فلیدرماس (Die Fledermaus)"، در شب پیش از سال نو و اولین روز از سال نو اجرا می شود. این اپرا در بین مردم محبوبیت زیادی دارد، حتی در سایر کشورهای دنیا. هر سال افراد زیادی از نقاط دور و نزدیک به وین (Vienna) می آیند تا این اپرا را ببینند. این اجرا با همراهی اجرایی از تمام کارهای اشتراوس (Straus) توسط ارکستر فیلارمونیک وین (Vienna Philharmonic) به صحنه می رود.

اپرایی از اشتراوس (Straus)

 

حتما بخوانید: 10 جاذبه برتر گردشگری اتریش (Austria)
 

 

 

جشن ها و مراسم سال نو در برلین (Berlin)

جشن ها و مراسم سال نو در برلین (Berlin)

برلین (Berlin) پایتخت آلمان (Germany)، یکی از بهترین نقاط روی کره زمین است که می شود مراسم سال نو را در آن گذراند. شاید لحظه هایی که می توان در این زمان در برلین (Berlin) تجربه کرد از خاطره انگیز ترین و مسحور کننده ترین لحظات زندگی باشد. برای اهالی برلین (Berlin) این روزها از مهم ترین روزهای سال محسوب می شوند و هر کدام از آن ها تمام تلاش خود را می کنند تا بزرگترین و بهترین جشن سال نو را در کل دنیا برگزار کنند و ثابت کنند که چه شهر غنی، پویا و سرشار از سنت ها و فرهنگ گرانبهایی دارند.

 

جشن سال نو برلین (Berlin) در فضای آزاد

از مشخصه های جشن سال نو در برلین (Berlin) همین جشنی است که در فضای باز می گیرند که در نوع خود بزرگترین مهمانی در کل دنیاست. این مراسم در محل دروازه براندنبرگ (Brandenburg Gate)، از مهمترین شاخصه های تاریخی و امروزی آلمان (Germany) و برلین (Berlin)، برگزار می شود. بیش از یک میلیون نفر از هر گوشه دنیا به برلین (Berlin) می آیند تا شاهد این مراسم خیره کننده و منحصر به فرد باشند. این مهمانی بزرگ به قدری سرشار از شور و هیجان است که با هیچ مهمانی در هیچ نقطه از جهان قابل مقایسه نیست.

مراسم در محل دروازه براندنبرگ (Brandenburg Gate)

 

سایر مراسم سال نو در برلین (Berlin)

جدا از این مهمانی با شکوه در دروازه براندنبرگ (Brandenburg Gate) تقریبا همه بارها، هتل ها، رستوران ها و کلوپ ها برای سال نو مهمانی های مخصوص به خود را دارند. این جشن ها یک روز قبل از شب سال نو شروع می شوند و تا طلوع صبح روز اول سال جدید هم ادامه پیدا می کنند. در بخش هایی از شهر هم نوازنده ها، خواننده ها، شعبده باز ها، رقاص ها، گروه های موسیقی راک یا پاپ در حال اجراهای مختلف هستند.

در جشن های برلین (Bertin) هم، آتش بازی های تماشایی فراموش نمی شود بلکه تدارک نمایش آتش بازی، از روزها قبل شروع می شود. اهالی برلین (Berlin) معتقدند مهمانی ها را باید به شدت جشن گرفت و در هر فرصتی که پیدا می کنند سعی می کنند این موضوع را ثابت کنند. در چشن روزهای سال نو آن ها می نوشند، می رقصند، آواز می خوانند و سر و صدا می کنند تا با سال قدیم خداحافظی کنند و سال جدید را با شادی و هیجان آغاز کنند.

 

بزرگترین جشن سال نو در برلین (Berlin)

این جشن در پاریسر پلاتس (Pariser Platz)، رو به روی دروازه برندنبرگ (Brandenburg Gate) برگزار می شود. مراسم در فضایی است به طول دو کیلومتر، شامل تعداد زیادی صحنه اجرا، زمین رقص و بار که در فواصل مناسب نسبت به هم قرار گرفته اند. مهمانی در ساعت 6:30 عصر قبل از سال نو شروع می شود و تا ساعاتی از صبح سال جدید ادامه دارد. از سرتاسر دنیا آشپز های برجسته ای به این مکان می آیند تا در جشنواره غذا شرکت کنند و البته از مهمانی هم لذت ببرند.

جشن در پاریسر پلاتس (Pariser Platz)

 

 

جشن ها و مراسم سال نو در ایتالیا (Italy)

جشن ها و مراسم سال نو در ایتالیا (Italy)

 

هر کس در نزدیکی سال نو از کشور زیبای ایتالیا (Italy) دیدن کند، حتما مشتاق است که در مراسم سال نو در این کشور شرکت کند. در ایتالیا (Italy)، هر بخشی از کشور آیین خاص خود را برای جشن گرفتن دارد. در ونیز (Venice)، رم (Rome)، ناپل (Naples) و فلورانس (Florence) خیلی از مردم هنوز با سنت های قدیم جشن سال نو را برگزار می کنند. جشن ها حدود سه روز برپا است و مردم دور هم جمع می شوند و شام می خورند و به هم هدیه می دهند.

جشن سال نو در ایتالیا (Italy) که به نام "کالندز ژانویه (January Kalends)" (رومی ها برای روزهای ماه خود اسم جداگانه داشتند و کالندز نام روز اول ماه است) هم شناخته می شود، هر سال با شادی زیادی برپا می شود. آن ها خانه ها و حتی محل کار خود را با نورها و گیاهان تزئینی، تزیین می کنند.

در روزهای سال نو ایتالیایی ها (Italian) لباس های نو می پوشند و از اطرافیان نزدیک هدیه می گیرند و به آن ها هدیه می دهند. در این کشور رسم هدیه دادن و هدیه گرفتن خیلی مهم است. آن ها دقت زیادی در خرید کادو برای عزیزانشان به کار می برند. گزینه های معمول ایتالیایی ها (Italian) در خرید هدیه که خوش یمن به نظر می رسد، انواع شیرینی، شیشه های عسل، طلا یا نقره، پول، سکه و آباژور است. علاوه بر این هر کدام از این هدیه ها معمولا ویژگی خاصی هم دارند که باعث می شود ایتالیایی ها (Italian) رسم هدیه دادن و هدیه گرفتن را خیلی دوست داشته باشند، مثلا عسل نشانه ای از مهربانی و صلح، طلا و نقره نشانه ای از ثروت و آباژور و لامپ نشانه ای از روشنایی در سال جدید است. رسم جالب دیگری که ایتالیایی ها (Italian) دارند، پوشیدن لباس های زیر به رنگ قرمز است.

هدیه ایتالیایی ها در سال نو

 

غذاهای خوش یمن سال نو در ایتالیا (Italy)

در ایتالیا (Italy) غذاها در همه جشن ها نقش مهمی ایفا می کنند. آیین غذا خوردن در شب سال نو از هر منطقه به منطقه دیگر تفاوت دارد اما بعضی از بخش های مهم آن ثابت است. مثلا در تمام ایتالیا (Italy) به عنوان نمادی از موفقیت و امید، کیک یا نان شیرین سرو می شود.

از نظر مردم ایتالیا (Italy)، انواع عدس خوش شانسی می آورد و به همین دلیل حتما در وعده غذای سال نو از عدس استفاده می کنند. در کنار آن لوبیا چشم بلبلی هم استفاده می شود که معتقدند سمبل ثروت است. از گوشت خوک و سوسیس های چرب هم به عنوان نشانه ای از کیف پر پول در غذاهایشان استفاده می کنند.

غذاهای خوش یمن سال نو در ایتالیا (Italy)

 

حتما بخوانید: جاذبه های گردشگری ایتالیا (Italy)
 

مراسم سال نو میلادی در کشورهای مختلف اروپا (Europe) - 5.0 out of 5 based on 5 votes

سفر به کشور های آمریکایی برای ما سختی های خاص خود را دارد. طولانی بودن زمان پرواز، هزینه های بالا و اجازه ورود، از مشکلاتی هستند که باعث می شوند کمتر به سفرهای آمریکایی فکر کنیم. اما در کنار همه این مشکلات کشورهای آمریکایی هر کدام با فرهنگ چند ملیتی خود از جذاب ترین مقاصد گردشگری و سفر به شمار می آیند. به خصوص در روز های نزدیک به سال نو که مراسم بزرگ بعضی از آن ها شما را شگفت زده می کند. پس اگر به دنبال مقصدی هیجان انگیز در روزهای شروع سال نو میلادی می گردید، حتما این کشورها را در نظر داشته باشید. با مپگرد همراه باشید.

مراسم سال نو میلادی در کشورهای امریکای جنوبی - 5.0 out of 5 based on 1 vote

اروپا (Europe) بیشتر از هر قاره دیگری این امکان را برای شما فراهم می کند که از معماری، موسیقی، مد، تئاتر و مکان های تفریحی لذت ببرید. این قاره 700 میلیون نفری با بیش از 450 نقطه باستانی و نقاشی های معروف، مناظری جذاب را برای عکاسی فراهم می کند. با مپگرد همراه باشید تا تجربیات جالبی را که باید در اولین سفر به اروپا تجربه کنید، مرور کنیم.

این 30 کار را حتما در اولین سفرتان به اروپا انجام دهید - 5.0 out of 5 based on 8 votes
صفحه1 از4

سفرهای پیشنهادی

خبرنامه

برای دریافت پیشنهادهای ویژه مپگرد در خبرنامه عضو شوید